Spať na článok
Písmo: A- | A+

Diskusia k článku: Hmla nad PKO

chevron-downchevron-up
Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený predplatiteľ.
Prihlásiť sa
51 príspevkov

  • PetoLaucik
    Blog

    Pekné fotky, smutný príbeh...

    Pokiaľ sa človek po rokoch vracia na miesta, kde strávil pekné chvíle svojej mladosti a naraz to tam pomaly nespozná, je mu to miesto úplne cudzie, má z toho len negatívne pocity, tak to je veľmi zlá vizitka kompetentných mestských funkcionárov, počas vlády ktorých k takýmto zmenám dochádza. A jedným z mnohých takýchto miest na Slovensku, kde sa o zachovaní genia loci nedá hovoriť je aj PKO a celá časť dunajského nábrežia od hotela Devín. Takých stavebných zásahov bez zachovania kontinuity nájdeme v Žiline, Martine...aký to rozdiel napr. s námestím v Liptovskom Mikuláši, ktoré sa pred cca necelými 10 rokmi zrekonštruovalo, zveladilo, opeknelo a aj rodení Mikulášťania, ktorí sa doň vracajú po 10-ročiach sa tam cítia ako doma.
    • Jozef Javurek
      Blog

      Smutný príbeh

      sme aj my, čo si veľa pamätáme. Tí mladí, čo PKO bránia už asi zažili iný charakter novodobej kultúry v PKO. Len Budaj asi trochu aj z tej našej :) Problém je v tom, že celé to bolo veľmi nešťastne organizované. Keby už niekde inde v meste stála obdobná veľká sála, nebolo by asi toľko rozruchu. Tá lokalita kde stojí terajšie (?) PKO bola vyhovujúca v minulých časoch, keď bola Bratislava našim najväčším malomestom. Jej zmodernizovanie veľa nevyrieši, ba skoro nič. Nie je tam dosť miesta na parkovanie, prístup a tak podobne, veľmi exponovaný úzky priestor. Mikuláš je fajn, ale tiež mi nehovor, že mikulášťania sú so všetkým spokojní... Napríklad, riešenie komunikácií cez mesto sa mi príliš nepáči. :)
      • PetoLaucik
        Blog

        Komunikácia cez Mikuláš

        je dielom socialistických urbanistov, architektov,(s "odbornými" zásahmi straníckych funkcionárov, podobne ako most z Petržalky, židovňa, sinagóga, ...v BA)robilo sa to ešte v 80-tych rokoch...ja som mal na mysli terajšie vybudovanie pešej zóny v centre mesta, námestie a priľahlé uličky. A postaviť nové veľké, modernejšie priestory na kultúrne účely na inom mieste v BA by nikomu neprekážalo. Netreba hneď všetko staršie búrať, hlavne pokiaľ to stále plní svoju funkciu.

SME si všimli

Ako CIA hľadala Archu zmluvy – Donald Trump odtajnil dokumenty

Vladimír Benčík

Ako CIA hľadala Archu zmluvy – Donald Trump odtajnil dokumenty

Príbeh ako z thrilleru - CIA na diaľku odhalila polohu Archy zmluvy

  • 4. apr
  • Páči sa: 14x
  • Prečítané: 570x
  • 1
Zavraždený Marek bol stelesnením slušného človeka

Jozef Foltýn

Zavraždený Marek bol stelesnením slušného človeka

Marek Glodič bol ten najslušnejší človek akého som v živote stretol

  • 3. apr
  • Páči sa: 105x
  • Prečítané: 2 004x
  • 3
Včelárske tradície a zvyky na Slovensku

Matúš Radusovsky

Včelárske tradície a zvyky na Slovensku

Bohaté včelárske tradície Slovenska – od historických postupov po súčasné metódy odovzdávané z generácie na generáciu.

  • 26. mar
  • Páči sa: 6x
  • Prečítané: 335x
  • 0
O Západnom brehu...

Dávid Polák

O Západnom brehu...

...alebo o Judei a Samárii, ako tomuto územiu niektorí hovoria, sa veľa rozpráva, ale oveľa menej naozaj vie.

  • 7. mar
  • Páči sa: 17x
  • Prečítané: 958x
  • 2
John Portasik (Ján Portášik) - Príbeh (ne)obyčajného človeka

Miloš Majšík

John Portasik (Ján Portášik) - Príbeh (ne)obyčajného človeka

Životný príbeh chalana, potomka slovenských prisťahovalcov do USA, ktorý napriek svojej chorobe šiel za svojím cieľom.

  • 27. feb
  • Páči sa: 43x
  • Prečítané: 2 167x
  • 1
Hlava XXII v štátnom IT

Marcel Rebro

Hlava XXII v štátnom IT

Spolu s "katastrálnym vírusom" skvelá kombinácia ako stráviť pracovný deň v nekonečnom cykle

  • 17. feb
  • Páči sa: 104x
  • Prečítané: 2 057x
  • 2

Hlavné správy zo SME.sk

Ako zvládnuť registráciu dronu. Treba poistku? Vyskúšali sme nové pravidlá v praxi
Aj Slováci si kupovali so stíhačkami F-16 partnerstvo. V ich továrňach teraz rastie nervozita
Kam na výlet na strednom Považí: Najstaršie pútnické miesto na Slovensku i obria lavička
KVÍZ: Mladé letá, Ťapákovci, Mor ho! Koľko si ešte pamätáte z povinnej literatúry?
reklama