Duša súzvuku

Bubny boli snáď prvým hudobným nástrojom ľudstva... Ich rytmika a nedoceniteľný zvuk sprevádzajú mnoho mýtov, bájí a snov...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

10. 10.sa konal zlet bubeníkov. Bolo to už piatykrát v Bratislave. Tentokoncert som si neskutočne užila. Nedokázala som nekričať od radosti aobdivu k bubeníkom – výsledkom bol môj absolútne vykričaný hlas.Stupňujúca sa intenzita vĺn radosti, blízkosť priateľov, sila davu,nekonečná potecha a zadosťučinenie v očiach hudobníkov – to je lenzopár bodov zo zoznamu dokonalostí toho večera...

Skvelý zážitok, čo sa mi vryl do pamäti je však iba tieňom toho, čo som mala možnosť vidieť (počuť a cítiť) o dva dni neskôr.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Väčšinu osôb viem nejako zaradiť a charakterizovať, no túto nie. Je pre mňa záhadou...

Dlhévlasy, prívetivé oči a neskutočne múdra, chápavá dušička. Je jedným ztých ľudí, čo si obľúbite na prvý pohľad. Nikdy sme sa nerozprávali oničom dôležitom (čo ma mrzí), no jeho slová si vážim. Tak ako vposlednom čase často, som sedela v čajovni. Dorábala som si nejakéúlohy z francúzštiny a počúvala hudbu, čo sa šírila z reproduktorov.Mysľou mi ešte poletoval utorňajší koncert. Ako som zistila, nebola somjediná.

V jeho rukách sa objavil ten nehynúcinástroj a vtedy sa to začalo: tichšie a jemnejšie údery postupnevystriedalo hypnotizujúce tempo... Čajovňa sa rozozvučala radostnouhudbou, čo mi pripomínala jeho necharakterizovateľnosť. Prsty dopadaliv úderoch na plochu bubna. Pohľad len občas striedal miesto, kdespočinul.

SkryťVypnúť reklamu

To, čo mivšak rozžiarilo tvár v úsmeve bol jeho dotyk. Čakala by som silu atvrdosť, no zmýlila som sa. Úder nie je správny výraz pre tiepohľadenia, čo zapĺňali mysle hudbou – rytmom.

Neha, láska, pokoj a mnoho ďalších vecí, ktoré neviem presne definovať ani pomenovať, sa mi mihali pred očami.

Bol to iba jeden z mnohých súzvukov jeho duše s bubnom, no pre mňa jedinečný – prvý, pri ktorom som mala to privilégium byť.

Striedaváintenzita i tempo narážali na pobrežie môjho vnímania ako vlny mora. Tovšetko objímala neskutočná radosť z bytia ako takého – jeho radosť.

Znamenápre mňa veľa a jeho priateľstvo by pre mňa mohlo byť jednou znajdôležitejších vecí v živote. Kiežby takýchto ľudí (ak sa on vôbec dánazvať človekom, bez zníženia jeho dôležitosti a energie, čo z neho vyžaruje) bolo viac...

SkryťVypnúť reklamu

Kiežby ste i Vy mali možnosť niekoho takého stretnúť počas púte životom.

Petra Dibalova

Petra Dibalova

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Hladaj ma tam, kde nedovidíš... Volaj ma vtedy, keď si budeš myslieť, že s Tebou už nie som... Keď sa budeš cítiť opustený, prekvapí Ťa, že stojím neustále po Tvojom boku a môj hlas znie v pozadí Tvojej mysle, tak ako neutíchajúci tlkot srdca. Budem Tvojou dušou, ak si to budeš priať... Zoznam autorových rubrík:  Nezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu