Cena Fantázie 2008 odovzdaná

Presne ako som avízovala, v sobotu od 13:00 bolo hlavné pódium na výstave Bibliotéka 2008 vyhradené pre program OZ Fantázia. Ten pozostával z besedy organizátorov, porotcov i autorov finálových poviedok a vyvrcholil vyhlásením Ceny Fantázie 2008, Ceny Bibliotéky 2008 a krstom nového zborníka Fantázia 2008. Ponúkam vám rekapituláciu diania v podobe fotogalérie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (25)
Obrázok blogu

Úvod k samotnému vyhláseniu Ceny Fantázie za rok2008 tvoriladiskusia medzi porotcami (veď tých finalistov musíme ešte trochu ponapínať). Ospravedlnil sa len Jozef Girovský, ostatnínastúpili v plnej zbroji.
Menovite (zľava) Ivan Pullman, ZuzanaKamenská, Aneta Čižmáriková a Róbert Dyda. Úlohu moderátora už tradičneprevzal Ivan Aľakša.

Obrázok blogu

Asi aby somodstránila nervozitu z verejného vystúpenia, ale aj v nadväznosti naokolité dianie a reči som sa rovnako ako pred rokom pomerne častosmiala. Navyše prísediaca Zuzana Kamenská si veľmi rýchlo získala mojesympatie. Či boli vzájomné, neviem ;-)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Do hľadiska prišli mňa i slovenskúfantastiku podporiť rodáci zo Šale, konkrétne Braňo, moja sestra Mili a Lea,v pracovnom živote pravá ruka Ivanova (Aľakšu).

Obrázok blogu

Finalistka Lívia Hlavačková takto trpezlivo (a vždy s ľahkým úsmevom) čakala, ako to celé dopadne :-)

Obrázok blogu

Po tom, čo sme my prebrali svoje zážitky s porotcovaním, boli na pódiumpozvaní samotní piati finalisti, aby sa zapojili do debaty. Tuto saešte (poniektorí hanblivo) schádzali, aby boli predstavení publiku.
Zľava Michal Spáda, Jozef Karika, Martin Vlachynský, Zuzana Gajdošová a Lívia Hlavačková.

Obrázok blogu

Keď sa pozbieral dostatok stoličiek a všetci sme sa natlačili vedľaseba, mal každý autor príležitosť povedať pár slov k svojejpoviedke aj k individuálnemu procesu písania.

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu

Nasledovalo odovzdanie Ceny Bibliotéky, ktorú venuje Incheba, a.s. aplnú zodpovednosť za ňu niesla tento rok manažérka veľtrhu Mgr. AnnaMydlová (vľavo). Spomedzi všetkých poviedok si vybrala kvalitné scifíčko DianyMajerovej Čas neľahkých rozhodnutí . Víťazka osobne nebolaprítomná, cenu v zastúpení prevzala jej mamička.

Obrázok blogu

Prečo sa tu všetci tak křeníme? Program máme úspešne za sebou,prvá cena je udelená a vyhlasujú sa víťazné pozície Ceny Fantázie, oktorých poradí rozhodli čitatelia finálových poviedok.
5. miesto: Martin Vlachynský, Piesočný vlak
4. miesto: Michal Spáda, Rozum, cit, niekoľkokúziel, husle & Viola
3. miesto: Jozef Karika, Dedičstvo zeme
2. miesto: Zuzana Gajdošová, Dar

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu
Obrázok blogu


Najúspešnejšou finalistkou tohto ročníka a výherkyňou Ceny Fantázie sa stala Lívia Hlavačková s poviedkou Črepiny . Gratulujeme!

Obrázok blogu

Česť pokrstiť nový zborník Fantázie si vybojovala originálnym nápadomdlhoročná čitateľka časopisu Fantázia Michaela Hudecová. Krstila - tedapardón, krstil - jej plyšový priateľ Votrelec, vlastným naživo vyvrhnutým slizom.

Obrázok blogu

A nielen vďaka tomu sa stal hviezdou záverečnej časti. Každý si ho chcelodfotiť, až sa takmer zabudlo na víťazku Líviu, ktorá sa medzitým užpobrala do obecenstva podeliť sa o radosť z výhry so svojimi blízkymi.

Obrázok blogu

Nasledovalo ešte spoločné fóto všetkých zúčastnených... a mohli sme sapomaly pobrať, aby sme uvoľnili priestor ďalšiemu programu Bibliotéky.

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu
V zborníku Fantázia 2008 nájdete kompletnú tabuľku hodnotenia všetkýchsúťažných textov, 11 poviedok tohtoročnej Ceny Fantázie (5 finálových,tú čo vyhrala Cenu Bibliotéky a ďalších 5 zaujímavých kúskov) aj esejMiloša Ferka Nebojte savesmírnych rakiet .Foto © Ján Žižka, s láskavým dovolením autora :-)UPDATE: Roger urobil dve videjká
z odovzdávania a krstu,
kto chce, nájde ich tu a tu .


Aneta Čižmáriková

Aneta Čižmáriková

Bloger 
  • Počet článkov:  199
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Tento blog je od 16.4.2009 uložený k spánku, nájdete ma tu:~~~ Riddick's Realm ~~~ aj tu: Zoznam autorových rubrík:  KnihyZ knihovničky knihovníčkyMoje knižné láskySci-fi a FantasySF&F cony• Dialógy o fantastike •FanovinkyBlogový nedenníkRozpravy o IslandeVšeli-len-čoKreatívec notorikBavíme sa s Tubou

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu