Keď si manželka Seana Conneryho prečítala scenár k prvej „bondovke“ Dr. No, poradila svojmu životnému partnerovi, aby ponuku na hlavnú úlohu prijal len za podmienky, že do scenára doplnia humorné scény. Sean Connery ju nepočúvol. A spravil jedno zo svojich najlepších rozhodnutí v živote. Na deň presne pred 55 rokmi sa v Londýne uskutočnila celosvetová premiéra filmu Dr. No, v hlavnej úlohe so vtedy neznámym škótskym hercom.
Nie je žiadnym tajomstvom, že Sean Connery nebol prvou voľbou na úlohu legendárneho Agenta 007. Zlé jazyky dokonca tvrdia, že bol jednou z posledných. Hneď akonáhle padlo rozhodnutie o sfilmovaní známeho titulu Iana Fleminga, začalo sa hovoriť aj o možných predstaviteľoch do úlohy hlavného hrdinu, pričom sa spomínali mená ako Richard Burton alebo David Niven. Sen o obsadení Richarda Burtona sa však veľmi rýchlo rozplynul.
O Flemingových predlohách pre filmy o Jamesovi Bondovi sa v tom čase šuškalo, že sú nesfilmovateľné a odsúdené na neúspech. A preto sa štúdio United Artists zdráhalo investovať do filmu väčšie množstvo peňazí, než bol skromný jeden milión dolárov. Len pre lepšiu predstavu, $1 milión v roku 1962 bol ako $8 miliónov na dnešné pomery, pričom rozpočet poslednej „bondovky“ Spectre bol približne $250 miliónov, teda 30-krát väčší.

Rozhodnutie spraviť z Dr. No len nízkorozpočtový film prinútilo hľadať vhodného herca do hlavnej úlohy medzi lacnými a teda aj málo-známymi hercami. Producenti dokonca uverejnili výzvu v novinách, no ani tento atypický experiment k úspechu neviedol. Až si napokon zhotovili zoznam s menami. Na jeho vrchole bol Sean Connery a pod ním neskorší predstaviteľ Agenta 007 Roger Moore.
Connery nebol pre producenta a majiteľa práv Harryho Saltzmana neznámou tvárou. Tohto bývalého mliekara a roznášača novín však považoval za herca, ktorý si nikdy nevedel vybrať správnu úlohu. Nepáčil sa ani autorovi predlohy Ianovi Flemingovi, ktorý v ňom nevidel mladšiu verziu Davida Nivena. Opačný názor mal režisér Terence Young a i s jeho pomocou Connery úlohu napokon získal.
Ešte predtým, než vôbec začalo natáčanie, podrobil Young neznámeho herca iniciačnému rituálu, keď mu ukázal tvár Londýna, akú dovtedy Connery nepoznal. Uviedol ho medzi londýnsku smotánku, večeral v tých najvychýrenejších reštauráciách, vyskúšal si hazard, spoznal ženy z vyššej spoločnosti a videl, ako vyzerá život elít britskej metropoly. Conneryho táto skúsenosť očividne zmenila.

Keď začiatkom roku 1962 začalo natáčanie, Ian Fleming si rýchlo Seana Conneryho obľúbil, bol iný, než keď ho videl prvýkrát. Nebol to síce James Bond, ako z jeho kníh, no nechýbala mu charizma, šarm a v očiach dám nevysvetliteľná príťažlivosť. Ian Fleming pod vplyvom svojho vlastného okúzlenia 32-ročným hercom dokonca údajne začal zvažovať, že pridá do životopisu svojho slávneho hrdinu to, že má škótske korene. A neskôr bol tým, kto prehováral Conneryho k tomu, aby v úlohe Agenta 007 zotrval.
Pri jednej z posledných úprav scenára boli do filmu pridané aj humorné scény, čím sa napokon predsa vyhovelo aj žiadosti Conneryho manželky. A takto, piateho októbra, mohli diváci pri londýnskej premiére môcť vidieť Sean Conneryho vôbec prvýkrát v úlohe Jamesa Bonda. O dva dni na to sa nový film začal premietať na približne dvesto miestach po celom území Spojeného kráľovstva.
Prvotný úspech Jamesa Bonda podnietil štúdio, aby začalo viac pracovať na propagácii filmu aj mimo územia Spojeného kráľovstva. Sean Connery len v priebehu niekoľkých málo týždňov v rámci propagačného turné pred premiérou filmu v USA navštívil niekoľko miest, pričom každá z týchto návštev mala identický scenár. Conneryho sprevádzali šarmantné modelky a herec rozdával rozhovory, sým uvádzal filmy a navštevoval večierky po premiérach.

Zo Seana Conneryho sa vďaka filmu stala hviezda, hoci podľa toho, čo si našiel na výplatnej páske to vôbec nevyzeralo, že by nejakou hviezdou bol. Ako prezradil o dvadsať rokov na to, za svoje účinkovanie vo filme obdržal len necelých sedem tisíc dolárov. Richard Burton, ktorý sa o rok na to objavil v historickom veľkofilme Kleopatra dostal za svoju úlohu štvrťmilióna dolárov.
Sean Connery sa objavil v úlohe Agenta 007 napokon celkovo v šiestich filmoch. O jeho silnej pozícii, ktorú nadobudol počas prvých dvoch filmoch vypovedá fakt, že už pri treťom filme, Goldfinger, sám požiadal o $200.000 honorár a o možnosť odstúpiť od filmu v prípade, že nebude spokojný so scenárom. V tom čase si už nikto nevedel predstaviť v úlohe Jamesa Bonda niekoho iného ako Seana Conneryho. A na to najviac doplatil George Lazenby. Ale to už je iný príbeh.