Zdravý rozum je najlepší recept vždy a všade

V súťaži slovenských politických strán a hnutí o miestenky pre svojich kandidátov do kresiel v Európskom parlamente nastáva „zvonenie do posledného kola“. 25.4. predstavila SaS svojich top-kandidátov na akcii v Lipt. Mikuláši.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

 Ako dôchodca „na zaslúženom odpočinku“ sa občas rád pozriem aj na predvolebné akcie rôznych politických strán, keď zavítajú do Liptovského Mikuláša.

 Pouvažujem nad tým, čo som videl a počul, a potom trebárs aj o tom napíšem na svojom blogu. (Napríklad [1], [2], [3], [4]).

 Keď teda, podľa [4], prišiel vo štvrtok 25. apríla t.r. na rad Liptovský Mikuláš, už som mal nachystaný fotoaparát a tešilo ma, že sa príhodne vydarilo počasie.

 SaS: Prídeme za vami

 O tejto akcii SaS som totiž vedel dlhšie dopredu (vychádzajúc z informácií [5]).

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Leitmotív tejto akcie je jednoduchý. – V Európskej únii je aktuálne združených 27 členských štátov. Sulíkovci sa rozhodli v predvolebnej eurokampani 2019 symbolicky navštíviť 27 slovenských miest a všade spojiť predvolebný míting s varením „národného jedla“ niektorého z členských štátov. Hlavným cieľom pritom je však predstavovanie kandidátov SaS pre eurovoľby 2019, predovšetkým troch top-kandidátov, ktorými sú v strane Sloboda a Solidarita (SaS) líder kandidátky, významný slovenský ekonóm Eugen Jurzyca, dlhoročný právnik, expert na súdnictvo Alojz Baránik a podpredsedníčka NR SR Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá sa venuje najmä problémom v sociálnej oblasti. 

SkryťVypnúť reklamu

 Ono sa to nezdá, ale absolvovať podobné „turné“, ktoré som pre zvýšenú prehľadnosť a pre čitateľský komfort zhrnul do jedného obrázka, je dosť náročné.

Obrázok blogu

 Aké to môže byť únavné i fyzicky namáhavé, mám celkom reálnú predstavu. – Už na základe svojich vlastných skúseností pri svojom osemnásť dňovom „plagátovom“ proteste (a to len v Lipt. Mikuláši) pred parlamentnými voľbami 2016. Opísal som ich v článku [4].

 Zdravý rozum je najlepší recept

 Predseda SaS Richard Sulík, keď ho vidím v zabehaných televíznych diskusiách rôznych slovenských televízií, rád a často argumentuje zdravým rozumom.

 Zrejme aj preto si SaS zvolila, pri prezentácii svojho programu do eurovolieb 2019, slogan ZDRAVÝ ROZUM JE NAJLEPŠÍ RECEPT.

SkryťVypnúť reklamu

 Pod pojmom RECEPT sa tu zrejme očividne myslí NÁVOD na rozumný SPÔSOB riešenia najrôznejších problémov, ktoré v našom živote môžu nastať. Samozrejme, z povahy veci vyplýva, že teraz sa jedná o veľmi závažné problémy, ktoré trápia veľký počet ľudí (nechcem napísať rovno – Slovákov), a o ich racionálne riešenia.

 Dobrý RECEPT je však veľmi dôležitý aj pri takej všednej činnosti, akou je každodenné varenie. Trebárs len zabudneme pridať soľ, a z osvedčeného jedla sa nestane očakávaná pochúťka.

 O čo viac je dôležité rozumné riešenie kardinálnych problémov našej spoločnosti!

 Akcia SaS „Prídeme za vami“ – s varením, je takto zdôvodnená aj vtipným inotajom.

SkryťVypnúť reklamu

 Na Liptovský Mikuláš pripadlo francúzske národné jedlo „boeuf à la bourguignonne“ – pre nás „poctivý“ guláš.

 Počasie sa vydarilo a SaS rozprestrela dva šiatre na varenie a konzumáciu jedla na novej dlažbe Námiestia mieru, pred novo zrekonštruovaným bývalým Domom služieb, teraz s názvom Central.

 Hovorí sa, že raz vidieť sa rovná stokrát počuť.

 Preto sa nazdávam, že atmosféru tohto predvolebného podujatia SaS v súvislosti s eurovoľbami 2019, oproti tomu, ako by som ju dokázal slovami opísať, lepšie vystihuje fotogaléria okomentovaných fotozáberov. - 

 Sám za seba, želám SaS v eurovoľbách 2019 úspech. A, pretože im naozaj fandím, budem sa takto prezentovať aj v osobných príspevkoch na facebooku – v zmysle [6]. 

Obrázok blogu
(zdroj: REPRODUKCIA: F.Cudziš)

F O T O G A L É R I A

Pri akciách "Prídeme k vám" používa SaS aj toto pôsobivé vozidlo.
Pri akciách "Prídeme k vám" používa SaS aj toto pôsobivé vozidlo. (zdroj: FOTO: F.Cudziš)
Majstri kuchári pracujú v šiatri pred obch. strediskom CENTRAL na Nám. mieru v Lipt. Mikuláši. Varia „boeuf à la bourguignonne“ (guláš).
Majstri kuchári pracujú v šiatri pred obch. strediskom CENTRAL na Nám. mieru v Lipt. Mikuláši. Varia „boeuf à la bourguignonne“ (guláš). (zdroj: FOTO: F.Cudziš)
Lucia Ďuriš Nicholsonová vyhovela mojej prosbe a zapózovala.
Lucia Ďuriš Nicholsonová vyhovela mojej prosbe a zapózovala. (zdroj: FOTO: F.Cudziš)
Aj pri pózovaní nezabúda top-kandidát do eurovolieb 2019 na svoje poslanie.
Aj pri pózovaní nezabúda top-kandidát do eurovolieb 2019 na svoje poslanie. (zdroj: FOTO: F.Cudziš)
Rovnako si počína top-kandidát SaS do eurovolieb 2019 Alojz Baránik.
Rovnako si počína top-kandidát SaS do eurovolieb 2019 Alojz Baránik. (zdroj: FOTO: F.Cudziš)
„Boeuf à la bourguignonne“ je už pomaly dovarené. Dodržali kuchári svedomite celý recept a nezabudli ani na soľ?
„Boeuf à la bourguignonne“ je už pomaly dovarené. Dodržali kuchári svedomite celý recept a nezabudli ani na soľ? (zdroj: FOTO: F.Cudziš)
Varenie „boeuf à la bourguignonne“ ešte chvíľu potrvá.  Nastala krátka chvíľa na výdych.
Varenie „boeuf à la bourguignonne“ ešte chvíľu potrvá. Nastala krátka chvíľa na výdych. (zdroj: FOTO: F.Cudziš)
Lucia Ďuriš Nicholsonová neoddychuje, oslovuje potencionálnych voličov SaS v eurovoľbách 2019.
Lucia Ďuriš Nicholsonová neoddychuje, oslovuje potencionálnych voličov SaS v eurovoľbách 2019. (zdroj: FOTO: F.Cudziš)
Dobrý deň. Zastavíte sa ochutnať aj „boeuf à la bourguignonne“? Nezamýšľate voliť SaS? - Volili by ste nás.
Dobrý deň. Zastavíte sa ochutnať aj „boeuf à la bourguignonne“? Nezamýšľate voliť SaS? - Volili by ste nás. (zdroj: FOTO: F.Cudziš)
Ochutnávači „boeuf à la bourguignonne“ sa zbiehajú k šiatrom SaS.
Ochutnávači „boeuf à la bourguignonne“ sa zbiehajú k šiatrom SaS. (zdroj: FOTO: F.Cudziš)
Kuchári SaS „boeuf à la bourguignonne“ dovarili. Záujemci oň si prídu na svoje.
Kuchári SaS „boeuf à la bourguignonne“ dovarili. Záujemci oň si prídu na svoje. (zdroj: FOTO: F.Cudziš)
Vďaka vám, kuchári. Na nič ste nezabudli, ani na soľ. Saskársky „boeuf à la bourguignonne“ je chutný.
Vďaka vám, kuchári. Na nič ste nezabudli, ani na soľ. Saskársky „boeuf à la bourguignonne“ je chutný. (zdroj: FOTO: F.Cudziš)
Akcia SaS "Prídeme k vám" sa v Liptovskom Mikuláši vydarila.
Akcia SaS "Prídeme k vám" sa v Liptovskom Mikuláši vydarila. (zdroj: FOTO: F.Cudziš)

 Pramene:

[1] Zvolebnieva sa

https://cudzis.blog.sme.sk/c/494984/zvolebnieva-sa.html

[2] Ako to vidím ja: Voľby do VÚC

https://cudzis.blog.sme.sk/c/468394/ako-to-vidim-ja-volby-do-vuc.html

[3] Ako to vidím ja: Terajšie snahy KDH

https://cudzis.blog.sme.sk/c/465126/ako-to-vidim-ja-terajsie-snahy-kdh.html

[4] Protestujúci sám vojak v poli

https://cudzis.blog.sme.sk/c/448671/protestujuci-sam-vojak-v-poli.html

[5] Volebná kampaň SaS pre eurovoľby 2019

https://eurovolby2019.sk/volebna-kampan-eurovolby-2019-sas/

[6]

https://www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=410252776441699

 Do pozornosti stálym čitateľom mojich článkov:

 Vážení priatelia, v poslednej dobe dostávam do svoje e-mailovej schránky cufr@centrum.sk od facebooku zoznamy mien ľudí, ktorí by azda chceli so mnou komunikovať cez facebook. Za všetky ponuky na tento kontakt vám srdečne ďakujem, no (predbežne) zo - subjektívnych dôvodov - nechcem pobývať na facebooku, aj keď ponúka možnosť chatu. Preto každého, kto má záujem o nejaké doplňujúce informácie k mojim myšlienkam, alebo dokonca záujem o nejakú (aj jednorázovú) formu spolupráce so mnou, nateraz odkazujem na uvedený e-mailový kontakt. Dúfam, že vás to neurazí ani neodradí od vašich zámerov v súvislosti so mnou. Ďakujem vám za porozumenie.

František Cudziš

František Cudziš

Bloger 
  • Počet článkov:  372
  •  | 
  • Páči sa:  125x

Nezávislý, realisticky zmýšľajúci "voľnomyšlienkár", s úprimným záujmom o čo najdokonalejšie a najnázornejšie pochopenie (fyzikálneho) usporiadania objektívnej reality (sveta). Vyznávač hesla: Do nového tisícročia s novými myšlienkami!Svojimi myšlienkami nemám zámer nikoho urážať, chcem ho iba donútiť, aby sa nad nimi zamyslel. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Roman Kebísek

Roman Kebísek

106 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
INESS

INESS

107 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu