Slovensko – Severné Írsko, prvý cieľ je splnený.

Vyhrať prvý zápas kvalifikácie na domácom ihrisku je základným predpokladom stability realizačného tímu a hráčskeho kádra. Reprezentanti tak splnili prvú časť cieľa, ktorý deklaroval tréner Weis na zápasy s Írmi a Slovincami. Z dvoch zápasov chceme získať minimálne  4 body. Zápas Slovensko - Severné Írsko pomerne dobre naznačil súčasnú silu oboch kolektívov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Pozrel som si záznam stretnutia Slovensko –Severné Írsko a hľadal som pozitívne a negatívne činnosti v hrenašich reprezentantov. Krátku charakterizáciu som urobil aj o našom sobotňajšom súperovi. Severné Írsko nanaše šťastie ukázalo málo schopnosti využiť zaváhania súpera a jehoambície uhrať nerozhodný výsledok ukončili vydarené zásahy našich hráčov poštandardných situáciách v druhom polčase. Viac som sa však venoval našimhráčom.

Post brankára je stabilizovaný, Seneckýukázal niekoľko veľmi dobrých zákrokov pri riešení príležitostí nášho súpera.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Výkon Pekaríka ako nováčika v mužstveje dôkazom, že aj v našej najvyššej súťaži sú hráči schopní hrať dynamickya agresívne. Ak by jeho centrované lopty boli presnejšie a útočníci by zich ohrozili bránku súpera mohol by sa jeho výkon označiť ako stopercentný.

Škrteť bol určite oporou obrany. Mal bynosiť kapitánsku pásku a prevziať úlohu organizátora defenzívy. Bezrozdelenia úloh hráčom pri rohových kopoch v zápasoch so silnejšími súpermidoplatíme na nedôslednosť pri obsadzovaní súpera.

Hra Ďuricu na ľavej strane obrany znesieprísne kritériá. V defenzívnej činnosti si počínal dobre. Vyhrávalhlavičkové súboje a na jeho strane neboli problémy. V útočnejčinnosti bol jednoznačne platným hráčom. V prvom polčase poslal vynikajúcicenter na Jakubka. Len asi 10 centimetrové postavenie mimo hry zmarilo radosťz gólu. V druhom polčase bol aktérom vo všetkých troch gólovýchsituáciách, Na začiatku druhého polčasu výborne potiahol loptu po krajiihriska. Bol faulovaný a Saparov trestný kop premenil Škrteť na náš prvýgól V 70. minúte po Kozákovomcentri Ďurica presnou hlavičkou položil loptu Hamšíkovi na druhý gól. Vlastný gól, ktorý dalv 81. minúte prišiel po zmene v zložení obrany. V 75. minútetréner striedal Karhana. Pri tomto striedaní sa zmenilo zloženie celej ľavejstrany obrany a stredu poľa. Petráš sa zo stredu obrany posunul do stredupoľa, Durica prešiel na jeho miesto a nový hráč – Zábavník nastúpil naľavú stranu obrany. Kozák sa v strede poľa posunul viac na ľavú stranu.Obrana od toho momentu sa dopustila viacerých nedorozumení, ktoré mohlivýznamne ovplyvniť výsledok. Na takútorošádu v obrane nebol dôvod. Aj keď dovtedy nehrala obrana bez chýb, bolastabilizovaná. Zavaník mohol hrať pred obranou v strede poľa rovnako akoPetráš. Obrana mohla ostať v pôvodnom zložení. V dôsledku tejto zmenysa Ďurica dostal do priestoru, v ktorom si zrazil prudký center súpera dovlastnej brány. Nie je to ospravedlnenie, ale môžeme pripustiť, že takejsituácii aj iný hráč mohol zlyhať.

SkryťVypnúť reklamu

Sapara podal štandardný výkon, ale bezvýraznejšieho presadenia sa v závere útočnej fázy. K dobru mumožno pripísať výborný center na prvý gól. Po pravej strane spolus Pekaríkom vytvárali t lak na súperovu obranu. Niektoré nimi centrované lopty boli nebezpečné, ale žiadnaz nich nenašla cieľ.

Výkonom najnižšie v strede poľa bolKarhan. V defenzívnej činnosti nevynikal a najviac nepresnosti bolov jeho rozohrávke.

Kozák sa presadil ako obyčajne prirealizácii štandardných situácií. Jedna z nich bola gólová. Dvakrátposlal výborný pas na hráčov nabiehajúcich po stranách ihriska.

Hamšík mal v strede poľa do 60. minútyzápasu najmenej lôpt. Po odchode Jakubka sa presunul na pravú stanu. Venoval saútočným činnostiam a naznačil, že by mohol byť lídrom mužstva. Na svojuúlohu však stále čaká. Uvidíme ako bude tréner riešiť stred poľa v zápase soSlovinskom.

SkryťVypnúť reklamu

Vittek sa tomto stretnutí stratil. Dve dobréakcie v zápase je na útočníka jeho schopností naozaj málo. Je možné, žepotrebuje čas na aklimatizáciu v novom prostredí.

Fyzický fond, bojovnosť a odhodlanieJakubka partia určite medzi jeho prednosti. Ťažkosti pri spracovaní loptya pri prihrávkach sú evidentné.

Zo striedajúcich hráčov hral spoľahlivoZábavník . Švento je rýchly a technický hráč. Jeho nominácia do zápasu so S.Írskom boôa opodstatnená. Ak sa vyhodnotia jeho výkony z minulostiv zápasoch s Nemeckom a Českou republikou tak post na ihriskunemá. Mintál je tieňom bývalého najlepšieho strelca bundesligovej súťaže. Akzvážime históriu jeho zdravotných peripetií nemožno sa čudovať poklesu formy.Potreboval by nový impulz. Za tejto situácie sa ho asi nedočká.

SkryťVypnúť reklamu

Z pozorovaní vyplýva, že najväčšieťažkosti máme v strede poľa a v útoku. Tréner Weis svojim hráčomverí. Je to správne aj keď vlastne inú možnosť nemá. Nemôže neveriť tým,ktorých vybral a posiela na ihrisko. Neverím zloženiu stredu poľaa koncepcii hry nášho mužstva. Uvidíme či Weis niečo zmení. Budem rád keďsa zmýlim, ale ja v dobrý výsledok v zápase so Slovinskom neverím.Dnes teda podstúpia oba kolektívy (naši aj Íri) druhú skúšku. Po nej ich budemožné formálne zaradiť do jednej z dvoch kategórií mužstievv skupine. Buď naznačia ambíciu bojovať o postupové miesto alebo ichbudeme môcť označiť len za mužstvá, ktoré sú úrovňou lepšie ako SanMarino. 

Pavol Daučík

Pavol Daučík

Bloger 
  • Počet článkov:  36
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pracovník na STU. Chemik, bývalý futbalista a tréner. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Anna Brawne

Anna Brawne

103 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
INEKO

INEKO

117 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

142 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu