Vianočné trhy tak, ako ich poznáme

K predvianočnej atmosfére neodmysliteľne patria vianočné trhy. Konajú sa v mnohých mestách každý rok v decembri. Väčšie či menšie, biele či na blate, ale zaručene tradičné.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Hoci príroda tento rok s nami zažartovala a ešte pred týždňom nebolo po mraze či snehu ani stopy, nakoniec sa aj počasie umúdrilo. Dočkali sme sa. V bielom to predsa len vyzerá inak. Slnko sa na chvíľku ukázalo, ale to len preto, aby si posvietilo na primrznuté konáre ozdobeného stromčeka uprostred námestia.

A tak sa Vianoce začali. Stánky otvorili už ráno. Kto by si bol pomyslel, že hneď sa tu zastaví zopár odvážlivcov a dá si vianočný punč? Na dobré ráno a štart do nového týždňa!

Popoludní okolo prešlo viacej ľudí, niektorí ochutnali klobásky, cigánsku pečienku a mastené lokše, iní nezabudli ani na dezert – sladký medovník domácej výroby. Čo by to boli za sviatky bez omamného medového nápoja? Medovina bola horúca a rozvoniavala celým námestím.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Až po zotmení sme sa stali svedkami ozajstnej vianočnej atmosféry. Všetko, ako má byť. Stromček, biele vločky, koledy a mráz. Nikto neodolal pohľadu na svetielka, ani vôni čerstvo opečených dobrôt. Ľudia sa veselo motali okolo stánkov, bez náznakov zhonu. Na chvíľku akoby zastal čas. Tieto zázračné vianočné trhy dokážu aj v dnešnej dobe ľuďom pripomenúť, aké by Vianoce bývali, nebyť nervozity, upratovania, stresov a nekonečných nákupov v hypermarketoch. Je to príjemná predstava.

Len ochutnajte a nechajte sa zlákať vôňou Vianoc! Veď aj tento rok, po dlhom otáľaní, predsa len prišli. A kto nepozná chuť pravého vianočného punču, akoby ani nepoznal Vianoce.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu
Tatiana Doláková

Tatiana Doláková

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

súťaživá, perfekcionistka, hĺbavá, ale s úsmevom Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéKultúraFilozofiaĽudiaNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu