Manipulovanie ako nástroj k diktatúre

Povolebné obdobie v nás zanechalo kopec pochybností o tom, ako to ďalej s nami bude. Každým rokom nám do parlamentu pribúdajú nové a nové tzv. hyeny, ktoré si dosadzujú svojich ľudí presne tam, kde sa im to hodí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Myslím, že slovo „spravodlivý politik“ v našom slovníku ani neexistuje a preto upadá nielen naša ekonomika, ale aj všetko ostatné okolo nás. Či už je to výstavba ciest a diaľnic alebo len taká jednoduchá vec, ako „stravovací jedálniček“ pre pacientov v štátnych nemocniciach.

 O tom, kto sa dostane do parlamentu by podľa demokratického štátu mali rozhodnúť občania, avšak nie som si istá, či je tomu skutočne tak. Jedná sa najmä o to, či sme rozhodnutí s tým niečo spraviť alebo sa budeme len bezhlavo prizerať ako sa nám naše milované Slovensko stráca pod oblakom korupcie a kapitalizmu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Po dlhom pátraní som prišla na niekoľko vecí a to aj napríklad, že strana SNS alebo ĽSNS má na sociálnych sieťach podstatne menej “lajkov“ ako strana Sme rodina, pritom vo voľbách boli vyššie o takmer 2%. Samozrejme toto sú len dohady, ktoré nie sú ničím podložené, avšak človeka to zaujme, keď niečo takéto objaví.

Výsledky volieb 2016
Výsledky volieb 2016 

Nie som sympatizantka žiadnej zo strán a ani som nikdy nebola, osobne si myslím, že volíme len menšie zlo, avšak našla som profil pána politika Milana Vetráka, ktorý je v strane Sme rodina. Zaujala ma fotografia tohto pána, ktorý stojí nad urnou a vkladá do nej volebný lístok. Čo je však ešte zaujímavejšie, že pán Vetrák dostal podľa Ústrednej volebnej komisie 0 hlasov, pritom sám tvrdí, že ho volili aj jeho rodičia. Aká je pravdepodobnosť, že sa volebný lístok pána Vetráka a aj minimálne jeho rodičov stratil? 

SkryťVypnúť reklamu
Vyjadrenie Milana Vetráka
Vyjadrenie Milana Vetráka (zdroj: https://www.facebook.com/milan.vetrak.7?fref=ts)

Manipulovanie volieb môže byť prevádzané niekoľkými spôsobmi ako napríklad najatie „neporiadnej“ pracovníčky, ktorá robí čáry-máry s papiermi. Alebo podplatenie niekoho „Tam hore“ v štatistickom úrade, ktorý tiež spraví čáry-máry a hlasy akoby sa zázrakom vyparili. Veď sa stále môžu vyhovoriť na zlé zakrúžkovanie volebného lístka – a hľa čistý štít a 10000 € v kapsičke.

Ďalšou formou manipulácie je ešte dávno pred voľbami, kedy politici oblbujú sladkými rečičkami, ktoré sa aj tak po zvolení vyparia v ústrety korupcii. Fair – play dnes už nikomu nič nehovorí. A voliči? Tí aj tak už s tým nič nespravia, pretože náš štát dávno nie je demokratický, ale čistá diktatúra.

Dominika Vašková

Dominika Vašková

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kto som? Som mladé žieňa so zmyslom pre kreativitu. Pripravené Vás obohatiť mojimi príspevkami. Dúfam, že sa Vám budú páčiť. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
SkryťZatvoriť reklamu