FAKEBOOK

Písmo: A- | A+

Súčasnosť je zvláštna.
Táto doba je zvláštna.
21.storočie je zvláštne.
Naše babky iste ani nerozmýšľali nad tým, že raz bude existovať internet či dokonca sociálna sieť názov ktorej nebudú vedieť ani poriadne vysloviť. Veď po rusky to predsa nie je..
A už iste nerozmýšľali nad tým, že sa kvôli tejto sieti, ktorá spája ľudí, budú ľudia hádať. Rozchádzať sa.
 V istých veciach to mali naše babky ľahké. Myslím v tých partnerských. Playboy? Prosím Vás, čo to je? Film bol cenzurovaný už len pri najmenšom náznaku bozku na ústa. Situácie, v ktorých sa mohli muži kochať pohľadmi na iné ženy, boli len na väčších spoločenských udalostiach a teda neviem, či im to za niečo stálo, trend minisukní bol ešte v plienkach. Skrátka, platilo, že oči máš iba pre svoju ženu. Tá je pre Teba najlepšia, najkrajšia a bodka. A žena sa nepotrebovala uisťovať, či je to naozaj tak, keď videla ako sa jej muž znovu otáča za sukňami, lebo sa neotáčali. Boli sebavedomé, verili si. Verili jeden druhému. Aj preto mnoho manželstiev vydržalo až do smrti.
Sedím tu a premýšľam, čo si asi tak o mne budú myslieť moje vnúčatá. Naozaj im chcem rozprávať o tom, že nevera sa stala bežnou súčasťou partnerských vzťahov? Iste, bola tu aj predtým a hovorilo sa o nej menej...Je ale toto dostačujúci argument?
Poviem im, že v mojej dobe bolo možné, že jediný priateľov ,,like" na Facebooku na fotku jeho spolužiačky/ kamarátky/ cudzej neznámej spôsoboval hodinové hádky? Lebo žena žiarli. A muž tiež. A lajkujete predsa veci, ktoré sa Vám páčia. Nemôžete sa potom čudovať, že sociálna sieť ničí vzťahy. Poviem im, že bolo bežné, že 12-ročné dievčatá sa fotili v podprsenke? Že to nikomu neprišlo choré, zvrátené, že o tom ich rodičia nevedeli, lebo sa o tie deti jednoducho nezaujímali akoby mali?
Čím viac ľudstvo a spoločnosť napreduje, čím viac sa nám môže zdať, že veda a technika dokáže nemožné, tým viac nám otupievajú mozgy. Pretože nič z toho, tie hádky, fotky, nič z toho neprináša niečo dobré.
Máte pocit, že si svoje myšlienky formujete Vy samy? Čo ak to v skutočnosti formuje každý riadok bulváru, ktorý si každé ráno čítate, programy, na ktoré sa v televízii dívate? Je ten odraz v zrkadle ešte Váš? Čomu má človek veriť, keď si prestávame veriť navzájom?
V poslednom čase sa často hovorí o ,,vnútornom vyhorení". Na ľudí sú kladené vyššie a vyššie nároky. Žena sa neustále porovnáva s inou ženou, muži porovnávajú ženy a s inými ženami alebo svoju ženu s inými ženami. Celé to zhoršuje fakt, že teraz je všetko dostupné a Vy neviete, na čo si kliká Váš manžel, manželka, deti. 
Snaha byť dokonalými nás vedie do pekla, pretože z každej strany sa na nás dívajú dokonalé tváre.
Skúste sa zamyslieť nad tým, kto vlastne ste a kým chcete byť. Vy samy určujte, aké budú Vaše myšlienky, názory. Nenechajte médiá, internet, aby Vás formovali. Žite jednoducho, myslite jednoducho. Nič nie je také ťažké ako sa na prvý pohľad zdá a pokiaľ nejde o život, nejde o nič.
 Vybehnime do prírody a buďme samy so sebou, so svojimi myšlienkami, ktoré sme si sformovali samy. V prípade, že keď sa pozrieme do zrkadla, aby sme tam spoznali vlastné tváre.

 

Skryť Zatvoriť reklamu