Ako Vás môže Ertrag & Sicherheit pripraviť o peniaze

Český hokejista Václav Nedorost prišiel vďaka „investíciám“ sprostredkovaných firmou Ertrag & Sicherheit o viac ako 5 miliónov českých korún. Škoda spôsobená falošným zlatom sa však zrejme vyšplhá až na čiastku 100 miliónov Eur.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Príbeh hokejistu Nedorosta je verejnosti známy už od augusta. Štyri milióny stratil na skrachovanej investícii do fondov Schedlin a približne 300 tisíc na falošnom zlate a striebre. Zvyšok straty predstavujú úroky na neúčelovom úvere, ktorý si Nedorost zobral, aby peniaze výhodne „investoval“. Že poradcovia Ertrag & Sicherheit nabádajú ľudí na branie úverov, ktoré majú následne investovať a toto extrémne rizikové a nezodpovedné konanie prezentujú ako „bezpečnú cestu k bohatstvu“, som upozorňoval už v roku 2011.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pikantné na tom celom je, že česká pobočka Ertrag & Sicherheit sa od uvedeného dištancuje, nakoľko v tom čase ešte nemala licenciu. Nepotvrdené informácie hovoria, že hokejistovi Nedorostovi ako aj mnohým iným Čechom sprostredkovala investície práve slovenská pobočka Ertrag & Sicherheit.

Firme Ertrag & Sicherheit som v rokoch 2011 a 2012 venoval štyri blogy. Upozorňoval som na dych berúcu nekompetentnosť, hrubé zavádzanie ako aj na šírenie bludov a klamstiev. Napríklad tu. Dnes dozrel čas obzrieť sa do minulosti. Ponúkam Vám výber komentárov, ktorými ma pod blogmi častovali údajní zástupcovia Ertrag & Sicherheit. 

SkryťVypnúť reklamu

Čo som v roku 2012 napísal o „fondoch“ Schedlin

Pripadá vám takáto „investícia" trošku ...ehmm .. pritiahnutá za vlasy ? Ale kdeže, zástupca E&S očakáva týmto konzervatívnym, diverzifikovaným a bezpečným spôsobom viac ako zdvojnásobenie vkladu v horizonte do 12 rokov. Nazvať investovanie do kombinácie emerging market fondov a nejakej komanditnej spoločnosti stavajúcej ktoviečo kdesi v Brazílii a v Dubaji konzervatívnym, diverzifikovaným a bezpečným spôsobom investovania chce mať nielen hrošiu kožu, ale je aj dôkazom o absencii základných odborných vedomostí zástupcu E&S.

A teraz výplody diskutérov:

za to že to vy nepoznáte a nemáte tak je to klamstvo investícia do SHEDLIN AG sa vytvorila kvôli chystaným majstrovstvám svete a olympiáde dlžka investície je presne nadstavená na tieto dve udalosti a už vám vôbec nebudem hovoriť čo za firmu je SHEDLIN a aké velke firmy sa na tom podielajú vygooglite si to a tíško závidte :D

Ďalšou somarinou ktorú šírite po nete je, že projekt v Latinskej Amerike nie je pod kontrolou a nemôžete sa klient na NBS sťažovať keby niečo. Opak je pravdou, projekt je schválený NBS ako jeden z veľmi mála mimoeurópskych projektov ponúkaných v strednej európe, klient podpisuje a je uzrozumený s rizikami, čiže ďalší blud z vašej strany.

SkryťVypnúť reklamu

Peťko, ty nie si len amatér, ale k tomu ešte aj úplný ***** Netušíš, čo klienti ES majú aké majú reálne výnosy, len tu trepeš ***** o poplatkoch. Ty stále o poplatokoch trepeš, lenže investovanie je o tom, koľko dostaneš oproti tomu koľko dáš, ale to taký ***** ako si ty nikdy nepochopí, preto trepe nezmysly o poplatkoch. Tebe je škoda čokoľvek vysvetľovať, lebo si *****

Shedlin Capital AG - je špecialista na rastúce trhy - vyhľadajte si ich bývalé projekty - nemocnicu v Emirátoch napr. - 4 známy mi nezávisle od seba potvrdili slušné dividendy, ktoré im boli vyplatené + byty v Číne, teraz v ponuke Lat.Amerika... . Co máte proti Shedlinu? http://www.shedlin.com/sk/10/s... - je tam úplne všetko čo tam má byť.

SkryťVypnúť reklamu

neobhajujem za každú cenu šporenie cez nich pre 1 klienta, ale pre 4 člennú rodinu/na 1 adresu - áno za každú cenu a VŽDY :), 90% ma oslovilo v E&S ich všetky produkty Franklin, BNP Paribas, Shedlin, ICM, zlato cez EVV . Niektoré produkty na slovenskom trhu nikto iný neponúka.

Minimálne posledný diskutujúci mal určite pravdu. Takéto produkty na Slovensku nikto iný neponúkal.

Peter Cmorej

Peter Cmorej

Bloger 
  • Počet článkov:  140
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslanec NRSR za stranu Sloboda a Solidarita. Expert strany na Odvodový bonus a dôchodkový systém a člen výboru NRSR pre sociálne veci. Celý život sa profesionálne venujem financiám a investovaniu. Okrem toho zastupujem spotrebiteľov voči finančným inštitúciám na súdoch a ako bratislavský a petržalský poslanec sa venujem komunálnej politike. Vyštudoval som ekonómiu a právo.Všetky moje články aj z iných blogov nájdete na mojej osobnej stránke www.petercmorej.sk Zoznam autorových rubrík:  Finančné poradenstvoMajte sa na pozoreDruhý pilierCestovanieSlepá spravodlivosťVeselé príhody z neveselého VOPolitický obšťastníkSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

279 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu