reklama

Postoje k vojne na Ukrajine

A pri ktorých postojoch by sme mali byť najviac ostražití?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Vojna na Ukrajine nie je otázkou politických preferencií, kde nejde jasne vymedziť, čo je správne a kde sa akceptuje rôznorodosť názorov. Tu ide o morálne hodnoty, zdravý rozum, etiku a ľudskosť. Jednoznačný agresor, jednoznačná obeť. Ruská federácia pácha zverstvá, vraždí a koná zlo. Neobhájiteľné a neospravedlniteľné.

Napriek tomu sa ale nájdu takí, čo toto zlo obhajujú. Kto sú títo ľudia? Sú to obete vojny, kybernetickej vojny. Sú zmanipulovaní, oklamaní a pomýlení propagandou. Som ale presvedčený, že drvivá väčšina týchto ľudí, nie je zlých. Treba im pomôcť. Treba ich prebudiť. Dať im šancu vidieť, čo sa v skutočnosti deje. Postaviť ich tvárou v tvár desivej pravde. Človek sa môže mýliť. Pretože, tých skutočne zlých, je len minimum. Minimum, čo samé o sebe nie je schopné takmer ničoho.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale najväčší pozor si dávajme na tých, ktorí to hrajú na dve strany. Priamo neobhajujú ani neodsudzujú. To sú tí ľudia bez chrbtových kostí. Tí, čo hoc dobre vedia, aj tak neodsúdia zlo Ruska. Tí, čo myslia na seba, na politikárčenie, na svoje zisky. Tí, čo mlčia, čo sa tvária, že sa ich to netýka. Tí vás nakoniec bodnú do chrbta prví. Z týchto ľudí mám ten najväčší strach. Z tých, čo sú schopní dať morálku bokom.

Dávid Obert

Dávid Obert

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  6x

Som študentom sociálne-ekonomickej demografie v Prahe na VŠE a mimo štúdia sa zaujímam najmä o geopolitiku, behaviorálnu ekonómiu a filozofiu. Vo svojej bakalárskej práci sa venujem náboženstvám na Slovensku a chcel by som ďalej študovať medzinárodné vzťahy a diplomaciu. Som taktiež spoluzakladateľom občianskeho združenia Predolinu, ktoré má za cieľ zlepšiť neblahú enviromentálnu situáciu v Demänovskej doline. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu