Máme na výber!

Život je cestička ktorou môžeš len tak ísť, rýchlo prebehnúť, alebo sa ňou krásne prejsť. Vyber si tú svoju.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Aj keď je náš každodenný život mnohokrát krutý a nie vždy môžme kontrolovať situácie v ktorých sa ocitneme, predsa len máme niečo na výber.

Náš postoj k danej situácii je čisto naša voľba a ten kontrolovať môžme. Nie však každý sa kontrolovať vie a mnoho ludí dokonca ani nepozná ani sám seba.

Dobrá správa: Dá sa to naučiť.

 

Od narodenia máme kontakt s inými ľuďmi ktorých sa snažíme pozorovať, spoznávať, porovnávať a predvídať ich reakcie. Je to nevyhnutné pre náš rozvoj a život v spoločnosti.

Málokto sa však pozastaví nad svojimi vlastnými emóciami a už vôbec nerozoberá svoje najčastejšie reakcie na tieto pocity.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Naopak, veľakrát sa ich snažíme zakryť pred druhými a často krát aj pred sebou. Jednoducho na svoje pocity iba reagujeme, ale iba málokedy ich rozoberáme, riešime a učíme sa z nich.

Veľakrát cítime napríklad strach a prirodzene túto emóciu rozpoznáme a snažíme sa ju odstrániť, ale akonáhle odstránime jej príčinu, ďalej ju už neriešime. Je to veľká škoda, pretože poznanie našich emócií nám poskytne mnoho cenných informácií o nás, o našich prednostiach a slabostiach a o našich často krát automatických reakciách.

Spoznať sa je prvý krok ako sa naučiť tieto reakcie predvídať a zdravo kontrolovať.

Myslím, že to stojí za to zaujímať sa o seba viac ako o ktorúkoľvek inú, či už slávnu, alebo uznávanú osobu.Nikdy nespoznáme nikoho pre nás viac dôležitého ako sami seba

SkryťVypnúť reklamu

.

Jana Del Moral

Jana Del Moral

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Potrebujem lásku, vieru , mier a spravodlivost a bojím sa nenávisti, ignorancie, vojny a nemilosrdnosti. Zoznam autorových rubrík:  životný štýlSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu