Mozilla Firefox Extensions: Extended Statusbar a CuteMenus

V dnešnom vydaní seriálu predstavujúcom niektoré rozšírenia pre Mozillu Firefox si predstavíme dva menšie a predsa pre mňa veľmi potrebné extensiony: Extended Statusbar zobrazujúci podrobnejšie informácie v stavovom riadku a CuteMenus pridávajúci estetické ikonky a vzhľad vášmu menu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Extended Statusbar
Jeden z veľkosťou veľmi nepatrných rozšírení, ktorý však zaujme svojou jednoduchosťou a užitočnosťou pre niektorých použivateľov. Jeho jediným zmyslom a funkciou zároveň je to, že zobrazuje rozšírené informácie v StatusBare (stavovom riadku) prehliadača ako sú celkový počet a stiahnutý počet obrázkov, rýchlosť sťahovania (stiahnutia) stránky, veľkosť stiahnutej časti a čas sťahovania:

Originálne anglické rozhranie

Obrázok bloguSlovenské rozhranie (z mozilla.sk)

Obrázok bloguToto rozšírenie ocenia pravdepodobne najmä tí, ktorým záleží na tom, koľko dát sťahujú. Mne sa však páči aj vďaka kontrole rýchlosti sťahovania a "dopreduvidenia", koľko obrázkov stránka obsahuje (v prípade veľkého počtu je čas na zastavenie načítavania). Nakoľko veľkosť rozšírenia je minimálna, o nič neprídete, keď ho vyskúšate. Ja som s ním maximálne spokojný, i keď asi dvakrát sa mi stalo, že zobrazoval chybné hodnoty, čo mi však ešte na pomerne dlhý čas používania pripadá priateľné.

Download
EN: https://addons.mozilla.org/firefox/1433/
SK: http://www.mozilla.sk/rozsirenia/extended-statusbar

CuteMenus 2
Rozšírenie zamerané rovnako ako Colorful Tabs na úpravu výzoru prehliadača. Pridáva ikonky do menu naľavo k názvom položiek. Oceňujem ho najmä pre ich vzhľad, ktoré sú vždy k veci (už len podľa nich môže človek na prvý krát rozpoznať o ktorú funkciu ide) na rozdiel od niektorých, ktoré sú obsiahnuté v iných aplikáciach alebo skinoch (témach) pre Firefox.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Na obrázku ikonky vedľa položiek vo File menu a v kontextovom menu.

Na záver by som chcel upzorniť, že k dispozícií je viac druhov rozšírenia CuteMenus s rôznymi typmi ikoniek. Osobne by som však odporučil ten, ktorý je zobrazený na obrázku vyššie a k dispozícií na nasledovných stránkach:

Poznámka: Vzhľadom na nedávne vydanie novej verzie sa ikony môžu mierne líšiť od na obrázku prezentovaných. Pribudla tiež možnosť výberu typu ikoniek - v nastaveniach rozšírenia odporúčam zvoliť "Qute".

Download
EN: https://addons.mozilla.org/firefox/660/
SK: (vzhľadom na žiadne textové rozhranie okrem popisu nie je potrebná)

Tagy: pocitace web firefox extension design

Polislav Cupek

Polislav Cupek

Bloger 
  • Počet článkov:  77
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bývalý lekár z Bratislavy zabavený počítačmi, dopravou a encyklopédiami. Zoznam autorových rubrík:  PočítačeGoogleFirefoxSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu