Seriál Geniálna priateľka (2018- )

Písmo: A- | A+

Páčia sa vám seriály, ktoré zachytávajú Taliansko v období 50. rokoch minulého storočia? Tak potom môže byť Geniálna priateľka vhodná práve pre vás.

Kniha od Eleny Ferrante Geniálna priateľka sa stala predlohou pre rovnomenný seriál, ktorý sa začal natáčať v roku 2018. Táto spisovateľka je známa tým, že svojho čitateľa vie veľmi rýchlo vtiahnuť do deja a ponúkne mu dokonalú autenticitu prostredia aj charakterov postáv.

Tak ako už samotný názov naznačuje, hlavný príb je o geniálnom priateľstve dvoch žien. Jeho rozprávačkou je Elena Grecova, ktorá nám sprostredkuje obraz Talianska, v ktorom sa narodila. Spoznávame ju, jej rodinu, ale počas svojho rozprávania sa sústreďuje najmä na jej priateľstvo s Lilou, s ktorou sa pozná od malička. Spoločne sledujeme život najlepších kamarátok od detstva, cez dospievanie, prvé lásky, radosti i sklamania, až po dospelosť.

Aj keď sú obe dievčatá veľmi nadané, pochádzajú z rozdielnych spoločenských vrstiev. Elena sa rozhodla študovať, Lila sa zas v príliš mladom veku stala manželkou. Elena je poslušné dobré dievča, Lila je doslova rebel.Elena je svetlá, jemná, krotká, Lila tmavá, nebojácna, divoká. Už na prvý pohľad sú úplne rozdielne, no aj napriek tomu, sú si oddané a pre seba znamenajú tak veľa.

Veľkým plusom seriálu, ale aj knihy, je určite vykreslenie prostredia. Na Neapolských uliciach sa zoznámime s bohatými, chudobnými, peknými, škaredými, nadanými, i menej nadanými Talianmi. Uvidíme rôzne životné osudy, názory, správania.

Seriál Geniálna priateľka sa jednoznačne odlišuje od komerčných seriálov, nemusí sa páčiť každému, no fanúšikov si určite nájde. Ide o náročnejší seriál, na ktorý musíte mať skrátka chuť, no ak ho raz ochutnáte, dokáže si vás podmaniť tak, že čas strávený pri jeho sledovaní určite neoľutujete.

Viac informácii o tomto seriáli nájdete na stránke //www.tv-archiv.sk/genialna-priatelka .

Skryť Zatvoriť reklamu