Politici klamú – dnes Zuzana Martináková

Víkendová kríza Slobodného fóra ukázala všeličo. V prvom rade to, že na fungovanie politickej strany nestačí nájsť si nepriateľa (Dzurinda) a kritizovať ho. Bez ohľadu na to, či oprávnene alebo nie. A už vôbec nie je vhodné, ak potom dotyčná strana predstupuje pred voličov s takmer rovnakým programom ako ten nepriateľ. Môže to totiž skončiť, že sa rozdiely zmažú úplne. Napríklad tým, že vyjde najavo, ako predsedníčka Slobodného fóra bez najmenšieho zaváhania verejne klame.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)

Ešte v nedeľu 28, mája tvrdila Zuzana Martináková v TA3, že rozkol v strane nehrozí a že „falošné“ informácie zvonku nemajú na chod strany žiaden vplyv.

V snahe presmerovať záujem médií na niekoho iného vystúpila Martináková v štvrtok 1. júna s vyhlásením o spolupráci HZDS a SDKÚ. Nebol žiaden aktualizačný moment, pre ktorý by mala túto tému otvárať. Navyše, všetci ostatní okrem Martinákovej už vtedy jasne videli zbližovanie Mečiarovej a Ficovej strany. Ale, prečo by mali Martinákovú zaujímať fakty?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hmla ktorú vypustila však nezabrala. Martinákovej akosi ušlo, že Fico v rozhovore pre Pravdu povedal, že on osobne by si teda s Miklošom ani Dzurindom do vlády sadnúť nevedel. A že Mečiar niekde na mítingu povedal, že si s Ficom vie predstaviť spoluprácu lepšie ako s pravicou. A tak sa Zuzana musela vrátiť k riešeniu problémov, ktorý podľa ňou vytváranej mediálnej reality dovtedy neexistoval – rozkol v strane.

Ďalej to už poznáte – v soboru 3. júna „demokraticky“ fungujúca strana mimoriadne zasadá a „demokraticky“ vylučuje svojich členov, ktorí sa odvážili mať iný názor ako predsedníčka. Odísť musia tí, ktorí vidia, že Martinákovej podlizovanie Robertovi Ficovi vôbec nezaberá a že ju Fico využil len na čiernu robotu - kydanie hnoja na pravicu. A na konci sa aj tak Fico spája s Mečiarom. Povedať si do očí nepríjemnú pravdu je v Slobodnom fóre samovražda.

SkryťVypnúť reklamu

Všetky ďalšie vyjadrenia oboch strán v Slobodnom fóre obsahujú slová ako machinácie, intrigy, vydieranie. Ale v telke sa Martináková zase bude tváriť ako jediná spravodlivá, jediná poctivá a slušná osoba v politike a prípadne ešte viac nakydá na ostatné pravicové strany – ťažko si spomenúť, že by niekedy od uchopeniu moci v strane zvládla robiť aj niečo iné.

Záver celej story nepoznám. Neviem či jej to ľudia zožerú. Či zabudnú ako raz tvrdila, že rozkol v strane je vymyslený a o necelý týždeň rieši tento rozkol tak, že vyhadzuje zo strany ľudí s iným názorom. Či si povedia, že im ako kritérium slušnosti stačí ohovárať programovo blízke strany a potom sa snažiť votrieť do nejakej tej koalície so silnejšou stranou (bez ohľadu na program). Alebo si, rovnako ako ja, povedia, že kto raz verejne klamal, zrejme to bez problémov urobí aj po druhý raz.

Dušan Deván

Dušan Deván

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek ako vy. Pracujem, nekradnem, neklamem, platím dane. A potom sa nestačím čudovať, ako ľudia platení aj z mojich daní nepracujú, klamú a kradnú. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu