Čas obrátiť srdce otcov k synom a srdce synov k otcom.

Ak by si mal suseda, ktorý sa ti vyhráža smrťou, ale má len nôž a nevie sa dostať cez vysoký plot, usilovne však zháňa výstroj na lezenie a strelnú zbraň, čo budeš robiť ? Sedieť doma a čakať, kým príde čas, že sa mu to podarí ? Ak maš zdravý úsudok, navštíviš ho a urobíš protiopatrenia, aby sa mu to nepodarilo aj za cenu, že mu obmedzíš pohyb a uviažeš ho  na reťaz, aby nedočiahol na nôž a nedokázal si zadovážiť si prostriedky na tvoju likvidáciu. Konáš takto v nutnej sebaobrane, alebo nie ? Jasné, že áno, lebo inú možnosť ti nedáva. Začal dokonca hádzať kamene a balvany, ktoré dopadajú na tvoj dvor i dom a občas zasiahnu niekoho z tvojej rodiny. Budeš čakať ?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Dáva ti na výber ? Nie, upozornil si ho už veľakrát. Slovo nepomáha. Musia nasledovať činy. Svet sa nemôže pozerať donekonečna nečinne a zbožne dúfať, že z teroristov sa vykľujú baránkovia a z teroristických organizácií sa stanú mierové zbory. Dejiny si nepamätajú ani jeden kresťanský kostol vypálený židmi, ale moslimovia ich vypálili na stotisíce. Aj v súčastnosti sa to deje a prenasledovanie kresťanov, ich zabíjanie, surové mučenie je prítomné v dnešnom "modernom" svete. A materiálne vyspelý svet, bohatý a čoraz bohatší sa stáva čím ďalej duchovne slepým a hluchým. Mieni tolerovať to, čo sa tolerovať nemá a nesmie. Vo farizejskom postoji falošného pokoja a hesla : "Čo ťa nepáli nehas!" Čo tam len môže priniesť kresťanská solidarita, alebo solidarita so židovským národom, ktorý nám dal Ježiša, jeho matku Máriu, všetkých apoštolov, solidarita a pomoc národu, do ktorého bolo kresťanstvo vštepené, aby celý svet poznal pravého Boha, Boha Abrahámovho, Jakubovho a Izáka? Bohatstvo? Blahobyt?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Božie požehnanie, ktoré je potrebné k životu tu na zemi, ako i k životu večnému. Prisľúbenia Božie sú večné a nemenné, Ježiš hovorí, že neprišiel zrušiť Zákon a Prorokov, ale prišiel ho naplniť. Božie prisľúbenia izraelskému národu sú večné a sám Izraelský štát ako i jeho vznik je veľkým znamením príchodu posledných časov, tak ako to oznamuje ústami proroka Všemohúci, že v posledných časoch zhromaždí a povolá synov, dcéry svojho národa zo sveta. Protivenstvo proti Božej vôli je, akoby sa človek vzpieral proti ostňu a vtedy nepovodí sa mu veru dobre, spadne z koňa a oslepne. Nebude bojovať len proti Izraelu, nebude zabíjať kresťanov beztrestne, ale bude bojovať proti Bohu Abraháma, Jakuba a Izáka. Je to istá cesta do záhuby, preto je čas vrátiť sa z tejto pochabej cesty. Kto má uši nech počuje.Západná kultúra slobody má počiatok v židovsko-kresťanskej kultúre, ktorej kolískou je zem a rodisko Ježiša Krista, dnešný Izrael. Ježiš bol a je žid - zámerne píšem v prítomnom čase, lebo každý kresťan vyznáva, že vstal z mŕtvych, že žije. To znamená, že pred 70 rokmi, by tiež pravdepodobne skončil v niektorom z dobytčích vagónov na ceste do niektorého z táborov smrti. Čo ste urobili mojim najmenším, mne ste urobili, On sám hovorí. Kristovo mystické telo, bolo doráňané a to tým najhanebnejším a najstrašnejším spôsobom - holokaustom. Nikdy nezabudneme, nikdy viac nedovolíme, aby sa niečo také zopakovalo. 

SkryťVypnúť reklamu

Nedávno pri jednej príležitosti, za prítomnosti vyše desaťtisíc kresťanov v nedeľu zazneli nasledovné slová z úst Ronalda S. Laudera predsedu Židovského svetového kongresu: "Vari čo hľadám tu ja, ako predseda Židovského svetového kongresu, pred desaťtisíc kresťanmi a to dokonca v nedeľu? Odpoveď je veľmi krátka : Aj ja sem patrím! " Okrem iného povedal:"V septembri v Jeruzaleme som povedal a zopakujem to ešte raz, váš boj (kresťanov) je aj náš boj! Ako vy ste sa postavili za Izrael a izraelský národ, tak sa postavíme aj my za vás! Ako predseda Židovského svetového kongresu aj naďalej budem vystupovať pred celým svetom, pred svetovými lídrami a takisto pred obyčajnými občanmi, že nestrpíme žiadne protikresťanské hrozby! Tak, ako netolerujeme ani antisemitizmus. V mojich očiach nie je medzi tým rozdiel." Na záver svojej reči povedal : "Ja, Ronald S. Louder predseda Židovského svetového kongresu, dávam vám v tento deň sľub, že budem bojovať proti protikresťanskému teroru takým istým odhodlaním, akým bojujem proti antisemitizmu! Neprestanem, kým neprestane hrozba! Váš boj je aj mojim bojom, vaše zápolenie je aj moje zápolenie! " 

SkryťVypnúť reklamu

Kto chce zničiť Izrael, chce zničiť i kresťanstvo, kresťanov. Je to boj medzi dobrom a zlom. Nemôžeme ostať pomimo, Izrael si zaslúži našu pomoc a podporu. Je čas obrátiť srdce otcov k synom a srdce synov k otcom, aby Všemohúci neprišiel a neuvalil na zem kliatbu (Mal 3,22-24). Žehnať budem tých, čo teba žehnajú, prekľajem toho, čo tebe zlorečí, a v tebe budú požehnané všetky čeľade zeme.(Genezis 12.3) Je čas modlitby za Izrael, kresťanov prenasledovaných vo svete, modlitby v plnej moci Pánovej, modlitby v Duchu a Pravde za víťazstvo a porážku Zlého.

Robert Dick

Robert Dick

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Celoživotná láska : Láska k Bohu a všetkým darom, ktoré nám dáva, životu mojich detí, našich rodín a k ľuďom dobrej vôle. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu