Čo bude s nebezpečnou križovatkou na Rusovskej ceste?

Križovatku Rusovská / Lenardova isto mnohí poznáte. Odbočenie doľava, či už zo sídliska alebo zo starej Petržalky, je v špičke skoro nemožné.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (23)

Na križovatke je množstvo nehôd a škody sú nie len na majetku, ale bohužiaľ aj na zdraví. Na prechode pre chodcov vám ide o život. Vyriešenie nebezpečnej križovatky som mal vo volebnom programe už pred štyrmi rokmi. Dnes ešte stále nemáme nevyhnutné povolenia a prekážkou je žiaľ nefungujúci magistrát. 

Napriek tomu, že Nesrovnal vyhlásil križovatku za svoju prioritu a mesto v na ňu v rozpočte vyčlenilo 1,2 milióna, jeho úradníci z oddelení dopravy a územného plánovania odmietajú vydať súhlasné stanovisko. Ako je možné mať až tak nefungujúci magistrát?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Viac ako dva roky sme sa stretávali v pracovných skupinách, kde sa všetky zainteresované strany zhodli, že okrem križovatky sa musí urobiť aj nebezpečné ľavé odbočenie na hraničný priechod Berg. Na tomto mieste je rovnako veľké množstvo nehôd, navyše v smere na Berg sa ráta so zvyšujúcou sa intenzitou dopravy, kvôli výstavbe v zóne Matador. Dve 400 metrov vzdialené križovatky je preto rozumné riešiť spoločne. Na mieste je naplánovaný kruhový objazd, pre ktorý sa bude musieť spevňovať násyp, čo náklady celého projektu dvoch križovatiek zvyšuje až na 2 milióny eur.

S riešením súhlasili policajti, mestská časť aj dopravní inžinieri. V rozpočte sa našli peniaze. Výsledok desiatok pracovných stretnutí blokuje partia „rebelov“ na magistráte , ktorá si pod vedením Nesrovnala robí zjavne čo chce. Pevne dúfam, že po 10. novembri nastúpi do Primaciálneho paláca schopnejší primátor, ktorý viac nedovolí takto hazardovať so zdravím a majetkom občanov. Primátorovo to pripomeniem najneskôr keď sa stane na niektorej z križovatiek ďalšia smrteľná nehoda.

SkryťVypnúť reklamu

Bezpečná Rusovská cesta je mojou najvyššou prioritou.

Autor kandiduje za miestneho a mestského poslanca v Petržalke.

Peter Cmorej

Peter Cmorej

Bloger 
  • Počet článkov:  140
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslanec NRSR za stranu Sloboda a Solidarita. Expert strany na Odvodový bonus a dôchodkový systém a člen výboru NRSR pre sociálne veci. Celý život sa profesionálne venujem financiám a investovaniu. Okrem toho zastupujem spotrebiteľov voči finančným inštitúciám na súdoch a ako bratislavský a petržalský poslanec sa venujem komunálnej politike. Vyštudoval som ekonómiu a právo.Všetky moje články aj z iných blogov nájdete na mojej osobnej stránke www.petercmorej.sk Zoznam autorových rubrík:  Finančné poradenstvoMajte sa na pozoreDruhý pilierCestovanieSlepá spravodlivosťVeselé príhody z neveselého VOPolitický obšťastníkSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu