Návrat domov

Smrť a život, život a smrť - slová skloňované v dňoch začiatku novembra častejšie ako inokedy - boli aj témou našich stretnutí v etikoterapeutickom kruhu.

Návrat domov
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Práve z jedného takéhoto stretnutia vznikol text a novembrová Vitalita ho uverejnila na stránke venovanej etikoterapii. Sú v ňom aj príbehy o smrti, v rozhovoroch sme sa dotkli aj sna o mŕtvej bytosti, aj prechodu do tmavej časti roka, aj nášho stíšenia či "upratovania" v duši. Citujem slová Vladimíra Červenáka, etikoterapeuta a životného kouča, z článku:

"Pripomínať si blízkych mŕtvych, nemusí nevyhnutne znamenať, že nám chýbajú, že sme na nich závislí, že spomíname na bolesť z ich straty, z ich odchodu na druhý breh... Pamiatka zosnulých je o úcte. O spôsobe, ako im prejaviť úctu, vďačnosť..."

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Sviatok všetkých svätých a Dušičky, teda Pamiatka zosnulých, sú priamo spojené s 31. októbrom a 1. novembrom. Je to noc Samain, keď sa striedajú dva základné cykly, to jest svetlo a tmavá časť roka. Táto noc je portálom, ktorým vstupujeme do tmavej časti roka. V keltskej tradícii, ktorú máme všetci v sebe aj s génmi Keltov, tradícia pokračuje a žije v nás. V tmavej časti roka sa otáčame do seba. "

"Návrat domov je návratom do úplnej celistvosti. Prejdeš dvanásť spirituálnych úrovní a vystúpiš z ilúzie dvojnosti. Poslednou bránou neprejdú dvaja, prejde len jeden. To znamená - to nie som ja, nie je ono, nie je proces poznávania, nie ja, to, ono, my. Pozorovateľ, pozorovaný a proces pozorovania sú jedno. Úplné vyčistenie všetkých neukončení, úplne ukončenie všetkých túžob, všetkých potrieb. Všetko je naplnené. Duša rozpúšťa ilúziu, rozpoznáva definitívne, kým je a nemá potrebu sa tým ďalej zaoberať. "

Skryť Vypnúť reklamu

Novembrová Vitalita a v nej rozprávanie aj o smrti v etikoterapeutickom kruhu, aj mesačný horoskop s etikoterapeutickým ladením.
Novembrová Vitalita a v nej rozprávanie aj o smrti v etikoterapeutickom kruhu, aj mesačný horoskop s etikoterapeutickým ladením.  (zdroj: SARITA)
DagmaRA Sarita Poliaková

DagmaRA Sarita Poliaková

Bloger 
  • Počet článkov:  312
  •  | 
  • Páči sa:  19x

Slnečné znamenie Strelec mi zasvietilo pri narodení do šťastného a tvorivého života, o ktorom môžem už teraz v jeho poslednej tretine povedať, že bol a stále aj rýchly, aj plný zaujímavých situácií aj výziev, aj plný príležitostí či možností... Dokážem chvíľu aj zastať, aj leňošiť, aj pyžamové dni si už dopriať, rovnako milujem samotu, ako aj priateľov, milujem nádherné kruhy, ktoré vytvárame na seminároch etikoterapie i na meditačných stretnutiach či na stretnutiach so ženami v ČAROkruhoch. Vyštudovala som pedagogiku, pritiahla ma novinárčina, na dôchodku etikoterapia a astrológia. U mňa sa tieto dve "dámy" spojili a objavujú sa aj v kratších či dlhších zamysleniach. Milujem písanie, keď príde inšpirácia. Vtedy mám pocit, že slová prichádzajú samé a samé sa aj ukladajú do viet. Tak sa uložili aj do knihy o mojej dcére, ktorá končila život na detskej onkológii, a tak sa v knihe S TEBOU, MIRKA objavili aj ďalšie deti, ktoré som počas polročného pobytu na tomto oddelení spoznala. Neskôr, keď ma život na chvíľu zastavil cez chorobu, vznikla z rozhovoroch, ktoré vznikali pre noviny, kniha S VAMI, KRÁSNE BYTOSTI. Bolo mi cťou poznať toľko nádherných ľudí. Niekoľko kníh je stále v "šuflíku", niekoľko nápadov v hlave, keď dozrie čas, uzrú svetlo sveta. Milujem totiž písanie. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu