Hodnoty, zmysel života dnešnej spoločnosti

Človek, ako sa vyvíjal, prechádzal rôznymi dejinami, ktoré na neho výrazne vplývali, formovali, prípadne deformovali jeho charakter. Avšak vtedy  záležalo na človeku samotnom, od jeho charakteru, hodnôt, aké uznával vo svojom živote, či podľahne hriešnemu pokušeniu a dá  alebo sa  nedá zlákať na zlý chodníček. A ani dnes sa situácia nezmenila. A akí sú ľudia dnes? Väčšinou uponáhľaní, bezohľadní, netolerantní, drzí a takto by sme mohli pokračovať až do nekonečna. Myslím si, že v minulosti boli ľudia k sebe ohľaduplnejší, čestnejší. Ľudia sú rôzni, každý má iný rebríček hodnôt, pre každého znamená zmysel života niečo iné.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

V dnešnom konzumnom svete sa viacerí z nás naháňajú za peniazmi, prepychom, luxusom, sú stále zaneprázdnení, nič nestíhajú, na nič nemajú čas a najviac si tú ich zaneprázdnenosť odnáša ich vlastná rodina, ktorá je tým pomerne dosť zanedbávaná. Niektorí žijú len pre prácu, venujú jej všetok svoj čas. Je otázne či je to dobré či zlé, je to každého jeho osobné rozhodnutie, nemožno nikomu vravieť, ako má žiť. Kto si ako ustelie, tak bude spať. Každý má svoj vlastný rozum, ktorý by mal vedieť sám používať. Vraví sa, že každý si je sám strojcom svojho šťastia. Každý z nás si volí cestu, smer, akým sa jeho život bude ďalej vyvíjať. A ako to nakoniec dopadne, tak to je už iná kapitola.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dnes vo svete vládnu peniaze. Často žasnem od údivu, až sa mi rozum zastavuje, čo sú ľudia schopní urobiť pre peniaze, aká je mentálna úroveň niektorých ľudí... Niektorí ľudia nepoznajú svoje hranice ľudskej dôstojnosti, pošliapavajú si po nej. Ale reality show sa na takýchto ľuďoch s radosťou nabaľujú, im to je srdečne jedno, všakže... Peniaze dokážu človeka zmeniť na nepoznanie, ale málokedy v dobrom... Vraví sa, že peniaze kazia charakter. Asi kus pravdy na tom bude... Ale nič nie je večné, nie je isté, že sa človeku bude vždy dariť, môže i z výšky padnúť až na samé dno... Peniaze sú dôležité v živote človeka, ale nie sú všetkým a nie vždy nás urobia šťastnými, možno len na nejaký čas a nedá sa za ne kúpiť všetko, zdravie ani lásku si za ne nekúpiš.

Skryť Vypnúť reklamu

Niektorí sa oháňajú titulmi. Chváliť sa tým dá, len je otázne, keby sme ten titul nebrali do úvahy, ale brali človeka bez toho titulu, to znamená, aký je človek sám o sebe a čo dokáže ponúknuť z pozície človek - človek, či by ten titul nebol nakoniec z tohto hľadiska zbytočný. Ak nemá človek ako človek čo ponúknuť - ako oporu, lásku, nevenuje sa len svojej práci, ale nájde si čas i na druhých a tak ďalej, tak na jeho mieste by som sa s titulom nevystatovala, pretože titul je len vec, kus papiera, ale dobrý človek, skromný, vážiaci si skutočné hodnoty (láska, rodina a tak ďalej) znamená omnoho viac ako nejaký titul či neviem aké postavenie a je v dnešnej dobe výnimočný unikát, česť výnimkám.

Skryť Vypnúť reklamu

Niekedy mám chuť plávať v prúde s ostatnými, ale to by som sa musela znížiť na ich úroveň, ako sa vraví, kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť. Priznám sa, že riešim túto dilemu dosť často, ale zas na druhej strane pekný obal nie je všetko, ale je dôležité, čo je vo vnútri. Načo mi je pekné jabĺčko navonok, keď je vo vnútri zhnité?

Martina Cipková

Martina Cipková

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Žena vyšla z mužovho rebra, nie z nôh, aby bola pošliapaná, nie z hlavy, aby bola nadradená, ale z boku, aby bola na rovnakej úrovni,spod ramena, aby bola chránená a vedľa srdca, aby bola milovaná. Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu