Prečo sú predaj. poistiek na sporenie podvodníci al. aj o autách

Prečo sú predajcovia poistiek na sporenie podvodníci alebo aj o autíčkach. Tak mal byť nadpis, škoda, že je obmedzený znakmi :) Pod mojím predposledným blogom sa opäť raz vyrojili novo-registrovaní diskutéri, ktorým som zrejme stú

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Diskutujúci napísal zhruba toto:
Prečo niekto predáva IŽP, keď možno šetriť na bežnom účte? Celé je to obchod. Keď sa pozriem na Váš pohľad na vec, nepríde mi etické predávať Mercedesy ani BMW lebo tie autá sú pridrahé a stačí mi Octavia. Prečo sú niektorí ľudia schopní ponúkať dovolenky na Bali, keď môžeme ísť na Senecké jazerá, prečo niekto ponúka oblečenie značky Armani, keď môžeme mať Kenvelo. Obchod je základ dnešného sveta, fungovania dnešnej ekonomiky.

Autičkársky príklad má dve zásadné chyby:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď niekto kupuje Mercedes, vie čo kupuje a za koľko kupuje. To však v tomto prípade neplatí. Keby klient dopredu vedel, že 24 % z jeho peňazí zhltnú poplatky a akceptoval by to, tak je všetko v poriadku. Celé je to obchod :). Dvadsaťštyri percent je hodnota z predchádzajúceho blogu, výška nákladov sa líši prípad od prípadu. Dôvod, prečo spotrebiteľ cenu akceptoval, nás až tak nezaujíma, lebo však spotrebiteľ je čierna skrinka. Lenže tu sa tak nestalo, cena bola spotrebiteľovi zatajená. Takže kým predajca Mercedesu je obchodník, predajca, ktorý predáva IŽP ako sporiaci produkt bez oboznámenia klienta s poplatkami, je podvodník.

SkryťVypnúť reklamu

Druhá chybička v obchodníckom uvažovaní tkvie v samej podstate finančných produktov. Keď si chcete kúpiť auto a rozhodujete sa medzi Octaviou a Mercedesom, jazdné vlastnosti oboch áut sú približne rovnaké, ale cena je rozdielna. Finančné produkty/sporenia, majú však dve špecifiká:

- úžitok je veľmi ľahko merateľný jedným jediným kritériom: koľko ste v pluse alebo v mínuse. Vyššiu cenu neviete zdôvodniť krajším interiérom alebo vyšším pohodlím ako u áut.

- úžitok je veľmi priamo závislý od ceny produktu: ak je priemer výnosov akciového trhu 7-9 % ročne, je veľký rozdiel či máte priebežné poplatky 3,5 % alebo 5 %. Každé % poplatkov navyše znamená v konečnom dôsledku za veľmi dlhú dobu rozdiel až desaťtisíce Eur v nasporenej sume. Existujú aj také produkty, v ktorých nemá klient absolútne žiadnu šancu niečo zarobiť.

SkryťVypnúť reklamu

Produkt na dlhodobé sporenie má raz tvoriť tretí, štvrtý, či X-tý pilier Vášho dôchodku. Ale ak Vám niekto na sporenie predá drahé IŽP a ešte si nedajbože hovorí poradca, bude lobogo a nie dôchodok.

Peter Cmorej

Peter Cmorej

Bloger 
  • Počet článkov:  140
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Poslanec NRSR za stranu Sloboda a Solidarita. Expert strany na Odvodový bonus a dôchodkový systém a člen výboru NRSR pre sociálne veci. Celý život sa profesionálne venujem financiám a investovaniu. Okrem toho zastupujem spotrebiteľov voči finančným inštitúciám na súdoch a ako bratislavský a petržalský poslanec sa venujem komunálnej politike. Vyštudoval som ekonómiu a právo.Všetky moje články aj z iných blogov nájdete na mojej osobnej stránke www.petercmorej.sk Zoznam autorových rubrík:  Finančné poradenstvoMajte sa na pozoreDruhý pilierCestovanieSlepá spravodlivosťVeselé príhody z neveselého VOPolitický obšťastníkSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

279 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu