Ružové sny z popraskaných korálok

Písmo: A- | A+

Zopár bižutérnych výtvorov z takzvaných popraskaných korálok - dvojo náušníc a prsteň.

crackle1Popraskané korálky, crackle beads, práskačky - pod týmito menami sa skrývajú krásne kúsky skla rôznych farieb i tvarov. Popri kvalitnom brúsenom skle a swarowského krištáloch patria určite medzi najpríťažlivejšie korálky, z ktorých si každý záujemca môže vyrobiť originálnu bižutériu. Okrem jedinečného efektu zvnútra popraskaného skla je ich špecialitkou aj tieňovanie a to buď s čírou alebo s ďalšou pastelovou farbou. Vznikajú tak rafinované, dvoj i trojfarebné kombinácie.

žlto-tyrkysové
Existujú ďalšie verzie praskaných korálok, napríklad s vnútorným prieťahom odlišnej farby, brúsené na povrchu, ale v tomto článku sa budem venovať len dvojfarebným ružovo-čírym popraskaným korálkam.
Napriek obmedzenej škále farieb verím, že to nebude na jedno kopyto.

ruzova-single

Čo poviete napríklad na túto visiacu nádheru?
Vznikli ako prvý môj produkt s praskanými korálkami, keď som sa na ne už dosť vynadívala a vizualizovala si nápad, ako by mali vyzerať náušnice z nich. Pôvodná predstava bola bez drobných príveskov pod hlavnou korálkou, ale výsledok sa mi zdal trochu chudobný a dodatočný nápad s troma drobnými swarowski príveskami v čírej a odtieňoch ružovej bol pomyselnou čerešničkou na torte, ktorá dala náušniciam korunu.
ruzova-telo
Nasledujúce náušnice začali ako škaredé kačiatko a skončili ako pôvabná labuť v zladenej súprave. Takto vyzerali, keď som ich jednoducho poskladala na bižutérny nit - dve popraskané korálky a medzi nimi šatónová rondelka.

lenka-povodne


Zdali sa mi akési nedostatočné a tak som ich nenosila. Čakali na svoju šancu k premene na vyššiu úroveň. A potom prišla príležitosť v podobe narodenín kamarátky Lenky. Po smutnej rodinnej udalosti to chcelo niečo farebné, romantické i výrazné zároveň. Dva malé kaplíky (čapičky) ukončujúce korálky z každej strany urobili z biednych náušníc to pravé orechové.

lenka-povodne-porovnanie.jpg lenka-nove-porovnanie.jpg

lenka-nove.jpg

Náušnice však boli trochu málo, navyše s fliačkom na svedomí, že už predtým existovali, i keď v jednoduchšej forme. A keďže som už mala obrúčkomer, vďaka ktorému môžem vyrábať aj prstene, trúfla som si na tzv. bling ring. Dovtedy som poznala len návod, ako ho urobiť a povedala som si, že je správny čas vyskúšať si ho. A tu je výsledok:

ring1.JPG

ring3.jpg

Konečne som mala súpravu dostatočne reprezentatívnu, aby sa hodila k narodeninám, navyše pre človeka, ktorého si vážim a mám tak rada. Nakoniec som bola spokojná a pyšná aj pri živom uvedení do prevádzky - Lenka bola nádherná a korálky sa na slniečku len tak blyšťali :-)

lenka-suprava1.jpg


Foto © Aneta Čižmáriková, ilustračné foto © Korálky.sk a Korálkovanie.sk

 

Skryť Zatvoriť reklamu