Stop trip,Brno trip ... (3.časť)

Dostali sme sa teda do záverečnej časti tejto trilógie. Cesta do Brna - completed! Spoznávanie Brna - completed! Cesta domov - incompleted! Poďme teda na to.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Nahnevaná, unavená Gabika v Poprade na autobusovej stanici.
Nahnevaná, unavená Gabika v Poprade na autobusovej stanici. 

Ráno sme teda odchádzali z Matúšovho bytu skoro ráno. "Skoro" je síce relatívny pojem,avšak pre mňa je 8.15 ešte čas na spánok. Každopádne museli sme vyraziť čo najskôr. Nastúpili sme na "šalinu" (čítaj emháde,čítaj električka) a dali sme sa na cestu na Hlavné nádraží. Tam sme si zmenili posledné české korunky na Euro a nastúpili sme na električku, ktorá nás doviezla k miestu nášho stopu. Ešteže nám naši couchsurferi nakreslili krásnu mapku, inak by sme sa tam zrejme nedostali :) .

Čas príchodu : 9.00 . Stopujeme na ceste, ktorá sa pripája na výjazd diaľnice z Brna. Prvý stop bol veľmi rýchly. Ubehlo 10 minút a zastavujú nám 2 mladí chalani. Novší Ford, mladíchalani cestujú na nejaké rokovanie. Berú nás z Brna do Slavkova u Brna. Je to asi len 15 minút cesty ale dostali sme sa na dobré miesto, kde o 5 minút chyráme ďalší stop. Starší pán nás berie do Bučovíc. Vyhadzuje nás približne v centre mesta (resp. väčšej dediny?) , kde ďalej kráčame pešo asi 10 minút. Stopujeme blízko benzínky, kde nám však každý ukazuje nejaké gestá :) . Nerozumieme, čo chcú tým povedať, tak to ignorujeme. Zrejme stojíme na nevhodnom mieste :) . Lepšie sme však nenašli. Po pol hodinke nám zastavuje chalan, robotník, na jeho pomery v celkom luxusnom aute. Vraví, že toto nie je dobré miesto na stop, vraj nás zoberie na lepšie. Prikývli sme a nasadáme do auta. Vyzerá všelijako ale nie dôveryhodne. Málo rozpráva, je trochu v strese. Zastavujeme ešte v jednej dedinke, odkiaľ mal zobrať olej. Zachádzame mimo dedinky k nejakému roľníckemu družstvu. Vypne motor, berie si peňaženku (zrejme sme mu ani my neboli sympatický :) ) a odchádza preč. O 5 minút prichádza s iným chlapíkom. Pokukujú po nás. Nie je nám všetko jedno. Nakoniec dofajčia cigaretu a nakladajú veľký sud do auta. Vyrazili sme. Uľavilo sa nám :) .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Doviezol nás do Kožušíc, kde je síce dobre umiestnená benzínka, avšak nie na veľmi frekventovanej ceste. Hneď ako prichádzame na benzínku, vidíme slovenské auto. Pýtame sa,či majú voľné. Bohužiaľ, sú plní. Škoda, boli až z Popradu, to by nám vyhovovalo. Po približne pol hodine nás berie osamotený starší pán do Uherského Brodu. Vysádza nás až takmer na konci mesta. Dávame si desiatu a pokračujeme v stope. Je približne obed.

Stojíme na frekventovanej, širokej ceste. Prechádza okolo pomerne veľa slovenských áut, avšak málokto zastaví. Po 10 minútach zastavuje nejaké 9-miestne auto s 3 ženami. Pribehneme k autu a šoférka nám oznamuje, že zabudla, že vezú v aute nejaké veci, takže môžu zobrať iba jedného . Pekne poďakujeme a stopujeme ďalej. Po 10 minútach vidíme, že pri blízkej križovatke odbočuje krásne biele BMW na smer, ktorým stopujeme. Gabika sa ma pýta : "Chcel by si sa na takomto zviesť,čo?" . Auto zastavuje. Zostávame v nemom úžase. Berie nás mladý podnikateľ, pohoďák. Rozpráva nám o svojej rodine, o výletoch, ktoré s nimi absolvoval. Pohodový chalan. Trošku nám však prevracia žalúdky pri tejto jazde. Dostali sme sa konečne až na Slovensko. Vystupujeme pri nadjazde nad diaľnicou. "Čo teraz? Po diaľnici ísť nemôžeme," hovoríme si. "Pôjdeme popri diaľnici,"navrhol som. Vidíme značku,že o 500 m bude odbočka na odpočívadlo Kostolná. Chvalabohu,sme zachránení.

SkryťVypnúť reklamu

Spočiatku ideme hneď popri diaľnici,pretože tam žiadne zvodidla niesú. Po 300 metroch pri nás zastavuje auto. Žeby stop? Ale my sme predsa nestopovali.

"Mládež,kam sme sa vybrali?"

"Ideme na odpočívadlo,cestujeme z Brna."

"Tak pekne popri diaľnici,po diaľnici je to zakázané."

Páni policajti boli prekvapivo milí. Ideme teda ďalej.

Na odpočívadle to bolo najhoršie počas celej cesty (ak nerátame do úvahy začiatočnícku smolu pri stope do Tatranskej Štrby na začiatku cesty) . Málo áut, drvivá väčšina áut je plná. Cítime sa byť v koncoch. Po hodine čakania nás (aj keď s nechuťou) berie jeden stredne starý muž do Trenčína na železničnú stanicu. Sme na seba trochu nahnevaní, nikto totiž nechcel stopovať tak, že bude chodiť za ľuďmi s otázkou : "Dobrý deň,nemáte náhodou cestu do ... ? " . Gabika je unavená, nahnevaná (na mňa) a tak teda zvyšok cesty dokončíme vlakom. Kupujeme sme si lístky do Popradu, kde prichádzame okolo 17.00. O 18.00 nám odchádza bus do Lackovej. Prichádzame domov zdraví, unavení, šťastní aj nahnevaní, no hlavne s krásnymi zážitkami a spomienkami :) .

Dominik Krafčík

Dominik Krafčík

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kto som..Tak to sa Vám budem snažiť priblížiť pomocou mojich blogov:)..Ale inak celkom obyčajný chalan,študentGymnázia Terézie Vansovej v Starej Ľubovni:) Zoznam autorových rubrík:  Ona..SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu