Schindlerov zoznam

Včera večer som mal toho zasa raz veľa. Vedel som, ze v televízii beží Schindlerov zoznam, ale akosi sa mi do jeho pozerania príliš nechcelo. Ten film sa mi totiž spája s niečím, na čo nikdy nezabudnem. Videl som na vlastné oči smrť človeka! Alebo to bola poprava?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Včera bolo 29. marca (mimochodom, mal som meniny). Bez jedného mesiaca presne pred 9 rokmi som videl Schindlerov zoznam prvýkrát. V kine Istrochem v Bratislavskej Karlovej vsi. S uslzenými očami a vedomím, že "kto zachráni jedného človeka, zachráni celý svet" som si sadol do auta a vybral sa domov. Vyšiel som z parkoviska, prešiel cez električkovú trať, zaradil dvojku, trojku... a ubral plyn. Predo mnou horela cesta. Ešte ďalej horelo auto. Šľahali z neho plamene. V tesnej blízkosti stáli asi štyria-piati ľudia. V smere od Devína i v smere z centra mesta stáli policajné autá (už si nepamätám či dve alebo tri). To bol jediný dôvod, prečo som nezastavil. Veď pomoc tam už bola...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bolo to presne 29. apríla 1996. V priebehu nasledujúcich dní som sa dozvedel, že v tom aute zhorel akýsi Róbert Remiáš. Nepoznal som ho. Videl som len jeho auto, ktoré sa mu zmenilo na rakvu.

Včera večer som vôbec nemal chuť Schindlerov zoznam vidieť. Mal som toho veľa. Niečo po desiatej som si však predsa len prisadol ku svojej žene a nechal sa unášať dejom filmu. "Kto zachráni jedného človeka, zachráni celý svet."

Už takmer deväť rokov ma prenasleduje otázka: "A platí to aj opačne? Kto zabije jedného človeka, zabije celý svet?"

Miroslav Danihel

Miroslav Danihel

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Snažím sa byť dobrým manželom a otcom. Niekedy to ide viac, niekedy menej... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéOstatné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu