IFP Institut fin.poradenství,noví králi v kategórií „banda mizerná"

Osobne som si myslel, že tromfnúť kamikadze z Our Group, je už mimo ľudských možností, život je však plný prekvapení. To, čo vám ukážem dnes, je už pomaly mimo môjho zmyslového chápania.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Ako už názov firmy napovedá, táto firma rozdáva radosť a výhodné finančné produkty najmä u susedov v Českej republike. Do ich chápadiel však spadlo už aj niekoľko našich spoluobčanov.

O čo ide ? Na začiatok pre pravidelných čitateľov môjho blogu nič neznáme: investičné životné poistenie uzatvorené bez poistnej sumy čisto na investovanie, najlepšie aspoň na 70-80 Eur mesačne (aj keď náš „klient" je ešte len stredoškolák) a k tomu nejaká zmluva o spolupráci. Klasické lákadlo „aj Vy na tom zarobíte".

Tam to však ani náhodou nekončí. Spolu s uzatvorením toho exkluzívneho investičného programu musíte zložiť zábezpeku 48 000 Czk, alebo v našich podmienkach postačí aj 1000 Eur. To aby ste si to s tým sporením náhodou nerozmysleli. Ide predsa o exkluzívny investičný program, nedovolíme si z toho robiť holubník.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nemáte? Ani na zábezpeku, ani na pravidelnú splátku ? Lebo ste ešte len študent bez príjmu alebo nezamestnaný? Nevadí. Pomôže náš partner Provident alebo iná „rýchlopôžičkáreň". Tretia možnosť je vystaviť na sumu zábezpeky zmenku. Takú, s ktorou je možné ísť priamo ku exekútorovi, keby ste náhodou nesplácali.

Nedokážem pochopiť ako toto vôbec dokáže fungovať. Viete si vôbec predstaviť, že vám niekto strčí pod nos poistnú zmluvu a druhú ruku natiahne „daj 1000 Eur ako garanciu, že to budeš platiť"? Veď prvý, aspoň trochu rozhľadený človek, musel tomu predajcovi ruky dolámať.

Keď hardcore, tak už poriadny. Zástupca IFP pouzatváral takéto zmluvy aj so zmenkami dokonca telesne postihnutým študentom strednej školy! Ako to už v našej apatickej spoločnosti chodí, vzdor prichádza až vtedy, keď už pohár trpezlivosti pretečie vrchovatou mierou. IFP sa to podarilo. Na Facebooku existuje skupina Podvedeni firmou IFP, ktorá združuje poškodených. Spolu bojujú proti platnosti zmeniek, rokujú s poisťovňou a podieľajú sa na reportážach o činnosti IFP. Držím im palce.

SkryťVypnúť reklamu

Všetky informácie vychádzajú z príspevkov diskutujúcich na fóre Ako-investovať.sk a v skupine „Podvedeni firmou IFP a. s." na sociálnej sieti Facebook

Peter Cmorej

Peter Cmorej

Bloger 
  • Počet článkov:  140
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslanec NRSR za stranu Sloboda a Solidarita. Expert strany na Odvodový bonus a dôchodkový systém a člen výboru NRSR pre sociálne veci. Celý život sa profesionálne venujem financiám a investovaniu. Okrem toho zastupujem spotrebiteľov voči finančným inštitúciám na súdoch a ako bratislavský a petržalský poslanec sa venujem komunálnej politike. Vyštudoval som ekonómiu a právo.Všetky moje články aj z iných blogov nájdete na mojej osobnej stránke www.petercmorej.sk Zoznam autorových rubrík:  Finančné poradenstvoMajte sa na pozoreDruhý pilierCestovanieSlepá spravodlivosťVeselé príhody z neveselého VOPolitický obšťastníkSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu