Priateľstvo...

Priatelia sú ako anjeli , ktorý nám pomôžu keď naše krídla zabudnú lietať. Toto je môj prvý článok na tomto serveri. Na Blog.cz mám vlastný blog, ktorý je zameraný hlavne na módu .Tomuto blogu by som chcela dať väčšiu šancu ako za

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Priateľstvo

Môj prvý článok by mal byť o priateľsve. Ani neviem prečo som si vybrala takúto tému ale radšej písať prvý článok o priateľstve ako o láske.Moje citové výlevy asi nikoho nezaujímajú.Budem čerpať zo svojich vlastných skúseností alebo aj zo skúseností mojich známych.

Skutočných priateľov by som dokázala spočítať na jednej ruke. Mojim najlepším priateľom je paradoxne muž.Určite ste už všetci počuli, že priateľstvo medzi mužom a ženou neexistuje, ale ja som iného názoru.Mojím najlepším priateľom je kamarát,ktorého poznám asi päť- šesť rokov.Jedným slovom je úžasný. Patrí k tým takým dobráckym typom, ktorí sa nikdy na nikoho nevykašlú. A inak to nemohlo byť ani pri mne.Z jeho strany to bolo na začiatku skôr láska ako priateľstvo, ale z mojej strany to bolo vždy iba priateľstvo. Trvalo nám zopár mesiacov kým sme si uvedomili,že radšej budeme navždy priatelia ako keby sme mali spolu dva-tri týždne chodiť.Nestálo by to za to ,a mimochodom nie je ani môj typ. Priateľstvo medzi mužom a ženou dokáže existovať ale iba pod jednou podmienkou :nebudú sa priťahovať.Bohužial, skoro stále chce jeden niečo viac.Trvalo mi dosť dlhú dobu, kým som to svojmu najlepšiemu priaťelovi vysvetlila.Každý máme svojich partnerov a stále sa máme radi. Ja mám priateľa s ktorým sme spolu skoro rok, on mal priateľku,ktorá nedokázala pochopiť naše priateľstvo.Stále v tom hľadala niečo viac. Priateľmi sme boli a vždy aj budeme.Vážim si ho najviac spomedzi mojich priateľov a verím , že aj on mňa. Mám s ním veľké množstvo zážitkov, či už vtipných alebo smutných. Veríme si a navzájom sa rešpektujeme.On je človek, ktorému môžem čokoľvek povedať a som si istá,že nikomu nič nepovie.Zastane sa ma,pomáha mi.Nech už mám akýkoľvek problém, viem,že za ním môžem kedykoľvek prísť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

S priateľstvom s rovnakým pohlavím je to o čosi horšie.A ani neviem prečo.Neviem či mám skutočné priateľky.Všetke by sme chceli mať priateľky ako zo Sexu v meste.Lenže to nejde! Nikto nie je dokonalý a občas mám pocit, že ženy si tie chyby na svojich priateľkách jednoducho hľadajú.Nezáleží na tom ,čo máte na seba, aký make up vám pristane ale na tom, čo máte v hlave.Nedokážem ísť na kávičku s totálne vymletou kamarátkou, ktorá síce vyzerá super ale bohužiaľ naše kávičkovanie sa točí iba okolo ohávarania neprítomných kamáratiek. To ma nenaplňa.Nevidím v tom žiadny zmysel.Chcela by som rozoberať politiku,svetovú krízu , šport, problémy o ktorých polovica mojich priateliek nemá ani šajnu.Neviem či je to tým, že málo čítajú a zaujímajú ich skôr výpredaje ako kauza Gorila.Chcela by som priateľku s ktorou sa dokážem baviť o čomkoľvek nie iba o tom , ktorý futbalista má lepší zadok alebo o tom, že jej bývalý je s nieakou mrchou vo vzťahu na facebooku.Občas aj mne dobre padne poklebetiť si ale čo je veľa, to je veľa.

Skryť Vypnúť reklamu

Priatelia sú ako rodina , ktorú si môžete sami vybrať.Pozrite sa na človeka a jeho okolie vám o ňom prezradí viac než si myslíte.Priateľov si vyberám skutočne dôkladne.Možno ich nemám veľa ale tých čo mám mi úplne stačia.Mám ich rada a som verný typ priatelia.Svojich priateľov neodpúšťam v ťažkých chvíľach,môžu mi dôverovať a ja ich určite nesklamem.Ale všetci robíme chyby.Je rozdiel medzi priateľstvom a kamarátstvom. Kamarát je človek, ktorého stretnete na ulici , pozdravíte sa a idete dalej.Pri priateľovi by sa niečo také nemohlo stať.Týždeň bez skutočného priateľa si neviem ani predstaviť.Asi by mi začalo preskakovať.Jendoducho, každý potrebuje niekedy vypnúť, na nič nemyslieť , iba sa smiať, smiať, smiať a smiať ...a na to máme skutočných priateľov :)

Denisa Paľová

Denisa Paľová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

"Rather be dead than cool." Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu