Zvolebnieva sa už aj v Bardejove

Písmo: A- | A+

Snáď nikoho neurazím mojim krátkym názorom na tohtoročných adeptov na primátorské kreslo v rodnom Bardejove. A keď urazím, tak prepáčte, ale je to môj názor.

Komunálne voľby klopú už na dvere, kandidáti sa predháňajú v predvolebných sľuboch, škeria sa na nás z plagátov a billboardov. Za inými mestami nezaostáva v tomto ani Bardejov, kde sme zvyknutí na tvrdé boje a kde proti sebe nastúpia traja bojovníci o post primátora. Dovolím si ich zhodnotiť z môjho uhla pohľadu.

1. Boris Hanuščak – starý ujo, ktorý po 16 rokoch na stoličke primátora zapúšťa korene. Na webstránke píše tradičné predvolebné heslá ako „Činy namiesto slov“ (škoda len, že voľby nie sú každý rok, aby sa niečo urobilo), „Spolupráca“ (príkladne spolupracoval pri tvorení parku v meste v bývalých kasárňach, kde nakoniec vyrástol supermarket), „Skúsenosti“ (najmä pri výstavbe resp. obnove hnedého priemyselného parku, ktorý dodnes nie je spustený, zadlžení mesta, či zvyšovania svojho platu). Minulé obdobia ho ľudia volili hlavne s heslom „nech dokončí, čo začal“. Preto sa nečudujem, že všetko začína pred voľbami, resp. nič pred nimi nedokončí. Prioritami, s ktorými ide do volieb, sa nemá ani zmysel zaoberať. Sú veľmi všeobecne formulované, čo znemožňuje hodnotenie výsledkov. Nepodarilo sa mu ich uviesť do praxe za 16 rokov, takže pochybujem, že mu k tomu budú stačiť nasledujúce 4.

2. Ján Kukulský – bloger, podnikateľ. Neponúka žiadne konkrétne riešenia, alebo som sa k ním ešte nedočítal. Kandiduje, lebo má diametrálne odlišný názor ako ostatní kandidáti. Pôsobí na mňa ako politicky naivný človek. Chce riešiť detaily no podstatné veci mu uchádzajú. Asi nevie o čom je práca primátora mesta. 

3. Martin Šmilňák – občiansky aktivista a manažér. Po neúspešnej kandidatúre sa nevzdal a pokračoval v aktívnej participácii na spoločenskom živote v Bardejove. Čo si zaumieni to dotiahne do konca. Ponúka konkrétne riešenia a obklopuje sa tímom odborníkov a mladých šikovných ľudí. To je silná kombinácia, potrebná pre dosahovanie dobrých výsledkov.

Osobne si myslím, že Bardejov už potrebuje zmenu. Momentálne nám z Bardejova odchádzajú šikovní ľudia. Treba im dať impulz, že časy sa menia a že budú potrební vo svojom rodnom meste. Treba im dať príležitosť realizovať sa. Zmenu však nespraví len jeden človek. Preto príďte a podporte svojho kandidáta vo voľbách.

Skryť Zatvoriť reklamu