Predstavte si...

...alebo malé predvolebné zamyslenie môjho priateľa odda, s ktorým sa plne stotožňujem ;)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (21)

Predstavte si, že máte firmu. Vaši zamestnanci chcú zvýšiť plat a ďalší piati nezamestnaní chcú, aby ste im dali prácu. Čo urobíte?

A: Prijmete investorov, ktorí vám dajú kapitál a tým budete mať možnosť zvýšiť kvalitu vašich výrobkov a rozšírite sortiment. Tým zároveň zvýšite príjem firmy, zdvihnete platy zamestnancom a keďže vám nestačia výrobné kapacity, prijmete tých piatich nezamestnaných. A časom budete zarábať vy, investor a zamestnanci.

B: Alebo môžete zobrať pôžičku z banky a zvýšiť okamžite platy, zamestnať piatich ľudí a potom splácať pôžičku aj s úrokmi, dlhé a dlhé roky...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Čo si myslíte, ktorá možnosť je ta správna? Možnosť A uplatňuje Dzurindova vláda a možnosť B urobí Fico po voľbách. Ešte stále chcete dať svoj hlas Ficovi?

Prelievanie peňazí...

Fico taktiež hovorí, že niektoré ministerstva majú priveľa peňazí na úkor iných. Tak opäť si predstavte nasledovnú situáciu:

Máte tri dcéry. Jedna má viac peňazí ako tá druhá. Ak bohatšia dá nejaké peniaze tej chudobnejšej, bude vaša rodina bohatšia? Zlepší sa fungovanie celej rodiny?

Ešte stále chcete dať svoj hlas Ficovi?

Eva Dobríková

Eva Dobríková

Bloger 
  • Počet článkov:  45
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladá, krásna, inteligentná a s obrovským zmyslom pre humor ;)) Na internete vystupuje pod nickom Evušik. Zoznam autorových rubrík:  Čo ma štvePostrehyZvieratáOsudová reportážSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu