Premier League

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

No popravde, myslel som si, že napísať blog o Premier League bude ľahšie. No je to tažšie než som si myslel. Nie nadarmo sa hovorí, že PL je najťažšia, a najatraktívnejšia súťaž na svete. Žiadny zápas nemá favorita, a skoro každý druhý zápas je derby. Napríklad len v Londýne je min. 5 klubov: Tottenham, WestHam, Chelsea, Arsenal, Fulham. Vymenoval som tie najznámejšie v podstate. 

Je tu mnoho lukratívnych zápasov, Manchester United - Liverpool, mestské derby Liverpool - Everton, no nedajbože staré známy derby, WestHam - Millwal. Zápasy bývajú vypredané, a je jedno či sa hra v stredu alebo v nedeľu. A je vypredaný každý, aj v nižších ligách. Permanentky na svoj domovský klub sa doslova dedia, to je čaro toho futbalu, v sobotu alebo nedeľu, sa celá rodina zoberie a ide na futbal. Nemá nič iné na práci, alebo v hlave, len to ako o 14:30 začne zápas. Tešia sa. Doslovo z nich srší, nadšenie, že idu na futbal, dokážu priznať kvality supera. V poslednom čase, pribudlo do Premier League pár dobrých superov, napr Swansea, Southampton. Práve Southampton rád sledujem, dokáže hrať výborne najmä proti silným klubom. Ozaj odporučam pozrieť nejaký zápas Southamptonu, napr. keď budu hrať z ManC .. alebo Arsenalom. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dosť zvučných klubom aj odstúpilo z big 4. napr. Arsenal a Liverpool už niesu taká hrozba ako kedysi, a tak isto v posledných dvoch sezónach aj Manchester United. Po odchode Sira Alexa, to už neni ten Manchester na ktorý boli ľudia zvyknutý. Anglicky futbal je strašných lákadlom pre ľudí aj z druhých koncov sveta, napr. z Číny, Japonska, celkovo z Ázie. Do popredia sa dostali kluby ako Manchester City, vďaka arabským šejkom a veľkým peniazom sa dostali do elitnej big 4 ..ano hovorím o ManC. Pre ľudí sú veľkým lákadlom aj hráči zvučných mien: Rooney, Hazard, Lampard, Čech, van Persie, a mnohí ďalší skvelí hráči. 

SkryťVypnúť reklamu

Určite sa chcem aspoň raz v živote pozrieť na môj milovaný klub, v Anglicku. Nepoviem názov. Ale ak sa tam dostanem určite o tom napíšem blog. 

David Provazník

David Provazník

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Píšem o tom čo ma zaujíma... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu