Volím srdcom. Nekalkulujem.

Písmo: A- | A+

Áno, Andrej Kiska nie je kariérny politik a nemá skúsenosti so zahraničnou politikou. Róbert Fico tieto skúsenosti má, avšak nanešťastie sa v jeho portfóliu nachádzajú i kauzy typu „emisie“. Rozdiel medzi oboma pánmi je, že zatiaľ čo skúsený politik so svojou 22-ročnou kariérou sa podieľa na znásilňovaní Slovenska finančnými skupinami, neskúsený politik Andrej Kiska sa zaoberal charitou a snahou o napravenie defektov tzv. „sociálneho štátu“, ktorý Fico buduje. Skúsených politikov máme dosť. Ale čo dokázali? Pusťme preto ku kormidlu síce menej skúsených, ale nadšených vizionárov, ktorým ide predovšetkým o Slovensko a nie o zavŕšenie osobnej kariéry.

Volím srdcom. Nekalkulujem.

Jednoduchá otázka pre všetkých prezidentských kandidátov, ktorí sa v kampani vymedzovali proti Ficovi a jeho hrubým spôsobom v politike: „Takto si predstavujete boj proti Ficovi?“ Vaše mrzké kalkulovanie je kontraproduktívne. Pokiaľ máte skutočný záujem na tom, aby si Slovensko zaslúžilo slušného prezidenta, ktorý nevedie boj s občanmi, nespráva sa k ženám ako k handre (viď Gašparovič a jeho vzťah k premiérke Radičovej), a ktorý má morálny kredit, nie je inej možnosti ako podporiť Andreja Kisku.

Žijem v Českej republike už niekoľko rokov, prijal som české občianstvo, preto nemôžem voliť. Keby som ale mal možnosť prejaviť svoj názor, neváhal by som ani sekundu. V prvom kole by som volil Milana Kňažka. V tom druhom, a to sa priznám, takmer kohokoľvek proti Ficovi. Nejde o žiadnu obsesiu, ale o fakt, že Róbert Fico je v politike 22 rokov, no Slovensko pozitívnym spôsobom nezmenil. Polarizuje spoločnosť a vytvára dusnú atmosféru. Jeho vláda je spojená s radom škandálov. Hovorí o „pravicovom zlepenci“, ale jeho zlepenec záujmových skupín stále ticho kradne vydrené peniaze slovenských daňových poplatníkov. Jeho arogantné správanie ku všetkým, ktorí majú iný názor, nie je zlučiteľné so základnými vlastnosťami prezidenta republiky: moderovať diskusiu, zastrešovať spoločnosť váhou svojej autority a pôsobiť nadstranícky. Ani jedného však Róbert Fico nie je schopný.

Hádzať bahno na protikandidáta tak nevkusným spôsobom dokáže len súčasný premiér. Andrej Kiska je človek, o ktorého dobrých úmysloch nemám pochybnosti. Môžem znieť akokoľvek naivne, ale chcem, aby moja rodná vlasť mala v čele osobnosť, za ktorú sa nebudú ľudia musieť hanbiť. Nebudem opakovať všetky argumenty, prečo voliť Kisku, preto by som rád na záver apeloval na všetkých nerozhodnutých voličov:

„Áno, Andrej Kiska nie je kariérny politik a nemá skúsenosti so zahraničnou politikou. Róbert Fico tieto skúsenosti má, avšak nanešťastie sa v jeho portfóliu nachádzajú i kauzy typu „emisie“. Rozdiel medzi oboma pánmi je, že zatiaľ čo skúsený politik so svojou 22-ročnou kariérou sa podieľa na znásilňovaní Slovenska finančnými skupinami, neskúsený politik Andrej Kiska sa zaoberal charitou a snahou o napravenie defektov tzv. „sociálneho štátu“, ktorý Fico buduje. Skúsených politikov máme dosť. Ale čo dokázali? Pusťme preto ku kormidlu síce menej skúsených, ale nadšených vizionárov, ktorým ide predovšetkým o Slovensko a nie o zavŕšenie osobnej kariéry.“

Filip Dembický

 

Autor je rodený Slovák z Humenného, ktorý pozorne sleduje dianie na rodnej hrude.

Skryť Zatvoriť reklamu