Čo zas týždeň vzal

Fejtónový pohľad na nefejtonovú krajinu

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Mini-sterka kultúry hneď vedela, že píše list Slovanským predkom a aj nasledovníkom, teda zadkom, konkrétne Svätoplukovi a hneď aj zvolila tému a formuláciu, aby to Sväto-pluk a aj celý armádny zbor, pluk, pochopil a bol celý bez seba, že kto na nich myslí. Janko Slotovie, hneď použil guglovský prekladač a ten poslal Dan-kovi, predsa je len z Dánska a tento strojový preklad, sa nejakou zámenou, myslím, že Ta-rabuj to poplietol a poslal takto mini-sterke. No a táto to poslala do sveta. Tam neporozumeli a začali sa smiať. Ešte toho bude viac, čo neporozumejú, to ešte nevedia, ale jasne tušia.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Taký Če-ge-blaha, je teraz zaujatý vlajkami, obrázkami, obrazmi, má takú zábavu v tom ústave a má v pláne ísť do Holywoodu, kde chce strhnúť "woo" a nahradiť to "u", aby po ňom zostal pamätník aj tam za veľkou vodkou.

Icom-picom, bol som s Ficom, táto pesnička letí éterom a láme rekordy odpočúvanosti.

Strážam na hraniciach odňali vysielačky a mobily, veď predsa na 50 m im stačí posunková reč a morseovka. Už sú aj vyškolení akurát, že adepti sa naučili akurát len jeden význam a neustále dvíhajú prostredníky.

Diaľnica, košické stavby a ukrajinský front súťažia v napredovaní. Jednoznačne vyhráva front. Naše stavby chystajú ofenzívu, nemajú však s kým, ani s čím. Stavby sa jednoznačne pohli len počas zemetrasenia.

SkryťVypnúť reklamu

Na košickom magistráte pribudne nie múr nárekov, čo by bol z neho nejaký úžitok, ale schodište. Budú tam nariekať voliči, občania, že prečo...

Ministerstvo vnútra chystá na jar, na južné hranice cedule, so zákazom príletu sťahovavých vtákov, týchto migrantov a uvažuje sa aj o zákaze vstupu škrečkov a sysľov, čo nám tu žerú a podkopávajú našu obranu a mladučkú pomaly do predčasného dôchodku sa chystajúcu demokraciu.

Vladimír Čuchran

Vladimír Čuchran

Bloger 
  • Počet článkov:  145
  •  | 
  • Páči sa:  1 545x

Kto berie život celkom vážne, prichádza o veľa. Ver mi, s humorom to ide ľahšie. Aj keď často je to cez slzy, ale netreba to vzdať, pokiaľ to ide a ostáva nejaká byľka nádeje a zbytok síl. V živote je nutné vedieť aj vzdať sa, pokoriť sa sile hôr, prírody, úctivo ich odprosiť, že si prekročil tú hranicu, pokiaľ by si zašiel priďaleko a hlavne vedieť, kde je tá hranica. Hoci v živote si človek neustále kladie vyššie a vyššie ciele a hranicu aj prekročí...A ako vravím, aj na šibenicu s úsmevom! Ver mi, treba rozdávať pozitívnu energiu, treba sa rozdávať, urobiť niekoho šťastným - možno aj tam treba hľadať filozofiu bytia, nielen v mysli obrátenej do seba. Pôvodne, profesne stavebný technik, najmä projektant architektúry. Srdcom horal - turista, horolezec, jaskyniar, horský bežec, ochranca prírody. Dnes následkom mozgovej mŕtvice invalid. Ako človek, pesimista, nadobudnutý životnou praxou, fejtonista, srandista. Dôchodca 2018. Ako tak pozerám na svet asi aj pesimistom zostanem... Zoznam autorových rubrík:  turistika, turizmusSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

315 článkov
Karol Galek

Karol Galek

115 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu