V Petržalke sme prijali dôležitú zmenu pre ochranu nočného pokoja

Máte pod oknom svojho bytu nespratného krčmára, ktorý opakovane porušuje povolenú otváraciu dobu a jeho zákazníci rušia nočný pokoj? V Petržalke si už s takými, dúfam, poradíme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Možno to poznáte. Zavoláte mestskú políciu za rušenie nočného pokoja po povolenej otváracej dobe, prevádzkar zatvorí pred policajtmi dvere, vyhlási zákazníkov za uzatvorenú spoločnosť a po odchode policajtov hluk pokračuje. Frustrovaní policajti to väčšinou vzdajú a keď náhodou nie, tak mestská časť maximálne pohrozí prevádzkovateľovi, že mu nabudúce predĺženú otváraciu dobu nepovolí. Ak mestská časť svoje slovo dodrží, podnikateľ sa väčšinou súdi. Rovnako pri uložení pokuty. Účinných pák na nápravu niet.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V Petržalke bolo takéto konanie už aj doteraz dvojnásobným porušením Všeobecne záväzného nariadenia (VZN). Okrem rušenia nočného pokoja uzatvorená spoločnosť musí byť nahlásená dopredu a písomne. Rovnako prevádzkar je povinný umožniť kontrolu, či už polícii, poslancom alebo zamestnancom miestneho úradu. Neumožnenie kontroly je porušením VZN. Napriek tomu sa skoro nič nedialo.

Na februárovom zastupiteľstve sme v Petržalke na môj popud prijali dôležitú zmenu. Po novom budú tri preukázané porušenia VZN znamenať automatický zánik predĺžených otváracích hodín. V prípade, ak ani to nepomôže, miestna časť požiada živnostenský úrad o zrušenie prevádzky. Pevne dúfam, že živnostenský úrad bude ako štátny orgán pri ochrane práv občanov spolupracovať a táto zmena bude pre obyvateľov prospešná.

SkryťVypnúť reklamu

Ak Vás nabudúce zobudí neprimeraný hluk, žiadajte od polície riadne zdokumentovanie prípadu. V prípade pochybností si vyhotovte obrazový materiál a zapíšte si služobné odznaky policajtov. Neváhajte kontaktovať poslancov z Vášho obvodu, nech Vám v prípadoch opakovaného porušovania nočného pokoja pomôžu.

Každý má právo pokojne sa vyspať. Ak si niekto otvoril krčmu v obytnej zóne, musí to rešpektovať.

Peter Cmorej

Peter Cmorej

Bloger 
  • Počet článkov:  140
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslanec NRSR za stranu Sloboda a Solidarita. Expert strany na Odvodový bonus a dôchodkový systém a člen výboru NRSR pre sociálne veci. Celý život sa profesionálne venujem financiám a investovaniu. Okrem toho zastupujem spotrebiteľov voči finančným inštitúciám na súdoch a ako bratislavský a petržalský poslanec sa venujem komunálnej politike. Vyštudoval som ekonómiu a právo.Všetky moje články aj z iných blogov nájdete na mojej osobnej stránke www.petercmorej.sk Zoznam autorových rubrík:  Finančné poradenstvoMajte sa na pozoreDruhý pilierCestovanieSlepá spravodlivosťVeselé príhody z neveselého VOPolitický obšťastníkSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

279 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu