Spravodlivosť je sprznená, znásilnená a k tomu silácke reči autorov paškvilu. Úbohé, ak sa násilník vysmieva, vyhráža a žiada ospravedlnenie.
Uhorková sezóna
je v plnom prúde, teplo až-až, až tak, že sa nám parlament, vláda vyparila. Prezident tiež. Popritom všetkom číhajú po prázdninách aj horúcou ihlou načmárané zákony. Sladké DPH nevyrieši diabetes, ani štadióny (čoby miesta pre pohyb a šport) určené pre divákov a vyvolených a ostatní zostanú lenivými pasívnymi akože športovcami. Je to len chabým pokusom o naplnenie kasy, pričom sa mala podľa akýchsi sľubov zjednodušiť administratíva štátu, byrokracia, réžia a ak by náhodou prišlo k výmene administratívy v štáte (na racionalizáciu úkonov nemajú) bude to kádrovačka ako za Husáka a obsadzovanie postov hlupákmi, čo sú v hlbokom predklone, až im stranícka knižka trojlístku vypadáva z horného vrecka saka. Koniec koncov už to beží...
Futbalisti doma,
a naši papaláši z vládneho lietadla tiež a už sa tešia na nejaké ďalšie skandovanie. Tuším tu budú majstrovstvá sveta v kričaní. Naši papaláši tam budú dokonca súťažiť. Sú favoritmi, preto opäť poletia. Akiste dosiahnu métu najvyššiu. No predsa sa tam musia nejako dostať! Oblečú si národné dresy. Love-nskóó...
ÚÚ (ústavný .d ?)
sa stal pobočkou moci. Tá sa vyhráža tak, ako je to jej vo zvyku. Popri účinkoch tejto amnestie, pribudne aj prezidentská, čo sa chystá v zákulisí. Vláda ešte požaduje ospravedlnenie za upozornenie opozície, čo upozornila na neústavnosť niektorých ustanovení trestného zákona, čo súd akceptoval.
Ústavný súd Slovenskej republiky nedávno rozhodol o trestnej novele, ktorá pochádza z dielne vládnej koalície. Rozhodol, že táto novela bola v niektorých častiach protiústavná. Znížila tresty, skrátila premlčacie lehoty a zmenila výšku škôd. Predseda vlády, Robert Fico, žiada celú vládnu koalíciu, bývalú prezidentku Zuzanu Čaputovú, opozíciu, médiá a mimovládne organizácie o ospravedlnenie. Dôvodom je nenávisť a organizovanie protestov voči vládnemu návrhu zákona, ktorý zrušil špeciálnu prokuratúru a zmenil trestné sadzby. Opozičná strana Progresívne Slovensko vidí v rozhodnutí Ústavného súdu amnestiu pre „našich ľudí“ a považuje to za zlú správu pre spravodlivosť a bezpečnosť občanov na Slovensku123. Prezident Peter Pellegrini rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu a vyzýva vládu a opozíciu, aby sa vysporiadali s časťami novely, ktoré sú v rozpore s ústavou
Ústavný súd robí nadprácu, čo sa dalo čakať a hrá podľa vládnych nôt. Radosť kradnúť, vraždiť, podvádzať v tejto krajine.
Charta 202.?
nastal na ňu čas, hoci komunikačné prostriedky voči 77. roku sú neporovnateľne iné.
Charta 77 bola občianska iniciatíva a neformálne spoločenstvo politickej opozície v Československu v období normalizácie. Svoj názov prevzala od svojho prvého dokumentu Prohlášení Charty 77 (Vyhlásenie Charty 77), vydaného 1. januára 1971. Táto iniciatíva kritizovala „politickú a štátnu moc“ za porušovanie ľudských a občianskych práv, ktorých sa ČSSR dopustila, dodržiavať pri podpise Záverečného aktu Konferencie o bezpečnosti a spolupráci v Európe v Helsinkách v roku 1975. Charta publikovala celkovo 598 dokumentov, ktoré zdôrazňovali predovšetkým porušovanie ľudských práv a náboženských slobôd. Hoci jeho vplyv bol obmedzený v dôsledku cenzúry a malého počtu signatárov, zostáva významným aktom odporu proti režimu v období normalizácie
Právo je ohnuté stranícky naľavo, poriadne sčervenelo, zhnedlo, sčernelo, radikalizovalo sa a zneprehľadnilo
A?... Zdá sa, že si tu ľudia vysnívali západný luxus a prapodivnú socialistickú morálku, kde čo ukradnúť, vykašľať sa, čím menej robiť a vypadnúť z roboty, nestarať sa, nechať sa obsluhovať, schovať sa pred povinnosťami, nemať zodpovednosť, neobrániť svojich blízkych, byť zbabelým, ľahko zarobiť, oblbnúť, vykšeftovať. A asi ako vtedy čakať poslušne v rade na jedlo, na povolenie vycestovať na dovolenku, na schválenie žiadosti od vedenia, na auto na vinkuláciu, na byt, ak si poslušný, sporiť na televízor, chladničku, mať naučený (a nepomýliť sa) vnútený názor pod hrozbou straty práce, (prechod od vedy, učiteľstva, ku lopate) vzdelania a len potajme počúvať Slobodnú Európu, Hlas Ameriky, čo ich tunajšie rušičky rušili, pretože sa ich báli. Báť sa ŠTB, ploštíc na odpočúvanie, prenasledovania, väzenia s odvozom zdarma na miesta, odkiaľ ak sa nejaký návrat konal, odchádzali utrýznené obete nenávisti, zloby, justičných narežírovaných procesov s vopred určeným rozsudkom. Milada Horáková – Wikipedie (wikipedia.org) Akosi sa zabudlo, že to bolo naozaj.
Voči sebe stoja dva prsty
Jeden vztýčený varovný ukazovák a jeden vztýčený arogantný prostredník. Voľakedy tieto dva zdvihnuté prsty znázorňovali víťazstvo, podľa písmena "V" podľa slova Viktória. A hádam si ho ešte pamätáme.
Viktória je krásne meno, ktoré nesie význam „víťazstvo“ v latinčine. Pôvodne ho prinášala rímska bohyňa víťazstva, Viktória.
A čo sa týka slova „sloboda“, to môže byť buď víťazstvom alebo tragédiou, záleží na kontexte. Pre niektorých je sloboda oslobodením a úspechom, zatiaľ čo pre iných môže byť ťažkou zodpovednosťou alebo dokonca osamelosťou. Je to zaujímavá téma na zamyslenie!