Kto je to celebrita?

Slovo "celebrita" sa často skloňuje, a to nielen v médiách. Denne nás zaplavujú správy typu: tá a tá celebrita sa rozvádza, ten má novú známosť, iná sa objavila na verejnosti v nových šatách, táto zase vyšla von bez mejkapu či bez podprsenky...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (69)

...a stále dookola samé kuriózne - šokujúce informácie o tom, ako sa z bežnej chvíľky v živote môže stať trhák do novín, pokiaľ sa tá chvíľka stane tej správnej osobe.

Malo by nás zaujímať, aký skvelý človek je niekto, kto dá príležitosť ľuďom z chudobnej krajiny, ako je Slovensko, dostať sa do televízie a na pár sekúnd sa objaviť vo videoklipe, o ktorom už dnes všetci vedia, že bude úžasný a obľúbený. Skutočnosť, že kam príde, tam niečo ukradne, aby sa cítila ako princezná na hrášku jej všetci odpustíme. Aj tak je naším vzorom. Veď sa vie tešiť po slovensky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A mala by nás zaujímať aj statočnosť inej hviezdy, ktorá natočila súkromné video, v ktorom bojuje za práva vojakov homosexuálov. To, že vo svojom videoklipe otrávila niekoľko desiatok ľudí, je nič v porovnaní s tým, koľkým ďaľším pomôže, ak presvedčí prezidenta Spojených štátov, aby zmenil zákon. Pardon, hovoríme o nadčloveku, ako sa sama nazvala, takže jej sa to určite podarí.

A v neposlednom rade nás zaujímajú výroky bohatej blond paničky z veľkého "domu", ktorá si pouráža každého, kto jej len na um či na návštevu príde a netají sa svojou nenávisťou voči ľuďom, ktorí jej nedajú za pravdu. Veď majetok určuje, koho mienka bude mať skutočnú váhu.

SkryťVypnúť reklamu

Poklona celebritám, ktoré chcú zmeniť svet. Áno, oni ho skutočne menia. Menia názory a postoje ľudí. Posúvajú hranice nášich hodnôt. Rozširujú našu toleranciu voči veciam, ktoré by sme inokedy odsúdili. Bez celebrít by sme vlastne ani neboli "dobrými" ľuďmi...

Tatiana Doláková

Tatiana Doláková

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

súťaživá, perfekcionistka, hĺbavá, ale s úsmevom Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéKultúraFilozofiaĽudiaNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu