Deutscher Ring Vám zoberie z mesačného vkladu až 12 %

Pamätáte sa na blog, v ktorom som nazval poistky od Metlife Amslico a od Deutscher Ring odpadom? Vtedy som kritizoval šikanózne podmienky odstúpenia od zmluvy. Medziiným som sa rozčuľoval aj nad tým, že Deutscher Ring nezverejňuje sadzobník poplatkov, ktorý nenájdete dokonca ani ako prílohu poistnej zmluvy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (30)

Odvtedy už veľa vody pretieklo korytom, Deutscher Ring sa stihol premenovať na poisťovňu Basler a ja som mal odvtedy už viackrát tú česť aj s ich novšou zmluvou s názvom InvestRing Optimal. A čuduj sa svete, všetko to boli opäť zmluvy bez poistných súm, predané klientom ako dôchodkové sporenie. Novšia zmluva za tou starou, EuroInvestRing, ktorú som kritizoval v pôvodnom blogu, v ničom nezaostáva. Sadzobník poplatkov by ste opäť hľadali márne a rovnako katastrofálne sú aj podmienky odstúpenia od zmluvy. Dokonca, jedna z verzií zmluvy pokročila až tak ďaleko, že v poistných podmienkach nenájdete už ani len vzorec na vyčíslenie pokuty pri odstúpení od zmluvy. Nájdete iba suchý odkaz, že pokuta existuje.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Premenovaním poisťovne na Basler sa zmluva opäť premenovala. Tento krát na OptimalInvest. Predpokladám však, že okrem názvu sa nič nezmenilo.

Ale prejdime už k podstate dnešného blogu. Sadzobník zmluvy InvestRing Optimal je síce tabu, ale ak sa ako klient spýtate dostatočne dôrazne, poisťovňa Vám musí oznámiť, aké poplatky sú na Vašej zmluve účtované. Presne to urobil jeden z mojich klientov, (ne)šťastný majiteľ tohto skvostu, samozrejme bez poistných súm a s platbou 100 Eur mesačne. Jeho email tak, ako som ho dostal:

Informoval som sa priamo v DR ohľadom poplatkov a toto mi prišlo poštou:

Rizikové poistné: 3,93 Eur
Jednorazové tarifné náklady na uzatvorenie poistnej zmluvy: 945,60 Eur

SkryťVypnúť reklamu

Priebežné inkasné, správne a administratívne náklady:
a) inkasné náklady: 97,68 Eur
b) správne náklady: 251,79 Eur
c) administratívne náklady: 49,50 Eur

Číže z vložených cca 3300 Eur išlo na náklady 1348,5 Eura. Keď zoberiem len priebežné náklady za 33 mesiacov: 398,97 Eur, to je cca 12 EUR mesačne, číže 12% priemerne z mesačného vkladu 100 EUR sa mi ešte strháva ... novodobé úžerníctvo.

Čo k tomu dodať. Poďakujte sa svojmu poradcovi a spýtajte sa ho, kde sú tí ich analytici, čo vraj vyberajú tie najlepšie produkty na trhu. A poisťovňu zažalujte. Vo vzťahu k poisťovni ste spotrebiteľ a sadzobník poplatkov, ktorý nie je súčasťou zmluvy, alebo zmluvné pokuty nezrozumiteľne roztrúsené v poistných podmienkach sú neprijateľnými podmienkami zmluvy a preto sú absolútne neplatné. Stačí len nabrať odvahu a nenechať sa okrádať. Pokojne ma kontaktujte, v tomto smere rád pomôžem.

Peter Cmorej

Peter Cmorej

Bloger 
  • Počet článkov:  140
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslanec NRSR za stranu Sloboda a Solidarita. Expert strany na Odvodový bonus a dôchodkový systém a člen výboru NRSR pre sociálne veci. Celý život sa profesionálne venujem financiám a investovaniu. Okrem toho zastupujem spotrebiteľov voči finančným inštitúciám na súdoch a ako bratislavský a petržalský poslanec sa venujem komunálnej politike. Vyštudoval som ekonómiu a právo.Všetky moje články aj z iných blogov nájdete na mojej osobnej stránke www.petercmorej.sk Zoznam autorových rubrík:  Finančné poradenstvoMajte sa na pozoreDruhý pilierCestovanieSlepá spravodlivosťVeselé príhody z neveselého VOPolitický obšťastníkSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu