Ruky liečiteľov, ilúzia či fakt?

Ľudia liečia rukami, je to pravda? Dotknú sa vás a razom ozdraviete? Ako sa hovorí, človek je tvor vzdorovitý a uverí len tomu, čo zažije, prípadne sa ho to bezprostredne týka. Zverujeme sa ľuďom čo sú naozaj výnimoční, alebo len šarlatánom, ktorí z nás chcú vytiahnuť len peniaze.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)

 

V stredoveku sa ľudia s týmto druhom „nadprirodzenej sily“ označovali ako bosoráci a duše spriahnuté so Satanom. Upaľovali ich na hraniciach, mučili a hanlivo potupovali. Pritom sa snažili len pomáhať. Ako odmena za svoju dobrotu, ich však čakali muky a opovrhnutie.

Je to zvláštne, dnes, keď má medecína toľké poznatky a štúdie vyliečiť rôzne druhy ochorení, stále sa nájdu ľudia, čo veria skôr tomuto druhu pomoci. Niekedy si však človek niečo vsugeruje a natoľko tomu uverí, až sa tá vec stane.

Myslím, je na tom istý kus pravdy. Sila podvedomia je dostatočne hybným elementom, aby nás vytrhola z niečoho, s čím si nedokážeme dať rady. Niekedy nás hraničná beznádej, so snahou mať sa lepšie, núti skúsiť všetko. Jedna zo skúšok ohňom je i niečo také, ako je návšteva liečiteľa.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podarilo sa mi dostať k žene, čo sa týmto druhom pomoci zaoberala. Liečila rukami. Ja, ako racionálne zmýšľajúci jedinec, ale s istou štipkou zvedavosti som to však chcela vyskúšať. Mala som isté zdravotná problémy, ktoré sa vraj dajú vyliečiť i touto cestou. Dajú, tak skúsme..

Nehovorila som jej nič, nechala som to na ňu, nech sa trápi a hľadá, kde je problém ukrytý. Na moje počudovanie, mi začala menovať miesta, v ktorých sa nachádzali bloky. Neverila som vlastným ušiam, presne pomenovávala časť po časti. Stále som sa tomu však istým spôsobom bránila. No akosi ma „dostala“ keď priložila ruky k miestu, ktoré sa jej zdalo za najcitlivejšie. Sálalo z nich teplo, bol to zvláštny pocit. Nie hneď, ale po určitej dobe sa bolesti stratili. Rozumovo mi to nešlo vysvetliť, ako niečo také vôbec môže existovať? No zrejme je tu určitá sila, ktorú títo ľudia majú, možno je to dar, a možno nie. Bola som prekvapená, žena nechcela peniaze. No nemala som to srdce odísť len tak. Nájdu sa i ľudia čo si z tohto daru vytvorili celkom slušný biznis, pýtajú „pekné sumy“.

SkryťVypnúť reklamu

Počula som však i o ich smutnom „treste“, že niektoré choroby sa na nich usadili. Vraj sú unavení, keď končia sedenie a liečenie.

Odovzdávajú energiu, ktorú dnešný človek často stráca. Buď sú to stresové situácie, ktoré sa na nás deň čo deň valia, alebo vysoká pracovná vyťaženosť a zhon.

Dostala sa mi do rúk kniha, v ktorej sa liečba a prečistenie organizmu odohrávalo za pomoci bodov na tele a rôznych dychových cvičení. Bola som prekvapená, čomu môžeme zabrániť, a ako sa môžeme vyhnúť prípadným komplikáciám. Našla som tam popísané i rôzne preventívne rady, ako udržať organizmus v rovnováhe. Stačilo by sa iba zamyslieť, či tá bolesť lakťa je len spojená s bolesťou kĺbu, alebo či nám tým telo nechce poukázať na niečo oveľa podstatnejšie a dôležitejšie, ako je lakeť.

Dagmar Obertová

Dagmar Obertová

Bloger 
  • Počet článkov:  39
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Neskutočne skutočná :) Autorku poznám už nejakých tých cať rokov, je to fajn baba. Dokonca sa podobáme. Každé ráno sa stretneme v kúpeľni a potom i pri šoférovaní, ale to jej vidím len oči... Zoznam autorových rubrík:  Ona a jej zážitky, fikcia...?No čo som zase vyviedla..Deje saPrerušenie denného stereo-typuDd-alebo drzé dráždenie..BanáNOvá republikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu