ICQ Fight: hľadajte sa a pridávajte sa!

Populárny Instant Messenger ICQ je veľmi populárny, no nie je to len tak. Jednou zo zábaviek, ktoré môžu uživatelia programu využívať je tzv. ICQ Fight, kde bojujete s iným uživateľom a víťazí ten, kto má väčší počet online kontaktov na tretej úrovni, teda počet ľudí, ktorých má v kontaktoch niekto, koho má v kontaktoch niekto, koho máte v kontaktoch vy. Znie to síce trochu zložito, no obecne platí, že každý rád vyhravá a preto ten, kto má trochu času nazvyš, začne sa pokúšať svoje skóre navýšiť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)
ICQ Fight dialóg
ICQ Fight dialóg 

Na stránke ICQ Fight zadáte za sprievodu zvuku gongu do jedného z polí vaše ICQ číslo a do druhého číslo niekoho iného. Po stlačení tlačidla a následnej chvíli ticha (pred búrkou) sa ozve buď jasot alebo "sklamaný" zvuk a skóre oboch súťažiacich.

V prípade, že vás nechal počítač počuť jasot, môžete sa vrátiť k niečomu duchaplnejšiemu s príjemným pocitom víťazstva. Ak nie, iba zvesíte nos alebo vám to nedá a začnete skúmať princíp výpočtu skóre, až zistíte, že sa vypočíta spôsobom, ktorý som uviedol v perexe (prvom odstavci článku).

Netreba veľa rozmýšlania k tomu, aby sme dospeli k výsledku, že ak si vás do kontaktov pridá niekto nový, prinesie vám aj nejaký počet nových konekcí na tretej úrovni. Aby si vás niekto do kontakt listu pridal, musíte najprv niekoho takého pohľadať. Až ho nájdete, musíte si nájsť zámienku, prečo sa s ním chcete porozprávať, aby vás nezaradil do zoznamu ignorovaných ľudí. Ešte stále však nemáte vyhraté - musíte ho presvedčiť, aby si aj on vás pridal do kontaktov. Jeden zo spôsobov je ten, že mu ponúknete zaslanie nejakého súboru, k čomu treba, aby obaja mali toho druhého zaradeného. Zdĺhavejší spôsob je sa s osobou "spriateliť" a udržiavať s ňou duchaplné diskusie. Tieto spôsoby však treba uplatniť iba na ľudí, ktorý sú pri pridávaní nových osôb opatrný.

Keď už si vás obeť do kontaktov konečne pridala, nastala chvíľa, kedy môžete začať zisťovať, či sa vaše skóre bude pohybovať vo vyšších číslach (počet ostatných ľudí online vo vašich kontaktoch sa môže priebežne meniť rovnako ako stav obete, ktorá keď je offline tak nám body neprinesie). So sklamaním môžeme zistiť, že súboje ICQ Fight ešte stále prehrávame a tak celý proces musíte absolvovať minimálne ešte raz...

Vyjadril som teda môj kritický názor na túto ako som to nazval "zábavku" a dúfam, že som aspoň trochu napomohol k tomu, aby ste sa nestali maniakmi a nezačali si rozširovať svoje známosti len pre zvýšenie vášho skóre. Myslím si, že čas sa dá stráviť aj rozumnejšie a najmä efektívnejšie.

Tagy: pocitace web IM icq

Polislav Cupek

Polislav Cupek

Bloger 
  • Počet článkov:  77
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bývalý lekár z Bratislavy zabavený počítačmi, dopravou a encyklopédiami. Zoznam autorových rubrík:  PočítačeGoogleFirefoxSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu