Betta Splendens - čo je to za rybu?

Písmo: A- | A+

 Vitajte na mojom novom blogu - Betta Splendens. Prostredníctvom tohto blogu a taktiež aj mojej stránky na facebooku ( https://www.facebook.com/pages/Betta-Splendens/804453172948039?ref=aymt_homepage_panel ) sa môžete dozvedieť mnoho zaujímavých a dôležitých informácii o tejto krásnej rybke.
 

Obrázok blogu

Čo je to vlastne Betta Splendens? Je to druh ryby , ktorý patrí do čeľade labyrintkovité. Táto obľúbená akváriová rybka v prírode žije v stojatých vodách južnej a juhovýchodnej Ázie ( v povodí rieky Mekong). Sú to vody, ktoré sú veľmi chudobné na kyslík, a preto sa týmto rybám vyvinul pomocný dýchací orgán tzv. labyrint , ktorý im umožňuje prijímať kyslík priamo zo vzduchu.
Ich miestny názov pochádza z Taiwanu: pla-kad.
Bojovnice zvyčajne dorastajú do veľkosti 6 až 8 cm a dožívajú približne asi 4 až 6 rokov, vo veľmi dobrých podmienkach to môže byť až 8 - 10 rokov.

 Tieto rybyčky boli a ešte aj stále sú šľachetné, preto sa akváriová ryba od divokej značne líši.
Samce aj samice sa vyskytujú v rôznych farbách ako je fialová,červená,modrá, zelená a ich kombinácie. Plutvy samčekov bývajú veľmi dlhé a rozličných tvarov. Najčastejšou farbou týchto rybiek je tmavomodrá a červená, prípadne fialová.
Medzi najvzácnejšie varianty patria žlté a oranžové Bojovnice.

  

Skryť Zatvoriť reklamu