Aké peniaze mohol zveriť Peter Valušiak spoločnosti Swiss Life Select?

Je možné, že sprostredkovateľ finančných služieb si vybral za tvár človeka, ktorému krachuje jedna firma za druhou?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

V poslednom čase, je veľkou módou spoločností využívať vo svojom marketingovom mixe, aj známe osobnosti z rôznych oblastí života takzvaných influencerov. Cieľom je podčiarknuť hodnoty firmy, hodnotami daného človeka respektíve jeho mediálnym obrazom. Otázka je, čo hovorí o danej značke, tá menej medializovaná a temná stránka osobnosti, ktorú si značka vybrala pre svoju prezentáciu. Všetko je ľahšie pochopiť na konkrétnom príklade a tak tu je.


Peter Valušiak a Swiss Life Select

Spoločnosť Swiss Life Select Slovensko si za svoju tvár vybrala polárnika Petra Valušiaka a spoločnú hodnotu, ktorú prezentujú je veľmi vysoká odbornosť, schopnosť dosiahnuť pre iných nedosiahnuteľnú kvalitu v danom odvetví, čo prezentujú sloganom: 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


“Aj keď je špecialista na polárne expedície, starostlivosť o svoje peniaze prenecháva na špecialistov zo Swiss Life Select.” 


Potiaľ by to bolo úplne v poriadku. Horšie je, keď si spoločnosť neurobí aspoň základné overenie si svojej tváre aj v tej druhej oblasti, ktorej sa slogan týka a to peňazí. 

Finančné zázemie Petra Valušiaka
Peter Valušiak, je bohužiaľ v oblastí peňazí prinajmenšom neschopný. A to sú už hodnoty, nad ktorými sa treba zamyslieť, či náhodou neplatia aj pre danú spoločnosť… A ako si dovolím tvrdiť niečo takéto?

Tak začnime s obchodným registrom. Peter Valušiak podľa neho vlastní 3 spoločnosti, tú poslednú vlastní  len jeho menovec: https://orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Valu%9Aiak&MENO=Peter&SID=0&T=f0&R=on

SkryťVypnúť reklamu

A poďme sa pozrieť na ne: 

TREK EQUIPMENT
Na základe posledného zápisu v obchodnom registri z 20.8.2021 na spoločnosť TREK EQUIPMENT, s.r.o. bol vyhlásený konkurz 22.6.2021 uznesením Okresného súdu Bratislava I z 15. júna 2021, sp. zn. 27K/1/2021, so sídlom Kempelenova 3, 841 05 Bratislava, IČO: 35 866 128 a už bol ustanovený aj správca konkurznej podstaty.

ORSR: https://orsr.sk/vypis.asp?ID=38947&SID=2&P=1

Táto spoločnosť podľa údajov na Finstate dosiahla v roku 2019 stratu viac ako 832 tisíc eur a v roku 2020 stratu na úrovni 1923 eur.

Finstat: https://finstat.sk/35866128


TREK SPORT

Spoločnosť TREK SPORT, s.r.o. v roku 2020 zverejnila tržby 0 € so ziskom 0 € a podľa finstatu je spoločnosť zrušená od 23.11.2021.

SkryťVypnúť reklamu

Finstat: https://www.finstat.sk/17330343

Áno aj zo spoločnosti, ktorá obliekala v deväťdesiatych rokoch veľkú časť lokálnych turistov, môžu zostať len trosky. Jediné čo prežilo sú obchody, ktoré po tom čo TREK SPORT ako výrobca outdoorového oblečenia nezvládol svoj biznis v roku 2002 sa oddelili.

Hovorí o tom Zmluva o predaji časti podniku zo dňa 12.11.2002, ktorou dňom 12.11.2002, t.j. dňom účinnosti tejto zmluvy bolo prevedené vlastnícke právo k veciam, iné práva a iné majetkové hodnoty, ktoré slúžili prevádzkovaniu časti podniku TREK SPORT, spoločnosť s ručením obmedzeným "Predajňa spoločnosti TREK SPORT" umiestnenej na Vajanského nábr. č. 9 v Bratislave na obchodnú spoločnosť TREKLAND, s.r.o., Vajanského nábrežie 9, 811 02 Bratislava IČO: 35 845 732, zápis v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I., odd. Sro, vl. č. 27562/B. Avšak medzi majiteľmi novej spoločnosti TREKLAND, s.r.o. už Peter Valušiak nefiguruje.

SkryťVypnúť reklamu

ORSR TREK SPORT: https://orsr.sk/vypis.asp?ID=14428&SID=2&P=1

ORSR TREKLAND: https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=36416&SID=2&P=1

TAREX

Reklamná agentúra TAREX, a.s. Podľa Finstatu v posledných 5 tich rokoch nevykázala žiadne tržby. 

Finstat: https://finstat.sk/35758538


TREKLAND - Aupark

Peter Valušiak figuroval ešte v jednej spoločnosti a to TREKLAND - Aupark s.r.o., IČO 35883154. Tá podľa finstatu istý čas vykazovala aj pekné čísla 1,38mil eur obrat za rok 2010, bohužiaľ aj táto spoločnosť skončila fiaskom v poslednom roku svojho fungovana v roku 2012 vykázala stratu 65 tisíc eur a zostala dlžníkom štátnym inštitúciám.

Finstat: https://www.finstat.sk/35883154


Aké peniaze teda Swiss Life Select spravuje

Nasleduje otázka o akých peniazoch, ktoré Petrovi Valušiakovi spravuje spoločnosť Swiss Life Select rozpráva? 

A tu bohužiaľ nastupuje aj moja vlastná skúsenosť, Peter Valušiak dokáže byť veľmi dôveryhodný a je známy, vďaka svojim skvelým športovým výkonom, teda hlavne tomu jednému, keď s rusmi prešiel z ruska do Kanady. A podarilo sa mu to aj vďaka finančnej podpore od kamarátov, čo je v zásade v poriadku, pretože takéto obrovské činy si zaslúžia spojenie komunity. Horšie je, keď si tento človek na to zvykne a má pocit, že by ho ľudia z jeho okolia mali podporovať aj naďalej, aj v jeho normálnom živote. A tak si požičiava, od jedného kamaráta od druhého, avšak postupne zisťuje, že tieto peniaze sa mu niekam strácajú a jeho plány nevychádzajú. Ale on je zvyknutý bojovať a tak presvedčí ďalšieho, ale ani to nepomôže. Bohužiaľ namiesto toho, aby pochopil, že nejde správnym smerom Peter tvrdohlavo smeruje ďalej. Výsledok, môžte vidieť na výpisoch z finstatu, je to jeden neúspech za druhým. A bohužiaľ vo svojom postupe, sa neštíti si ponechať ani požičané peniaze od slobodnej matky. Peniaze som požičala jeho vtedajšej manželke s novorodeniatkom na rukách, aby mohli zaplatiť vysoký nedoplatok na plyne. O vrátenie peňazí ho už dlho žiadam a bohužiaľ ani to, že som ja sama matka samoživiteľka ho nikdy neprimälo k tomu, aby mi peniaze vrátil.


A aby som odpovedala na úvodnú otázku spoločnosť Swiss Life Select sa stará Petrovi Valušiakovi aj o moje neprávom nevrátené peniaze... Toto píšem ako svedectvo a zamyslenie sa ako marketing postavený na tvárach osobností môže mať viaceré stránky...

Denisa Voleková

Denisa Voleková

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  8x

Som propagátorkou ženskosti v biznise. Marketingovou a finančnou konzultantkou. Autorkou programu Tajný kľúčik k plodnosti Zoznam autorových rubrík:  MarketingAko si žijemSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu