Štatistiky pre vaše stránky či blogy

Rozhodne nielen zvedavosť vedie vlastníkov stránok a autorov blogov k tomu, aby začali na svojom webe merať návštevnosť a zaznamenávať podrobnejšie informácie napr. o použitom internetovom prehliadači či veľkosti pracovného okna. Ich potreba je opodstatnená aj pre získavanie znalostí o tom, aké rozmiestnenie prvkov je na stránke najvhodnejšie či na ktorý browser sa treba pri testovaní zamerať. Služieb, ktoré takéto merania zadarmo poskytujú, je viacero dokonca aj na Slovensku. Ponuka parametrov, ktoré sú však na stránke zaznamenávané, je však väčšinou odlišná.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Naj
Oficiálna stránka sa nachádza na adrese http://naj.sk , kde sa môžete po vyplnení jednoduchého formulára zaregistrovať. Veľkou nevýhodou je to, že schválenie registrácie nie je automatické okamžite ale až do 24 hodín fyzickou osobou. Ak teda potrebujete štatistiku narýchlo, tu rozhodne neuspejete. Naj poskytuje tri produkty - Lite (zadarmo), Profi a Premium (platené). Po odsúhlasení registrácie dostanete ako poďakovanie za záujem o ich služby na 30 dní zadarmo program Premium, kde môžete sledovať informácie o návštevníkoch úplne dopodrobna - zaujmú najmä "cesty po webe", pre mňa dôležité je aj povolenie Javy či JavaScriptu. Základné grafy a tabuľky o prehliadači či operačnom systéme sú samozrejmosťou aj v programe Lite, detaily o stránkach, z ktorých vám návštevy prišli spolu s cenou klesajú. Myslím si, že ak hľadáte niečo po slovensky, kde štatistiky môžu byť jedným klikom prístupné aj všetkým prezerateľom vašej stránky, je Naj tým pravým pre vás.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Naj.sk
Naj.sk TopList
Na rozdiel od Naj ide o službu v českom jazyku, čo by však pre slovenských užívateľov nemal byť hendikep. Registrácia prebieha okamžite na stránke http://toplist.cz. Všetko je zadarmo, merá sa však menej vecí ako pri platených službách Naj. Grafy a tabuľky pokladám za trochu neprehľadné, no ak hľadáte konkrétnu informáciu, istotne jú nájdete. Zamrzí mierna komplikácia pri generovaní vhodného kódu, ktorý musíte umiestiť na stránku, nakoľko treba použiť špeciálny formulár . Veľké plus je, že ak s uživateľmi nechcete zdielať ani len počet ľudí na vašej stránke, môžete použiť neviditeľnú ikonku. Pre náročných je dostupný aj platený Profi program.

Skryť Vypnúť reklamu
TopList
TopList Performancing
Na stránke http://performancing.com sa hneď na úvode stretnete s mottom "helping bloggers succeed", čo vo voľnom preklade znamená "pomáhame blogerom uspieť". Štatistiky o návštevnosti sú iba jednou zo služieb, ktoré môžete po rýchlej registrácií využívať. Nechýba ani špeciálne rozšírenie pre Firefox, ktoré umožňuje pohodlnejšie blogovať - bohužiaľ, pri pokuse zfunkčniť to pre môj blog som neuspel. Spracovanie grafov je veľmi vkusné a prehľadné, zachádzajú do podrobností napriek tomu, že netreba nič platiť. Performancingu sa už raz podobnejšie venoval bloger Vít Fargaš . Služba je prirodzene v angličtine.

Skryť Vypnúť reklamu
Performancing
Performancing Google Analytics
Ako názov jendoznačne hovorí, služba je od Google a jej domovská stránka je na http://www.google.com/analytics. Momentálne pre nedostatok kapacity je prijímanie nových užívateľov pozastavené, avšak ak zadáte svoj e-mail do formulára dostupného po prihlásení sa so svojim Google účtom (Gmail konto), príde vám správa, keď sa pre vás miesto uvolní. Ja osobne som čakal asi 2 mesiace, no dočkal som sa. Bohužiaľ, zbytočne, nakoľko Google Analytics umiestňovať na blog.sme.sk je, ako som sa neskôr dozvedel, zakázané. Jednoducho povedané, nič lepšie ako túto službu som v jej kategórií ešte nevidel. Je prirodzene zadarmo, ak by to bolo užitočné, merala by sa asi aj farba reproduktorov, ktoré návštevník používa :-). Okrem informácie o podpore JavaScriptu mi ešte nič nechýbalo a s obrovskou pravdepodobnosťou ani nebude. Škoda však krátkodobej archivácií dát.

Skryť Vypnúť reklamu
Google Analytics
Google Analytics Tagy: pocitace web google firefox extension design statistika blog

Polislav Cupek

Polislav Cupek

Bloger 
  • Počet článkov:  77
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bývalý lekár z Bratislavy zabavený počítačmi, dopravou a encyklopédiami. Zoznam autorových rubrík:  PočítačeGoogleFirefoxSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu