Bude rok Venuše o láske, pokoji, harmónii a súcite?

Rok 2018 je rokom Venuše, ktorá má tak ako všetko vo vesmíre svoje silné i slabé stránky. Na jednej strane predstavuje krásu, harmóniu, lásku... na druhej i necnosti od nespokojnosti až po lakomosť pažravosť, podvody či neveru.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Takže bude rok 2018 - rok Venuše rokom lásky? Ak si nasadíme poriadne ružové okuliare, povieme jednoznačne áno. Ak poznáme zákonitosti, vieme, že platia i v tomto prípade - žijeme totiž v dvojnosti, a tak existujú svetlo a tieň, teplo a zima, biele a čierne, plus a mínus, pozitívne a negatívne... Ak sa pozrieme na dianie okolo nás i v nás ako na sebapoznávacie procesy, vieme, že všetko záleží od nášho postoja a od toho, z akého priestoru sa na danú záležitosť či príbeh pozeráme. Môžeme byť v odpore a potom všetko vidíme cez čierne okuliare. Môžeme byť v priestore spojenia a lásky, potom všetko vidíme s rešpektom a máme schopnosť správne reagovať na životné situácie. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Často hovorievam, že ani spln či nov s nami nepotrebujú emočne kývať, ak sme vo svojom strede, ak máme všetky svoje vzťahy v poriadku. Vlastne spln i nov s nami môžu emočne kývať, ak im to dovolíme . Ak máme v sebe niečo potlačené, zablokované, neriešené, ak žijeme v bludoch, nepravdách, prázdnote, chlade, život nám cez naše vzťahy dáva vedieť, či je všetko v nás a okolo nás v poriadku. A potom reagujeme kladne či záporne na spln, nov, partnera, deti, suseda, auto, mačku, psa... Dôvod sa vždy nájde vo vonkajšom svete, ak máme narušený svoj vnútorný svet. 

Celý rok 2018 môžeme pokojne prežiť v láske, spolupatričnosti, harmónii a pokoji, ak tieto kvality máme v sebe. Ak si pestujeme aj negatívne kvality strachom počnúc, rok 2018 môže byť aj rokom strachu, nespokojnosti a negatívnych zmien.

SkryťVypnúť reklamu

Všetko so všetkým súvisí. Všetko závisí aj od nás a našich postojoch, a tak sila i slabosť jednotlivých znamení zverokruhu sa k nám dostáva buď v plusových, buď v mínusových, alebo "striedavých" hodnotách. 

Záleží od uhla pohľadu, či a ako sa dajú životné výzvy riešiť. Môžeme ísť do pochopenia i rešpektu a situácie riešiť, alebo do strachu a strašiť. Výber je na nás.
Záleží od uhla pohľadu, či a ako sa dajú životné výzvy riešiť. Môžeme ísť do pochopenia i rešpektu a situácie riešiť, alebo do strachu a strašiť. Výber je na nás. (zdroj: ARCHÍV RODINY)

Aký je január 2018 v jednotlivých znameniach? Pozrieme sa najmä na postavenie Slnka a Luny, pozrieme sa na splny, január ich má tohto roku dva, novy a čosi medzi tým :-) 

Za januárovným horoskopom nájdeme ĎAKOVNÍČEK. Môžeme ho prijať ako tému na meditáciu alebo na zamyslenie nad tým, za čo môžeme byť každý deň vďační. V ďakovníčku bude nasmerovanie, ako do hĺbky pôjdete, je na vás. Téma ďakovníčka bude vždy vyplývať z toho, čo vaše znamenie potrebuje podporiť vzhľadom na energie, silu či oslabenie v danom mesiaci. Vďakou tak budeme posilňovať cestu do lásky, do spojenia so sebou, s ostatnými bytosťami, s celým svetom. Nech sa tak stane.

SkryťVypnúť reklamu

Baran. Spln 2.1. v Rakovi na začiatku roku je dobrým dňom, aby ste si posvietili na emócie, svoje aktivity a trochu aj na financie. Koniec roka 2017 bol tiež silne emočný, takže prax máte. Zamerajte sa však na svoje zdravie. Emócie rozhodne nepotláčajte. Skúste sa na ne pozrieť z nadhľadu, prevziať zodpovednosť za ne, predsa sú vaše, a vedome ich rozpustiť alebo kultivovane zo seba vypustiť. Napríklad cez šport, pohyb, fyzickú aktivitu, pretože treba podporiť zdravie. Nov 17.1. v Kozorožcovi vás znovu môže namočiť do vysokého pracovného tempa. Treba si udržať rovnováhu medzi prácou a oddychom a skôr len pripraviť sa na nový smer v práci, nový projekt, novú známosť. Rovnako dôležité je dodržiavať všetky dohody. I tie, ktoré dáme sebe samým, i tie, ktoré smerujú navonok. Za ich nedodržiavanie môžu hroziť pokuty, za nedodržanie dohody so sebou samým hrozí oslabenie. Spln 31.1 v Levovi budeme viac vnímať vo februári, u vás znovu prídu na pretras vzťahy a emócie v nich. Otázočky na zamyslenie: Ste verní partnerovi/partnerke? Stiahol vás sex do nevery? Ste ohnivý či zvädnutý Baran? Ďakovníček: Som vďačný svojmu telu, každému orgánu, každej bunke vo svojom tele za ich podporu môjho zdravia.

SkryťVypnúť reklamu

Býk. Čakajú nás dva splny v jednom mesiaci. Jeden bude na začiatku januára, druhý na jeho konci. Prvý 2.1. v Rakovi bude pre Býkov o informáciách, dohodách, sľuboch, druhý 31.1 v Levovi o spokojnosti, najmä s bývaním. Vplyv druhého splnu však viac pocítime vo februári. Poďme si oba splny rozdrobiť adresnejšie. Býk má rád istoty a ukotvenie v hmote. Nič v zlom, je to v poriadku, ale keďže v tomto období sa bude Venuša dotýkať s Čiernou Lunou, na povrch môžu vyplávať otázky ohľadom dedičstva, rodových majetkov, rodinných klenotov, materiálnych hodnôt. Môžete sa dozvedieť informácie o niekom z rodiny, rodu, ktoré nemusia byť veľmi príjemné. Skúste ostať vo svojom pokoji a všetko prijímať. To neznamená, že so všetkým súhlasíte. Keď však informácie či konanie iného prijmete s rešpektom, nevtiahne vás zlosť k sebe a budete sa rozhodovať s čistou hlavou. Aj bývanie súvisí s oboma splnmi – prvý môže doň pichnúť, druhý aktívnejšie rozhýbať aktivity. Je na vás, ako sa pripravíte a či zacítite nespokojnosť alebo pohodu. Podľa toho sa budú veci diať buď v nespokojnosti, alebo v pohode. Fakt máte v rukách všetko vy. Ak ostanete v pohode, odmena vás čaká v nove 17.1., ktorý bude v Kozorožcovi. Aká odmena? Váš pocit, že ste úžasnou bytosťou.  Ďakovníček: Som vďačný za všetky materiálne statky, oceňujem dočasnú istotu hmoty.

Blíženci. Nielen január, ale i ďalšie mesiace nového roka bude u vás o financiách. Nič nové pod Slnkom, už predchádzajúce mesiace mali tému peňazí, takže by ste mali byť pripravení. Na čo? Kde a ako investujete, kde sa môžete uskromniť a či financie sú vašou najvyššou hodnotou. Bdelosť treba zachovať nielen pri peniazoch a materiálnych veciach, ale dozrieť aj aké dohody, zmluvy s kým a ako uzatvárate, komu aké sľuby dávate. Niekedy sa ľahko niečo vypustí z pusy, ľahko napíše na papier... Hovorené i napísané je tiež energia, ktorá nás buď podporuje, alebo oslabuje. Navyše, ak urobíme dohody, dáme sľuby, no nedodržiavame ich, kvalita nášho života klesá, prichádzajú prekážky. Takže spln 2.1. v Rakovi bude o hodnotách, nov 17.1. v Kozorožcovi v téme pokračuje. No čo? Nie je čas na oddych, veď ako na Nový rok, tak po celý rok. Vy ako vzdušné znamenie máte pohyb v náplni práce v tomto živote. Teraz však pôjde aj o bdelosť pri všetkom, čo budete robiť. Ku koncu mesiaca sa objavia pravdepodobne aj silnejšie sexuálne nálady. Dokážete byť verní? Spln 31.1 v Levovi ovplyvní viac prvé dni vo februári, a téma hodnôt bude pokračovať. Ďakovníček: Som vďačný za všetko materiálne, čo mi prichádza do života.

Rak. Nový rok vám nadeľuje váš najsilnejší spln, bude to hneď 2.1., a teda v Rakovi. Pošepkám, že tohto roku ste obdarení aj ďalším silným splnom, a to v decembri. Hovorí sa, že keď sú v roku dva splny v jednom znamení, ľudí narodených v nich čaká výnimočný rok. Ten váš začne vzťahmi, najmä ich prehodnocovaním, nazeraním na ne, či ste spokojní alebo nespokojní. Vytiahnem etikoterapuetickú zručnosť: hľadajte príčinu v sebe. Nech sa vám čokoľvek deje, vždy sa pozrite na seba, nehľadajte príčiny nezhôd u druhých. Takže ak ste nespokojní s rodinnými príslušníkmi, pozrite, kde vy vytvárate nespokojnosť. Nie druhí, ale vy ste za všetko, čo sa deje vo vašom svete, zodpovední. Hovorím – zodpovední, nie vinní. Téma pohody či nepohody vo vzťahoch bude pokračovať aj v čase novu, ktorý je 17.1. v Kozorožcovi. Stále majte na pamäti, že jediného, koho dokážete zmeniť, ste vy sám. Nejde to u partnerov, detí, priateľov, u nikoho. Spln bude 31.1 v Levovi, jeho vplyv pocítime vo februári, pre vás bude o financiách. Ďakovníček: Som vďačný za každého človeka, ktorý vstupuje do môjho života.

Lev. Čakajú nás dva splny v jednom mesiaci. Jeden bude na začiatku januára, druhý na jeho konci. Prvý 2.1. v Rakovi bude pre Levov o vlastnom zdraví, preventívnych opatreniach a o domove. Druhý 31.1 v Levovi a keďže je vo vašom vlastnom znamení, je pre vás veľmi silný a jasne svojou silou ovplyvní oba mesiace. Je na konci januára, tak preto ma dosah do oboch. Poďme si oba splny rozdrobiť adresnejšie. Prvý bude hlavne o zdraví. Z úcty k sebe venujte pozornosť sebe. Rozmaznávajte sa, doprajte si teplo a pokoj, šírte ich okolo seba. Pre zdravý a šťastný život sú totiž dôležité všetky naše vzťahy. Máte ich v poriadku? Ak áno, fajn. Ak nie, hneď v túto chvíľu si uvedomte svoju potrebu – mať šťastné vzťahy. Netúžte po nich, spravte si ich. Otvorte svoje srdce, preberte zodpovednosť za svoje vzťahy a urobte vy kroky k ich zlepšeniu. Nov 17.1. v Kozorožcovi otvorí tému zmien. Pokojne to môžu byť veľké zmeny, ale každá zmena sa ráta. Aj zmena miesta kvetináča na okne, či výmena záclon. Najistejšie, ako toto obdobie žiť, nastaviť sa na prijímanie a nejsť do odporu. V čase druhého splnu 31.1. sa stíšte a venujte sebe. Ďakovníček: Som vďačný za každý úspešný deň, všetky moje dni sú úspešné.

Panna. December bol bohatý na silné dni, január v tom pokračuje splnom 2.1. v Rakovi, novom 17.1. v Kozorožcovi a druhým splnom v tomto mesiaci, ktorý bude 31.1 v Levovi. Aké „domáce úlohy“ z nich vyplývajú pre Pannu? Prvý spln prinesie témy, ktoré už boli na programe takmer celý minulý rok. Ak ste sa v nich pohli, v januári doladíte. Ak ste zatiaľ neurobili potrebné kroky, január postrčí. O čo ide? O domov, bývanie, rodinu, vzťahy so ženami rodu a ako dôsledok tohto všetkého vaše najbližšie súčasné vzťahy s partnerom/partnerkou a deťmi. Všetko so všetkým súvisí. Zlepšíte napríklad vzťahy so ženami svojho rodu, zaveje priaznivý vietor aj do partnerského vzťahu. Z rozborov viac ako tisícky osobných horoskopov vidím, že ak je nevhodný vzťah najmä s matkou, ak ju jej dieťa nerešpektuje, ale naopak – vyčíta jej všetko možné, pohŕda ňou, vyvyšuje sa nad ňu, prípadne ignoruje ju alebo dokonca nenávidí, vždy, vždy sa to odrazí na kvalite života pohŕdajúceho. Oslabuje si alebo znemožňuje partnerský vzťah, zdravie či prácu. Podčiarkujem tieto informácie práve pre Pannu, ktorá vo svojej podstate môže byť pohŕdavá, kritická, tvrdá. Čo zvládne Panna v prvom splne, nájde ako dar v druhom, ktorý bude aktivovať najmä partnerský vzťah a vzťah k deťom. Ďakovníček: Som vďačný za svoj šťastný domov.

Váhy. Spln 2.1. v Rakovi, nov 17.1. v Kozorožcovi a znovu spln 31.1 v Levovi. Krásne nadelenie, však? O čom môže byť prvý spln v mesiaci pre vás? Všeobecne o domove, pre vás aj o vzťahu k svojej vnútornej žene. Každý si nesieme v sebe vnútornú ženu, vnútorného muža i vnútorné dieťaťa. Pre osobnú pohodu, po ktorej Váhy idú v živote, je dôležité, aby vnútorná žena s vnútorným mužom boli v harmónii a navzájom sa podporovali. Sú totiž chvíle v živote, keď sa potrebujeme viac oprieť vo svojom vnútri o jedného, inokedy o druhého. Keďže ide o spln v Rakovi, skúste sa zamerať na vnútornú ženu a v tejto chvíli je jedno, či ste vo fyzickom tele ženy alebo muža. Vyživuje vás? Je v pohode? Má rovnaký rešpekt, ako váš vnútorný muž? Sú obaja vašou vnútornou autoritou? Nepotláčate ich, nepotláčate seba len preto, aby ste vyhoveli vonkajšiemu svetu? Nov overí správnosť vašich vzťahov, môže ich však obrátiť smerom do práce. Druhá januárový spln bude znovu o vzťahu, teraz o partnerskom, jeho vplyv budeme viac cítiť vo februári. Krásne nám začína nový rok! Váhy upratujú vo vzťahoch celý január, aby mali pohodu celý rok. Ďakovníček: Som vďačný za pokoj svojej duše.

Škorpión. December bol bohatý na silné dni, január v tom pokračuje splnom 2.1. v Rakovi, novom 17.1. v Kozorožcovi a druhým splnom v tomto mesiaci, ktorý bude 31.1 v Levovi. Aké „domáce úlohy“ z nich vyplývajú pre Škorpióna? Prvý januárový spln hovorí o zviditeľňovaní sa, o posvietení si na hodnoty, ktoré máte vo svojom vnútri, teda doma. O tom je pre vás Rak. Tým pádom pôjde o komunikáciu smerom k ľuďom, čo je fajn základ toho, ak učíte, vzdelávate iných alebo inak pracujete s ľuďmi. Rovnako túto energiu možno použiť vtedy, ak sa vzdelávate, absolvujete semináre, kurzy, chodíte do školy. Nov bude pokračovať v tom, čo spln začal. Viac však pôjde o pracovné vzťahy, znovu o komunikáciu a prezentáciu seba samého. Pôjdete naplno v tom, čo robíte, plus sa vám otvoria nové možnosti. Teda aktivity naplno. Je na vás, ako zvládnete rovnomerne usporiadať svoj čas na čas práce a čas oddychu, lebo to, čo začne v januári, pokračuje aj v ďalších mesiacoch. Práca, aktivity, pohyb - na konci januára presne o tom bude znovu spln. Jeho účinok však naplno precítite, prežijete vo februári. Ďakovníček: Som vďačný, že viem komunikovať, som vďačný za možnosti, ktoré mi otvára komunikácia.

Strelec. Januárové nadelenie silných dní vám ponúka staro-nové možnosti. Väčšina z nich bude o práci a financiách. O aké dni ide? Najprv spln 2.1. v Rakovi, nov 17.1. v Kozorožcovi a druhý spln 31.1 v Levovi. Prvý spln prinesie nejaké povinnosti, možno úsporné opatrenia alebo prísnejší systém vášho fungovania. Alebo väčšiu zodpovednosť z vašej strany ku všetkému, na čo myslíte, o čom hovoríte a ako konáte? Všetko má jeden koreň – akési stiahnutie, sprísnenie života, ujasnenie si domova v sebe i dohôd okolo neho. Čo som sebe sľúbil, a nedodržal? Aké iné dohody som uzavrel? Dodržiavam ich? V dňoch okolo novu sa situácia uvoľní. Dokonca môžu prísť veľmi podnetné nápady, návrhy, projekty. Samozrejme, nespadnú z neba. Sú dôsledkom vašej práce. Ak však ležíte s vyloženými nohami, možno si len nohy preložíte. Ak robíte kroky pre rozvoj svojej duše, odrazí sa to i v materiálnom svete. Ste najmilovanejšie božie dieťa, pamätajte však, že všetko so všetkým súvisí. Aj láska s materiálnom. Druhý januárový spln a v Levovi hovorí o úspechu, výslní a o tom, že máte veľkú možnosť stále rásť. Ďakovníček: Som vďačný za všetky nové možnosti, ktoré mi prichádzajú do života.

Kozorožec. Čakajú nás dva splny v jednom mesiaci. Jeden bude na začiatku januára, druhý na jeho konci. Prvý 2.1. v Rakovi bude o vlastnom zdraví i zdraví rodiny, o preventívnych opatreniach, domove i o vzťahoch, ktoré môžu byť pre vás výživné alebo sťahujúce. Týka sa to aj partnerských vzťahov. V každom prípade je vhodné za situácie prebrať zodpovednosť, spočítať si svoje požehnania a podľa toho konať. Z každého príbehu, ktorý je aj nepriaznivý, je vždy niekoľko možností, ako ho priaznivo žiť. Záleží na postoji, nie na okolnostiach. Kým príde druhý spln 31.1 v Levovi, nov 17.1. v Kozorožcovi, teda vo vašom vlastnom znamení, bude veľmi silný. Keďže je to na začiatku nového roku, je vhodné sadnúť si, stíšiť sa a pripraviť vo svojich predstavách celý rok. Ak nie ste človek, ktorý vie robiť s predstavami, pripravte si rok cez pocity. Teda predstavte si alebo precíťte, aký je koniec roka 2018 a v predstave alebo v pocite usporiadajte všetko tak, aby nič vo vás ani mimo vás nenamietalo proti tomu. Ako spoznáte to pravé orechové? Podľa pokoja v duši. Druhý januárový spln bude viac cítiť vo februári a pôjde o uvoľnenie odporu, o ľahkosti v mnohých situáciách, ktoré žijete. Ďakovníček: Som vďačný za pokoj svojej duše.

Vodnár. December bol bohatý na silné dni, január v tom pokračuje splnom 2.1. v Rakovi, novom 17.1. v Kozorožcovi a druhým splnom v tomto mesiaci, ktorý bude 31.1 v Levovi. Aké „domáce úlohy“ z nich vyplývajú pre Vodnára? Hneď prvý spln bude pripomínať fyzický domov vašej duše. Ako ste na tom so zdravím, fyzickou opaterou svojho tela? Kedy sa oň staráte, kedy ho máte na „háku“? Bolo by vhodné, aby ste počúvali svoje telo, nie chúťky a úlety. Čo naozaj chce vaša duša vo vašom tele? Sú oba spokojné? V podstate Vodnára je akási ľahostajnosť, a preto je dobré občas obrátiť Vodnárovú pozornosť na určité miesto. Teraz je to on sám a buď berie, alebo nechá odísť. Všetko má svoje dôsledky. Platí to i v dňoch okolo novu. Dokážete ostať vo svojom strede, v pokoji svojej duše? Totiž každá situácia sa dá lepšie a tvorivejšie vyriešiť, ak si zachováme pokoj, ak životné lekcie berieme z priestoru prijímania. Ak ideme z odporu, na odpor narazíme. Druhý januárový spln pripravuje nové možnosti v pracovnom i osobnom živote, ich bonusy užijete vo februári. Ďakovníček: Som vďačný za to, že na každú situáciu nájdem to najlepšie riešenie.

Ryby. Spln 2.1. v Rakovi, nov 17.1. v Kozorožcovi a druhý januárový spln 31.1 v Levovi. Pekné nadelenie na začiatok kalendárneho roka, pekné nové možnosti, však? Prvý spln otvára témy domova, tepla a výživy v ňom. Pridružia sa vzťahy, najmä so ženami svojho rodu. Hneď otázka – ako ste na tom so vzťahom k mamke? Ak skvalitníte svoj napríklad s rodičmi, zaveje priaznivý vietor aj do partnerského vzťahu. Z rozborov viac ako tisícky osobných horoskopov vidím, že ak ignorujete ženskú líniu svojho rodu a opovrhujete ňou, ak máte nevhodný vzťah najmä s matkou, ak ju nerešpektujete, ale naopak – vyčítate jej všetko možné, pohŕdate ňou, vyvyšujete sa nad ňu, prípadne ju ignorujete alebo dokonca nenávidíte, vždy, vždy sa to odrazí na kvalite vášho života. Oslabujete si alebo znemožňujete v prvom rade tri oblasti života - partnerský vzťah, zdravie alebo prácu. Zmeňte sa vy, zmeníte kvalitu svojich vzťahov, zmení sa svet okolo vás. V tejto téme bude pokračovať aj nov, viac sa sústreďte na svoje deti a leví spln bude mať na vás dosah vo februári. Ďakovníček: Som vďačný za lásku svojich rodičov.

DagmaRA Sarita Poliaková

DagmaRA Sarita Poliaková

Bloger 
  • Počet článkov:  312
  •  | 
  • Páči sa:  20x

Slnečné znamenie Strelec mi zasvietilo pri narodení do šťastného a tvorivého života, o ktorom môžem už teraz v jeho poslednej tretine povedať, že bol a stále aj rýchly, aj plný zaujímavých situácií aj výziev, aj plný príležitostí či možností... Dokážem chvíľu aj zastať, aj leňošiť, aj pyžamové dni si už dopriať, rovnako milujem samotu, ako aj priateľov, milujem nádherné kruhy, ktoré vytvárame na seminároch etikoterapie i na meditačných stretnutiach či na stretnutiach so ženami v ČAROkruhoch. Vyštudovala som pedagogiku, pritiahla ma novinárčina, na dôchodku etikoterapia a astrológia. U mňa sa tieto dve "dámy" spojili a objavujú sa aj v kratších či dlhších zamysleniach. Milujem písanie, keď príde inšpirácia. Vtedy mám pocit, že slová prichádzajú samé a samé sa aj ukladajú do viet. Tak sa uložili aj do knihy o mojej dcére, ktorá končila život na detskej onkológii, a tak sa v knihe S TEBOU, MIRKA objavili aj ďalšie deti, ktoré som počas polročného pobytu na tomto oddelení spoznala. Neskôr, keď ma život na chvíľu zastavil cez chorobu, vznikla z rozhovoroch, ktoré vznikali pre noviny, kniha S VAMI, KRÁSNE BYTOSTI. Bolo mi cťou poznať toľko nádherných ľudí. Niekoľko kníh je stále v "šuflíku", niekoľko nápadov v hlave, keď dozrie čas, uzrú svetlo sveta. Milujem totiž písanie. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
SkryťZatvoriť reklamu