Ezdan Village number 3

Bývam v meste Al Wakra v dedine Ezdan Village 3 ktoré je asi 40 minút od hlavného mesta Doha. Ezdan je nejaký miestny bohatý típek ktorý buduje tieto dediny.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu

Naposledy som počul niečo také že ich už má okolo 30. Medzi nimi teraz stava obrovské nákupne stredisko aby jeho „ dedinčania“ mali dostupne obchody. Sú obohnané murovanými plotmi, a vstupuje sa do nich cez bránu s ochrankármi. Bývajú tu buď miestny ľudia alebo firmy ako napríklad ta moja kúpi alebo prenajme štyridsať domov a umiestni tam svojich zamestnancov a zabezpečí im kyvadlovú dopravu do prace a s prace. V strede našej dediny je malé námestie s fontánou , akousi divne vyzývajúcou miestnou reštauráciou, kaderníctvo, práčovňa, posilovňa, bazén, ihriska na futbal, basketbal, tenis a mali obchodík. V tomto obchodíku väčšinou sedí starý chlapík ktorý vyzerá ako keby nepoznal spánok a nikdy neviem kto je tam zákazník a kto je tam zamestnanec. Ten obchod môže mat tak 10x2 metrov ale niekedy sú tam aj piati zamestnanci. V päťdesiat stupňových horúčavách napríklad ľudia ani nevystúpia s auta, jeden tento chlapík príde k okienku, zoberie objednávku a za chvíľu sa vráti s nákupom. Alebo stačí zavolať do obchodíka a chlapík s krvavými očami už niekoho pošle na bicykli aj s nákupom čo si objednáte. Típka na bicykli je mi vždy ľúto keď ho vidím bicyklovať okolo. Hlavne v kontraste s ulicou plnou áut značky Hummer. Do tohto obchodíka chodím väčšinou okolo 1-nej ráno na nanuky. Ostatným mrazením veciam ako napríklad kuratám tu neverím. Jedlo si väčšinou objednávam na donášku. Všetky fastfoody robia donášky a na okolo sú fajn reštiky miestneho arabského tipu - dá sa nájsť fajn jedlo aj od nich. Donáška je väčšinou okolo 5 QAR – okolo 1 eura. Včera som si napríklad s jednej tureckej restiky objednal cele rozporcované BBQ kura s arabským chlebom a hranolkami za 25 QAR (cca 5 EUR). Viac než prijateľná cena ...V Dohe v centre je Carrefour a tam sa dá zohnať aj chladené mäso a ďalšie veci ale cestovať 40 minút a potom cestovať späť je dosť nepraktické ..

Dominik Baránek

Dominik Baránek

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pracujem ako sommelier niekolko rokov najstarsiej europskej hotelovej sieti s ktorou sa mi dari cestovat po svete. Zoznam autorových rubrík:  Cestovanie - QatarCestovanie - OstatnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu