Slovenský vidiek a jeho krásy...

O zvieratkách, domčeku a iných prkotinkách..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu

Bol raz jeden domček so satelitom. Býval v ňom nemoderný bača s modernou palubovkou a skromnou Feldou. Peniažky čerpali európsky, z Eurofondov. Na skoromnom 2ha pozemku pestovali ryžu a borovice. Ryži sa nedarilo, zato borovice išli. Hlavne na vianoce predávali pre Hyperchaaus a iné Bauminy.

Obrázok blogu

 Neživil sa len pestovaním,ale.. 

Obrázok blogu

Obrázok blogu

 I bravčovinka a ovce vynášali. Až na to, keď sa do jeho metód obúval sused vznikali problémy, a to ho jedine štvalo. Povečeroch bojoval s nejakými prírodnými ľudkami zo Zelenej neviem čoho. Tých poštval na jeho skromný chov tento závistlivý človek. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

 Veď sa staral vždy pozoruhodne a s citom. Venoval sa i genetickému inžinierstvu. Vyšľachtil jedno zviera čo pomenoval mačka. Odfotil ho a predal ako exemplár, čo si zasluhuje viac, ako len tichú pozornosť.

Obrázok blogu

Mediálny boom spravil cicu slávnou.

Obrázok blogu

Vraj to bolo úplne náhodné, ale istým spôsobom jeho farma získala toľko prachov, že si maštale mohol prebudovať... 

Obrázok blogu

 Dovolil si namontovať najnovšiu klimatizáciu, počul o nej zo satelitu. Vraj vám spraví v lete v maštali 20 stupnov. Bača neváhal a investoval. Tak, ako jeho múdra manželka povedala, lepšie klíma v maštali ako v telke. A mala pravdu..

Obrázok blogu

Pri pohľade do jej hlbokých očí bača vždy stratil prehlad. Chcela klímu, tak ju kúpil. I sused čo posielal Zeleních Písakov, tak už mu nemali čo vyčítať a tým zabil 2 muchy jednou ranou.  

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

 Bača bol však len bačom a to, čo postavil, nebola žiadna sláva. Ale s pýchou vo vrecku veril, že ušetril. Bol držgroš a jeho stavba bola chatrná ako manželstvo.

Obrázok blogu

Prešla doba a nastal čas isť na dovolenku. Nechal si poradiť od kolegov bačov. Zobral manželku a dve kozy do jedného z najvychytenejčích hotelov v US a A ale nebolo to take obyčajne US a A ale také slovenské USaA. Hotel sa volal Hilton a mal 5 hviezdičiek. Bol to hotel, čo založili pre podobné kozy a capov akých tam doviedli, takže boli správne. Keďže farma prosperovala, prišiel čas, zmeniť dom a nechali sa prekvapiť dedinském architektom. Za ten čas čo prázdninovali na ich skromnej parcelke vyrastal nový haus.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Stal sa najštýlovejšou stavbou a suseda išlo rozhodiť, lebo jeho dom už nebol in.. Keď sa vrátili, tak sa nasťahovali a žili v ňom až pokým im nespadla maštal a neodhalila zverstvá páchané za chatrným torzom. Boli obvinení z kupliarstva, zoofilie, pokusov na zviaratách a za čierne napojenie na elektriku. Jedine pestovanie stromčekov bolo legálne, ale nepomohlo im to..

Dagmar Obertová

Dagmar Obertová

Bloger 
  • Počet článkov:  39
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Neskutočne skutočná :) Autorku poznám už nejakých tých cať rokov, je to fajn baba. Dokonca sa podobáme. Každé ráno sa stretneme v kúpeľni a potom i pri šoférovaní, ale to jej vidím len oči... Zoznam autorových rubrík:  Ona a jej zážitky, fikcia...?No čo som zase vyviedla..Deje saPrerušenie denného stereo-typuDd-alebo drzé dráždenie..BanáNOvá republikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu