Čo sa za týždeň boľševikofašisi navyhrážali (satira, fejtón, skutočnosť, analýza (28. diel)

Cieľom tejto normalizačnej doby je mať zamknuté ústa pre tých, čo nepočúvajú diktát a otvárať možnosti tým, čo ho chcú.

Čo sa za týždeň boľševikofašisi navyhrážali (satira, fejtón, skutočnosť, analýza (28. diel)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Je tu doba... ?

Doba, čo sa stále viac a viac ponáša na tú dobu pred sto rokmi, čo je farebnou kópiou fašizmu, keď sa likvidovala demokracia, opozícia, aj fyzicky, roky provokácii, likvidácií nepohodlných, kópiou boľševizmu sprevádzaným vražedným bojom vo vlastných radoch voči nepohodlným, desaťročím táborov práce, táborov bez návratu, doba vyhnanstva, vraždenia, hladu, na čele s chladnými sadistami, vrahmi, blábolajúcimi demagógmi, diktátormi, čo ich ľudia zbožňovali, aj ich nenávideli, boľševik a fašista, sprvu vypočítaví a podozrievaví kámoši a dobyvatelia parcelujúci si svet podľa svojich beštiálnych predstáv. Veľmi si podobní. Neskôr nepriatelia na smrť, čo medzi sebou súťažili, koľko ľudí vyvraždiť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Teraz doba policajná, normalizačná, diktátorská, totalitná, manipulatívna, neobmedzená, arogantná, poslušná voči vrchnosti, čo sa nápadne podobá storočnému modelu. Taktiež vzišla z volieb a o to je to všetko horšie a podrazácke. Tak teraz znášame dôsledky a všetci. Držať hubu a krok a strachovať sa. To je ten diktátorský cieľ. V ustráchanej krajine sa ponúkne vodca, záchranca, demagóg, spasiteľ, ktorý prišiel, aby zachránil krajinu pod Kriváňom vo veľkom mafiánskom rúbanisku a umožnil mu (diktátorovi) dosiahnuť večnú slávu a jemu a kamošom super život. Zneužije sa atentát ako útoky proti (vodcovi a kámošom) a na vyhrážanie sa voči slušnosti. Zavedú sa diktátorské pravidlá, zákony, všetko sa zakáže a bude trestať. Exemplárne. Propaganda zaberie, len mať masmédia pod palcom a umlčané! A súdy a pod straníckou spravodlivosťou. Len mať absolútnu moc a zámienku na represie! Adolf to vedel už vtedy.

SkryťVypnúť reklamu

Aj holubom sa pridelia náhubky, nebudú si otvárať zobáky! Zobú slovenské zrno, čo je neprijateľné, takže puška to vyrieši. V Očovej budú padať z neba už hotové, pečené.

A zdá sa a výsledky volieb to nejako vyjadrujú,

že ľuďom vyhovujú totalitné pravidlá, čo im pomôžu zbohatnúť, mať arizácie, (trochu inak), kradnutie majetkov, znárodňovanie, združstevňovanie, vykonštruované procesy, krádeže na každom kroku, podvody, propaganda, vraždy na objednávku v spolupráci s ŠTB, KGB, úplatky, nedostatok tovaru, dvojité správanie sa. Označovať za nepriateľov všetkých čo myslia a nálepkovať ich, či označovať žltými hviezdami. Alebo to majú na háku a žijú si svojim krátkozrakým ufňukaným životom očakávajúc fanaticky svojho vodcu, spasiteľa, mesiáša. Dejinná nemennosť.

SkryťVypnúť reklamu

Obrázok blogu

“Vedúcou silou v spoločnosti i v štáte je predvoj robotníckej triedy, Komunistická strana Československa, dobrovoľný bojový zväzok najaktívnejších a najuvedomelejších občanov z radov robotníkov, roľníkov a inteligencie.”

Ak si ešte niekto spomenie na článok 4 Ústavy Československej socialistickej republiky (ČSSR) z roku 1960, čo bol významným dokumentom. Tento článok zabezpečoval ústavný nárok na hegemóniu moci Komunistickej strany Československa. Hovorilo sa tomu aj diktatúra proletariátu čím ospravedlňovala aj svoje zločiny.

Možno tu vystihujú tieto bodky

................... čo tu ešte len bude. Vyjadrenia a činy vládnucich politikov neveštia nič dobré. Lenže smola, doba pokročila a existujú záznamy.

Rozpoznať psychopatiu u politikov

je zložité, pretože ide o komplexný psychologický stav. Existuje však niekoľko charakteristík, ktoré sa často spájajú s psychopatickým správaním. Tieto znaky môžu byť prítomné u niektorých politikov, ale nemusia byť jednoznačným dôkazom psychopatie. Tu sú niektoré z týchto znakov:

  1. Nedostatok empatie: Psychopati majú obmedzenú schopnosť cítiť empatiu alebo pochopiť pocity iných ľudí. Politici, ktorí sa zdajú byť ľahostajní voči utrpeniu iných, by mohli mať túto charakteristiku.

  2. Manipulácia: Psychopati sú často veľmi zruční v manipulácii a vytváraní falošných dojmov. Politici, ktorí často menia svoje postoje alebo sľuby, aby získali podporu, by mohli mať manipulatívne sklony.

  3. Impulzivita: Psychopati majú tendenciu k impulzívnemu správaniu a nedostatku sebakontroly. Politici, ktorí často konajú bez premyslenia následkov, by mohli mať tieto rysy.

  4. Nízka hladina strachu: Psychopati majú obmedzenú schopnosť cítiť strach. Politici, ktorí sa zdajú byť nebojácni a riskujú bez ohľadu na následky, by mohli mať túto charakteristiku.

Je však dôležité si uvedomiť, že tieto znaky nie sú jednoznačným dôkazom psychopatie. Každý človek je individuálny a môže mať rôzne osobnostné rysy. Diagnóza psychopatie by mala byť vykonaná odborníkom na psychológiu, alebo psychiatriu na základe komplexnej analýzy správania a osobnosti.

Áno, existuje niekoľko príkladov politikov, ktorí boli spojení s psychopatickými rysmi. Je dôležité si uvedomiť, že diagnóza psychopatie je zložitá a mala by byť vykonaná odborníkom na psychológiu alebo psychiatriu. Tu sú niektoré informácie:

  1. Psychopatické rysy u politikov:

  2. Politickí lídri a pathokracie:

    • Keď psychopati získajú moc, môže to viesť k vytvoreniu pathokracie, čo je totalitná spoločnosť zameraná na moc, kontrolu a deštrukciu slobody. Toto sa stalo aj v minulosti, napríklad v Sovietskom zväze.

    • Politici, ktorí ignorujú vôľu voličov, podporujú korporácie a nezohľadňujú následky svojich činov, môžu prispieť k vzniku pathokracie.

  3. Výskum a politické strany:

Je však dôležité si uvedomiť, že nie všetci politici majú psychopatické rysy, a niektorí môžu byť len charizmatickí, alebo odhodlaní lídri.

V politike existuje niekoľko príkladov úspešných komunikátorov, ktorí dokázali efektívne osloviť verejnosť a ovplyvniť politický diskurz. Tu sú niektoré z nich:

  1. Winston Churchill: Britský premiér počas druhej svetovej vojny, ktorý využíval rádiové prejavy na komunikáciu s miliónmi poslucháčov.

  1. Franklin D. Roosevelt: Americký prezident, ktorý tiež využíval rádio na komunikáciu s občanmi počas hospodárskej krízy a vojny.

  1. Perikles: Grécky politik v Aténach, ktorý v staroveku využíval verejné reči na formovanie politického diskurzu a získavanie podpory.

  1. Cicero: Rímsky rečník a filozof, ktorý ovládal umenie presvedčovania cez svoje reči a písomné diela.

Títo komunikátori sa stali vzorom pre ďalších politikov a ukázali, aký význam má efektívna komunikácia vo verejnom živote.

Takže budeme mať poučenie z krízového vývoja? Pozrime sa do dejín

Poučenie z krízového vývoja je hovorový názov dokumentu „Poučenie z krízového vývoja v strane a spoločnosti od XIII. zjazdu KSČ“, ktorý schválil 10. decembra 1970 Ústredný výbor KSČ. Tento dokument popisoval a interpretoval udalosti Pražskej jari a vpád vojsk Varšavskej zmluvy do Česko-Slovenska. Autori Poučenia konštatujú, že Česko-Slovensko sa od januára 1968 nachádzalo v kríze a že vpád vojsk Varšavskej zmluvy bol „bratskou pomocou“, „aktom internacionálnej solidarity“, ktorý údajne zabránil krviprelievaniu. Podľa autorov totiž hrozilo, že „vyhrotená kontrarevolučná situácia eskaluje do občianskej vojny“.

Toto oficiálne stanovisko sa objavilo v období „normalizácie“, ktoré nasledovalo po Pražskej jari. V rámci rozsiahleho procesu „očisty“ KSČ boli odstránení predstavitelia a výdobytky obrodného procesu. Previerky a vylúčenia zo strany postihli mnoho ľudí, a dokument „Poučenie z krízového vývoja“ zostalo až do konca režimu v roku 1989 ponižujúcim nástrojom preverovania lojality.

Hoci autorstvo nie je jednoznačne uvedené, dokument je vnímaný ako dielo Vasiľa Biľaka, ktorý zastával funkciu tajomníka ÚV KSČ pre ideológiu a zahraničnú politiku. Tento dokument bol súčasťou širšieho kontextu a reakcie na udalosti Pražskej jari a následnú okupáciu Česko-Slovenska sovietskymi vojskami.

... až do r. 1989 pri konci s rozpadom všetkých múrov a izolácii a teraz... repete...

Novodobí autori novodobého ponaučenia vykrikujú v mysle známeho "zlodej kričí chyťte zlodeja".

SkryťVypnúť reklamu

000000000000000000000000..................... takto môže vyzerať sloboda slova, tlače, masmédií, súdnictvo, spravodlivosť...

A, že nám únia pohrozila?

Áno pohrozila, aj keď diplomaticky, že nebude podporovať tunajšie mafiánske praktiky, veď sú to jej peniaze od všetkých európskych daňových poplatníkov. Hm a vláde sa to nepáči a vyhráža sa a zvaľuje svoju vinu na všetko okolo. Prečo asi, keď je tak sociálna a žičlivá, transparentná spravodlivá? Svet nás vidí.

Žiadne bu-bu-bu tu nebude vyvolávať strach ani buch-buch tu nebude podhubím pre nové a nové slaboduché konšpirácie, dezinformácie, vyhrážky.

Obrázok blogu

Žeby ešte nejaké nabudúce?

............. Možno dostanem na posedenie celu typu kabriolet (bez strechy) na poslednom 7. poschodí s balkónom bez zábradlia, betónom pod ním a výhľadom na cintorín.

Ahojte spolusediaci, určite sa stretneme pri posedení.

Vladimír Čuchran

Vladimír Čuchran

Bloger 
  • Počet článkov:  143
  •  | 
  • Páči sa:  1 486x

Kto berie život celkom vážne, prichádza o veľa. Ver mi, s humorom to ide ľahšie. Aj keď často je to cez slzy, ale netreba to vzdať, pokiaľ to ide a ostáva nejaká byľka nádeje a zbytok síl. V živote je nutné vedieť aj vzdať sa, pokoriť sa sile hôr, prírody, úctivo ich odprosiť, že si prekročil tú hranicu, pokiaľ by si zašiel priďaleko a hlavne vedieť, kde je tá hranica. Hoci v živote si človek neustále kladie vyššie a vyššie ciele a hranicu aj prekročí...A ako vravím, aj na šibenicu s úsmevom! Ver mi, treba rozdávať pozitívnu energiu, treba sa rozdávať, urobiť niekoho šťastným - možno aj tam treba hľadať filozofiu bytia, nielen v mysli obrátenej do seba. Pôvodne, profesne stavebný technik, najmä projektant architektúry. Srdcom horal - turista, horolezec, jaskyniar, horský bežec, ochranca prírody. Dnes následkom mozgovej mŕtvice invalid. Ako človek, pesimista, nadobudnutý životnou praxou, fejtonista, srandista. Dôchodca 2018. Ako tak pozerám na svet asi aj pesimistom zostanem... Zoznam autorových rubrík:  turistika, turizmusSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavel Macko

Pavel Macko

188 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Karol Galek

Karol Galek

115 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu