kde ostalo srdiečko a fanúšikovská vášeň

Pozerám futbalový zápas Slovanu a Kodane a je mi smutno. Z hry , z chabej snahy hráčov a aj z celého nášho športu

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Žijem na východe a nikdy som nemal nič proti Slovanu. V Bratislave som študoval na vysokej škole a pamätám si elektrizujúcu atmosféru na hokejovom štadióne Slovana. Škola bola hneď oproti zimáku a keď začal zápas a začuli sme ten fanúšikovský chorál, nikto nás nemohol udržať na prednáške. Boli sme zo všetkých kútov Slovenska a mená ako Pašek, Rusnák, boli pojmami pre všetkých a bola to krásna hra. Tí chlapci, ktorí vyrastali na bratislavských uličných ihriskách boli fantastickí.

Podobné talenty vyrastali aj v iných dedinách i mestách a keď sa uchytili, automaticky išli do miest, kde sa hrala na najvyššia súťaž. Taká Spišská Nová Ves mala hokejovú školu, kde chlapci ešte pred vyučovaním chodli denne na treningy a tradicia hokeja sa uchovala dodnes, ked " Spišská" hrá opäť extraligu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale vrátim sa k futbalu, dnešný " bratislavský " Slovan je v Európe slabučký odvar futbalu. Ale toto nie je bratislavský Slovan, márne sa snažím nájsť slovenské meno, nejakého odchovanca alebo slovenský talent. Je to kmotríkovský Slovan. Šport dnes robia slovenskí milionári, ktorí si nakupujú hotových, ale žiaľ, nie výborných športovcov a zabavajú sa sami. A nie len v Bratislave, aj v iných mestách to tak funguje a nielen vo futbale. Fanúšikov nemá kto ani čo pritiahnuť na štadióny, keď sa k tomu pridajú bitkári, je po zábave.

Šport prestáva byť tým, čo by mal byť - tešiť a zabávať masy ľudí. Kde je tu miesto pre radosť a srdiečko ?

Daniel Rušin

Daniel Rušin

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  6x

Som hrdý goral, žijúci v Prešove, veľký idealista, ktorý sa snaží vidieť veci vždy v tom lepšom svetle. Verím v dobro ľudí a rád pozorujem život, ľudí a prírodu a trápi ma ľudská nenásytnosť a arogancia. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu