Liečba rakoviny podľa Dr. Coldwella

Písmo: A- | A+

I keď je rakovina, známe ochorenie, témou, o ktorej nie je príjemná diskusia, rád by som v tomto príspevku vyjadril svoj názor či spätnú väzbu na video o výpovedi anglicky hovoriaceho Dr. Leonarda Coldwella, ktorý veľmi zaujímavo vysvetľuje spôsob liečby tohto zákerného ochorenia.

 I keď je rakovina, známe ochorenie, témou, o ktorej nie je príjemná diskusia, rád by som v tomto príspevku vyjadril svoj názor či spätnú väzbu na video o výpovedi anglicky hovoriaceho Dr. Leonarda Coldwella, ktorý veľmi zaujímavo vysvetľuje spôsob liečby tohto zákerného ochorenia.

 Poznáte to, vonku je búrka, nie je čo robiť a tak z nudy je človek na internete. Zväčša hráva hry, počúva hudbu, no v lepšom (produktívnejšom) prípade si číta nejaké články, ktoré ho doslova bombardujú prostredníctvom známych sociálnych sietí. Patrím k ľuďom, ktorí sa zaujímajú o alternatívne liečby ochorení a tak príspevky s obsahom tém zdravia a radosti sú pre mňa vždy spôsobom, ako sa dozvedieť niečo nové, alebo nad niečím porozmýšľať, pouvažovať.

 Nedávno som narazil na video, ktorého obsahom je výpoveď hore spomenutého doktora Coldwella na tému liečby rakoviny. Rakovina je ochorenie, ktoré bohužiaľ pozná každý a v súčasnosti má toto ochorenie nádych tajomnosti a je spredmetnením niečoho, čo je ťažko liečiteľné za pomoci chemoterapie, ba je až neliečiteľné. A keďže existuje mnoho odporcov chemoterapie, je pochopiteľné, že títo ľudia sa často krát zaujímajú o liečbu iným -„alternatívnym“ spôsobom, čo sa mi osobne veľmi páči, nakoľko sám nepodporujem liečbu chemoterapiou. No s názorom Dr. Coldwella nesúhlasím.

 Nemôžem však súhlasiť s Dr. Coldwellom. V úvode svojho videa hovorí, že rakovinu je možné liečiť v priebehu pár týždňov, spomína dokonca možnosť liečby určitého typu rakoviny v priebehu pár minút. Myšlienka je to krásna, no nie vždy reálna. Dr. Coldwell ďalej spomína:

,,Veľakrát sa stalo, že ľudia išli na pútnické miesto aby sa vyliečili (Lurdy alebo iné) ale v skutočnosti ich nevylieči konkrétne miesto. Nádej a cesta ktorá tam vedie je to, čo ich vylieči.“

 Coldwell teda hovorí o spontánnej liečbe, inak povedané o placebo efekte. Placebo je termín, ktorý sa používa v medicíne. Obsahom tohto pojmu je určitá lieková forma, ktorá je prázdna. Keďže vieme, že liek obsahuje minimálne dve základné zložky –liečivo (účinná látka zodpovedná za priamy efekt) a pomocná látka (rôzne látky pomáhajúce liečivu napr. transport, patria sem príkladom plnivá, spojivá, vlhčivá, kĺzne látky, polymérové obaly a pod.), ktorá nemá liečebný efekt. Placebo teda obsahuje len pomocnú látku a je to liek, ktorý sám o sebe nemá žiaden diagnostický, terapeutický alebo preventívny efekt. Pri podávaní tohto lieku je však vyvolaný placebo efekt- ak pacient skutočne dôveruje doktorovi a ten ho presvedčí, že je liek účinný, samotná myšlienka a nádej pacienta vyliečia. Pacient môže byť veriaci a tak návšteva pútnického miesta môže skutočne vyliečiť ochorenia zväčša psychického rázu, ale aj ochorenia telesné. Otázkou však je, či dokáže liečiť tak zákerné ochorenie, ako je rakovina. 

 Dr. Coldwell ďalej hovorí o prekyslenom organizme. Tvrdí, že organizmus je potrebné alkalizovať- zvýšiť jeho zásaditosť. Musím povedať, že o probléme s prekyslením sa spája skutočne veľa ochorení. Neviem však, či je kyslosť organizmu relevantná. V tele sa pohybuje rôzna kyslosť a zásaditosť, všetky telové tekutiny majú určitú hodnotu pH, ktorá je riadená nervovou sústavou. Žalúdočné kyseliny sú kyslé, prostredie v črevách zásadité a krv má pH 7,4. Nemyslím si, že sa ľudia v 18-tom storočí zaujímali o kyslosť svojho organizmu a neverím, že ľudia v tom čase umierali na rakovinu tak často, ako v súčasnosti. Niečo však na tom bude.. Vieme, že potraviny, ktoré prijímame do svojho tela majú jednu spoločnú vlastnosť- majú nás zasýtiť a v konečnom dôsledku zvýšiť našu energiu. Ich akosť je však rozmanitá a dokonca aj ich pH sa pohybuje na rôznych úrovniach. Prijímame zásadotvorné potraviny, akými je hlavne ovocie a zelenina, a taktiež kyslotvorné potraviny- sóda, káva, vajcia a podobne. Toto rozdelenie je môžete vidieť na obrázku nižšie, ktorý som našiel na internete.

ph tabuľka potravin
ph tabuľka potravin  

 Zaujímavé však je to, že zväčša ovocie a zelenina patria medzi zásadotvorné potraviny. Môžeme tu nájsť dokonca ovocné džúsy, a hľa, nie však medzi zásadotvornými potravinami, ale medzi kyslotvornými potravinami (a ja som si myslel, že ovocný džús je ovocie v tekutom stave). Priznám sa, že v problematike prekysleného organizmu som skutočný laik a možno sa mýlim. No spomeniem jeden príklad, ktorý mi rezonuje v hlave pri premýšľaní nad prekyslením. Čo tak telesná aktivita? Alebo iné namáhanie svalstva? Vieme, že ak sval koná prácu, vylučuje odpadové látky, akými je napríklad kyselina mliečna. Tá vzniká v tele prirodzene, prečo by mala byť prirodzenosť odôvodnením vzniku rakoviny?

 Doktor Coldwell ďalej hovorí o zvýšení obsahu kyslíka v krvi a aplikácii vysokého množstva vitamínu C. Je skutočne pravdivé, že oxygenoterapia pomáha pri omladzovaní organizmu, zvýšeniu vitality a energie. Pri liečbe rakoviny sa však neuplatní. Kyslík je v podstate jednotkou, ktorá bunky, ako som spomenul, omladzuje a vyživuje. Rakovinové bunky však odumierajú iba ak sú zlé vyživované. Aplikácia vitamínu C je taktiež známou metódou, patrí medzi moje obľúbené teórie. Spomenutý je tiež vitamín E, ktorý je taktiež známy ako účinný antioxidant a vitamín omladzujúci bunky. Znie to tak jednoducho, no stále mi to nejak nejde do hlavy. Na jednu stranu doktor Coldwell doporučuje zvýšenie zásaditosti organizmu, na druhú stranu chce pacientovi podávať 100 cm3 kyseliny L-askorbovej do žili (vraj je kyslé ovocie zásadotvorné, ale nejde mi do hlavy myšlienka, že takéto množstvo kyseliny nezvýši kyslosť organizmu). Coldwell doporučuje oxygenoterapiu, no na druhú stranu príjem vitamínu E, silného antioxidantu. Taktiež, zdrojom vitamínu E sú predovšetkým vajcia a ryby, tie podľa tabuľky patria medzi potraviny zvyšujúce kyslosť. 

 Coldwell ďalej spomína literatúru svojho priateľa, to mi príde ako menšia, väčšia reklama. Zaskočila ma však myšlienka piť 4 litre vody denne. K pitnému režimu sa určite vrátim v inom blogovom príspevku (http://davidferko.blog.sme.sk/c/360724/pitny-rezim-alebo-zavislost-na-vode.html), v ňom nájdete vyjadrenie, prečo nie je vhodné piť také množstvo vody. Pokračujem však jeho tvrdením o tom, že soľ obsahuje 1/3 skla, 1/3 piesku a konečne 1/3 soli. Jeho tvrdenie, že sklo prítomné v kuchynskej soli prerezáva artérie, vény a kapiláry ma zaskočila najviac. Citujem:

,,Kuchynská soľ zvyčajne obsahuje 1/3 skla, 1/3 piesku a 1/3 soli. Sklo a piesok poškriabu tepny, ktoré začnú krvácať. Na pomoc prichádza cholesterol, aby zastavil krvácanie a aby nevykrvácal vnútorne. A na to hovoria, že cholesterol je príčinou vysokého krvného tlaku lebo upcháva cievy. To je absurdné, lebo práve vtedy zomrieme ak nemáme dostatok cholesterolu.“ 

 Počkať počkať! Pán doktor, mám pocit že miešate hrušky s jablkami. Začal by som kuchynskou soľou, ktorá (aspoň u nás) neobsahuje nič iné ako soľ. Známy chlorid sodný. Ako všetko ostatné, aj soľ musí plniť slovenskú technickú normu, podľa ktorej môže známa kuchynská soľ obsahovať pomocné látky ferokyanid sodný (E 535), ferokyanid draselný (E536) a anhydrid ferokyanidu draselného (E 538). Na druhú stranu, známy výrok „soľ nad zlato“ tu neplatí. Soľ sama o sebe zdravou nie je, zdravou ju robia minerály, ktoré v kuchynskej soli prítomné nie sú. Nachádzajú sa však v soli zdravej- himalájskej. Môžem však s určitosťou povedať, že soľ neobsahuje ani piesok, ani sklo. Aj keby sme požili sklo v podobe soli, neviem, či by sa z čriev resorbovala do krvi. Cestou do čriev by už však svoju, doktorom spomenutú úlohu, splnila a porezala by tráviaci trakt. Nie vnútorné steny ciev. Prechádzam k spomínanému „záchrannému“ cholesterolu. Aby sme sa mohli pozrieť na účinok cholesterolu, v krátkosti spomeniem proces zrážania krvi. Ak sa naruší tkanivo, dochádza k uvolneniu krvi a k hemokoagulácii (zrážanie). Ide o zložitý proces, ktorý sa začne uvolnením plazmatických aktivačných faktorov, tromboplastínu z poraneného tkaniva a trombocytov. Ich účinkom sa aktivuje protrombín na trombín a ten aktivuje fibrinogén na fibrín. Ten polymerizuje a tvorí nerozpustné vlákna do ktorých sa zachytávajú erytrocyty a takto vzniká krvná zrazenina, ktorá miesto narušeného tkaniva vyplní a krvácanie sa zastavuje. Žiaden cholesterol. Cholesterol je lipid zo skupiny steroidov, na procese hemokoagulácii sa podieľajú látky zväčša proteínového charakteru. Vo videu spomenuté upchávanie ciev je tzv. artérioskleróza. Je taktiež relevantné spomenúť dobrý (HDL) a zlý (LDL) cholesterol. Zlý cholesterol je cholesterol ktorý pozná každý z nás. Prijímame ho nesprávnou potravou. Dobrý cholesterol však vzniká pri telesnej aktivite a jeho vlastnosťou je odbúravanie zlého cholesterolu. 

soľ
soľ 

 Dr. Coldwell ďalej poukazuje na štatistiku, podľa ktorej hovorí o lekároch ako o ľuďoch s krátkym životom, ktorí sú náchylní na alkohol, drogy a samovraždy, ku ktorým sa chodíme pýtať, ako žiť dlhý a šťastný život. Pod toto tvrdenie sa ja nepodpíšem. Dištancujem sa od spôsobu propagácie vlastného názoru a následne urážaním názoru niekoho iného. Coldwell by ako doktor, resp. morálny človek, mal poukázať aj na iné možnosti, ktoré sa mu možno nepáčia, no sú tu. Áno, milí diváci, existuje tiež liečba moderná- chemoterapia. Sám s ňou nesúhlasím, no je tu aj takáto možnosť a touto metódou sa lieči väčšina pacientov. Je len na vás, čomu dôverujete, je to vaše zdravie. 

 Coldwell vo svojom videu spomenul mnoho faktorov, ktoré podľa jeho mienky zapríčiňujú rakovinu, alebo ju naopak liečia. Osobne však s jeho tvrdeniami nesúhlasím, nemám pocit, že ide o skutočne presvedčivé argumenty. Verím však, že liek na rakovinu existuje a k tejto problematike sa rád znova vrátim v inom blogovom príspevku, nakoľko si uvedomujem, že príspevok na túto tému nebude krátky a vyžaduje si svoju pozornosť, pričom je potrebné objasniť si chemoterapiu a základné pojmy.

 Dúfam, že sa vám môj prvý príspevok páčil a budem sa tešiť, ak vyjadríte svoj názor v komentári. Verím, že z priloženého videa a môjho názoru si urobíte vlastnú mienku, či už založenú na videu, tomto príspevku alebo na úplne inom názore. Je potrebné, aby si ľudia utvorili svoj vlastný názor. 

Skryť Zatvoriť reklamu