Google Notebook

Predvčerom pribudla na oficiálnom Google blogu informácia o spustení novej služby Google Notebook. Dokonca je k nej aj rozšírenie pre Firefox! Ako už názov napovie, ide o online formu zápisníku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Do služby sa je možné prihlásiť na stránke www.google.com/notebook za podmienky, že vlastníte Google účet (resp. Gmail). Ak nie, napíšte mi e-mail.

Rozhranie je ladené v klasických "Google farbách", akurát tlačidlá sa minimálne vo Firefoxe nezobrazujú najkrajšie. Raz vidieť je lepšie ako stokrát čítať, takže pridávam aj screenshot:

Obrázok blogu


Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása a v Google Notebooku to naozaj platí. Je tu dostupné vyhľadávanie v poznámkach, ktorých pridávanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Rôzne zápisky je možné presúvať (napr. podľa priority, akú im dávate) jednoduchým uchopením myšou a pretiahnutím na nové miesto.

Ako vidno na obrázku, poznámky je možné aj pomerne slušne formátovať, čo je však pre mňa najdôležitejšie, aj pridávať odkazy.

V prípade, že budete poznámkovať často a veľa, môžete si vytvoriť nový poznámkový blok (tlačidlo "New notebook"). Notebooky je možne tiež z privátnych (predvolené) zmeniť na verejné (public) a tým pádom sa k nim dostane prakticky každý.

Nakoniec by som ešte nerád obišiel rozšírenie, ktoré sa ak používate Firefox ponúkne pri aktivácií služby. Jeho názov je veľmi poetický - Google Notebook. Po inštalácí vám pribudne položka v stavovom riadku (Status Bar), ktorá umožňuje veľmi jednoducho pridávať do poznámok hocičo čoo vám zíde na um omnoho rýchlejšie bez potreby načítavania Notebook rozhrania.

Dokonca je s ním možné uložiť do vášho poznámkového bloku akýkoľvek text na web stránke. Stačí ho myšou označiť a z kontextovej ponuky vybrať "Note this (Google Notebook)". Veľmi užitočné!

Tagy: pocitace web google firefox extension

Polislav Cupek

Polislav Cupek

Bloger 
  • Počet článkov:  77
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bývalý lekár z Bratislavy zabavený počítačmi, dopravou a encyklopédiami. Zoznam autorových rubrík:  PočítačeGoogleFirefoxSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu