Základné poistenie nielen pre opatrovateľky cestujúce za prácou

Dostal som otázku, ako sa čo najlepšie poistiť pre prípad nehody na ceste za prácou. Vraj jedna opatrovateľka opäť zomrela. Takže dnes nielen pre opatrovateľky, ale pre každého, kto dochádza za prácou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Úplne základné poistenie, ktoré Vás ochráni pred najdôležitejšími rizikami na ceste za prácou, je kombinácia smrť úrazom + trvalé následky v dôsledku úrazu. Autonehoda je úraz. A je úplne jedno, či sa Vám úraz stane, keď idete pracovať, alebo keď ste na dovolenke, či pri prechode cez cestu pred Vaším domovom.

Takéto poistenie na veľmi slušné poistné sumy sa v akejkoľvek poisťovni zmestí do 10-15 Eur mesačne. Riziko úrazu je približne rovnaké v každom veku, vďaka čomu Váš vek na cenu tentokrát nevplýva.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak Vám v poisťovni tvrdia, že Vám takéto poistenie nevedia urobiť bez sporiacej časti, vymeňte poisťovňu.

Nie, takéto poistenie nekryje všetky riziká, ktoré sa Vám môžu stať. Nekryje liečebné náklady a nič nedostanete ani za pobyt v nemocnici či dobu liečenia, ak Vám neostanú trvalé následky. Cena cestovného poistenia, ktoré by takéto riziká pokrývalo, však bude podstatne vyššia. A poistné sumy pre skutočne dôležité riziká (smrť, trvalé následky) zrejme nižšie.

Takéto poistenie nie je ani žiadnym komplexným krytím. Nepomôže Vašej rodine, ak umriete na chorobu a nedostanete nič ani ak si Vás nájde rakovina či iný civilizačný nešvár. Poistenie kryje len to, čo je napísané. Smrť úrazom a trvalé následky v dôsledku úrazu. Nič viac a nič menej.

SkryťVypnúť reklamu

Prajem Vám, aby ste z takéhoto poistenia nikdy nedostali naspäť jediné euro. A samozrejme, veľa šťastných a bezpečných ciest.

Peter Cmorej

Peter Cmorej

Bloger 
  • Počet článkov:  140
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslanec NRSR za stranu Sloboda a Solidarita. Expert strany na Odvodový bonus a dôchodkový systém a člen výboru NRSR pre sociálne veci. Celý život sa profesionálne venujem financiám a investovaniu. Okrem toho zastupujem spotrebiteľov voči finančným inštitúciám na súdoch a ako bratislavský a petržalský poslanec sa venujem komunálnej politike. Vyštudoval som ekonómiu a právo.Všetky moje články aj z iných blogov nájdete na mojej osobnej stránke www.petercmorej.sk Zoznam autorových rubrík:  Finančné poradenstvoMajte sa na pozoreDruhý pilierCestovanieSlepá spravodlivosťVeselé príhody z neveselého VOPolitický obšťastníkSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu