Čo bude s nebezpečnou križovatkou na Rusovskej ceste?

Písmo: A- | A+

Križovatku Rusovská / Lenardova isto mnohí poznáte. Odbočenie doľava, či už zo sídliska alebo zo starej Petržalky, je v špičke skoro nemožné.

Na križovatke je množstvo nehôd a škody sú nie len na majetku, ale bohužiaľ aj na zdraví. Na prechode pre chodcov vám ide o život. Vyriešenie nebezpečnej križovatky som mal vo volebnom programe už pred štyrmi rokmi. Dnes ešte stále nemáme nevyhnutné povolenia a prekážkou je žiaľ nefungujúci magistrát. 

Napriek tomu, že Nesrovnal vyhlásil križovatku za svoju prioritu a mesto v na ňu v rozpočte vyčlenilo 1,2 milióna, jeho úradníci z oddelení dopravy a územného plánovania odmietajú vydať súhlasné stanovisko. Ako je možné mať až tak nefungujúci magistrát?

Viac ako dva roky sme sa stretávali v pracovných skupinách, kde sa všetky zainteresované strany zhodli, že okrem križovatky sa musí urobiť aj nebezpečné ľavé odbočenie na hraničný priechod Berg. Na tomto mieste je rovnako veľké množstvo nehôd, navyše v smere na Berg sa ráta so zvyšujúcou sa intenzitou dopravy, kvôli výstavbe v zóne Matador. Dve 400 metrov vzdialené križovatky je preto rozumné riešiť spoločne. Na mieste je naplánovaný kruhový objazd, pre ktorý sa bude musieť spevňovať násyp, čo náklady celého projektu dvoch križovatiek zvyšuje až na 2 milióny eur.

S riešením súhlasili policajti, mestská časť aj dopravní inžinieri. V rozpočte sa našli peniaze. Výsledok desiatok pracovných stretnutí blokuje partia „rebelov“ na magistráte , ktorá si pod vedením Nesrovnala robí zjavne čo chce. Pevne dúfam, že po 10. novembri nastúpi do Primaciálneho paláca schopnejší primátor, ktorý viac nedovolí takto hazardovať so zdravím a majetkom občanov. Primátorovo to pripomeniem najneskôr keď sa stane na niektorej z križovatiek ďalšia smrteľná nehoda.

Bezpečná Rusovská cesta je mojou najvyššou prioritou.

Autor kandiduje za miestneho a mestského poslanca v Petržalke.

Skryť Zatvoriť reklamu