Sulíkovo megaego a iné megaveci

Blogom venovaným politike sa zvyknem vyhýbať, ale tento krát spravím výnimku. Pretože ide o prachy. O hromadu prachov. Našich prachov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (72)

Včera sa jeden obyčajný človek, pán poslanec Viskupič, nechal počuť, že pán predseda parlamentu Sulík musí mať megaego, keď si mysli, že všetkých šestnásť štátov eurozóny Eurovalu nerozumie a pravdu má iba „on a Jožo Kollár".

Rad by som podotkol, že okrem Sulíka majú rovnaké megaego aj finančné trhy, ktoré poslali grécke 12 mesačné pokladničné poukážky do takého výpredaja, že ich dokážete kúpiť s výnosom skoro 140 % ročne ! Znamená to, že finančné trhy odhadujú pravdepodobnosť krachu Grécka do jedného roka na 98 %. To je ale riadna megadrzosť od finančných trhov, takto odporovať Bruselu !

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žeby si aj finančné trhy mysleli, že tých šestnásť štátov eurozóny a páni v Bruseli tomu nerozumejú ? Nalejme si čistého vína. Koľko % poslancov v našom parlamente je možné označiť za ekonomických expertov ? Alebo aspoň za ekonómov ? Myslíte si, že v iných národných parlamentoch je tomu inak ? Ak áno, ako mohli dopustiť, že už skoro každá krajina vyspelej Európy má dlh skoro 100 % HDP ? (graf)

Ono je to megajednoduché a hlavne megapohodlné ísť pekne s davom ako ovca a zdvihnúť ručičku za Euroval. „Však ja nič, ja muzikant, to oni vymysleli a ja som iba urobil o čo ma žiadali". Pekný megaegoizmus.

SkryťVypnúť reklamu

Nevidím dôvod prečo by sme mali za týchto podmienok Grékom posielať ďalšie peniaze. Je jasné, že Grécko to bez novej drachmy nerozdýcha. Len to by chcelo v Bruseli dávku megaúprimnosti. A hlavne to treba urobiť inteligentne, nevyvolávať paniku a nestrašiť hneď rozpadom eurozóny.

Ale chápem aj SDKÚ. Nasľubovať niečo na čo nemám mandát (lebo chceme byť v Bruseli za kamarátov) a potom zrazu naraziť na tvrdohlavého Sulíka ... ešte to náhodou fakt neprejde a budeme vyzerať ako idioti ... pred voličmi aj pred Bruselom .. tomu sa povie „MEGAblbé".

Peter Cmorej

Peter Cmorej

Bloger 
  • Počet článkov:  140
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Poslanec NRSR za stranu Sloboda a Solidarita. Expert strany na Odvodový bonus a dôchodkový systém a člen výboru NRSR pre sociálne veci. Celý život sa profesionálne venujem financiám a investovaniu. Okrem toho zastupujem spotrebiteľov voči finančným inštitúciám na súdoch a ako bratislavský a petržalský poslanec sa venujem komunálnej politike. Vyštudoval som ekonómiu a právo.Všetky moje články aj z iných blogov nájdete na mojej osobnej stránke www.petercmorej.sk Zoznam autorových rubrík:  Finančné poradenstvoMajte sa na pozoreDruhý pilierCestovanieSlepá spravodlivosťVeselé príhody z neveselého VOPolitický obšťastníkSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu