Ďalší projekt na podporu slovenského rugby

Písmo: A- | A+

Na Slovensku rugby stále nepatrí medzi masovo rozšírené športy. Keďže je málo známe, sponzori sa hľadajú ťažko, čo robí starosti nielen začínajúcim klubom, ale aj tým, ktoré fungujú už dlhšiu dobu.

Dlho som premýšľal nad tým, ako pomôcť už existujúcim klubom a ako rozšíriť povedomie o slovenskom rugby či prispieť k založeniu nových klubov. Postupne sa nám spolu s Nigelom Thorpeom a jeho polovičkou podarilo založiť Žilina Bears rugby club, ktorý sa už dnes dá považovať za stabilizovaný klub.

Časom pribudol eshop.rugbylife.sk na sprístupnenie tréningových pomôcok a vybavenie klubu. O pár mesiacov neskôr bol spustený spravodajský web rugbylife.sk, ktorý má za úlohu mapovať dianie a udalosti najmä v slovenskom rugby.

Po určitej dobe som začal rozmýšľať nad tým, čo by sa dalo pre slovenské rugby ešte urobiť. Niečo, čo by bolo pre komunitu rugbistov na Slovensku, čo by pomohlo klubom a dalo rugby ešte viac do povedomia verejnosti.

A tak vzniká nová značka Slovak Rugby Family. Pod touto značkou sa budú predávať rôzne predmety, oblečenie a plagáty. Časť zo zisku pôjde na zakúpenie lôpt a ďalších tréningových pomôcok, ktoré budú následne odovzdané jednotlivým klubom. Touto cestou by sa určite podarilo zvýšiť úroveň materiálneho zabezpečenia v slovenských tímoch.

Pod značkou Slovak Rugby Family by sa mali vyrábať plagáty, ktoré by sme umiestnili do slovenských regiónov a miest, kde ešte rugby nezapustilo korene. Možno by sme tak našli niekde nadšencov pre rugby a vnikol by ďalší klub. Táto značka by tiež mala podporovať finančne resp. materiálne zaujímavé turnaje ako napríklad Bears Beach rugby v Žiline.

K naplneniu všetkých cieľov bude potrebovať značka Slovak Rugby Family aj sponzorov. Som pozitívne naladený človek a verím, že sa nájdu dobrí ľudia a tento projekt podporia, hoci aj menšou finančnou čiastkou alebo nejakou materiálnou pomocou.

Medzi prvými, ktorí pomohli naštartovať tento projekt, je Peter Javorik, autor loga a tiež odborný garant vizuálnej komunikácie projektu.

Logo Slovak Rugby Family
Logo Slovak Rugby Family (zdroj: Peter Javorik)
Skryť Zatvoriť reklamu