Zonácia Tatier

V médiách sa teraz často prepiera téma a plán zonácie Tatier, ktoré nedávno predstavilo ministerstvo životného prostredia a čaká na odobrenie vládou. Týmto článkom by som sa zároveň chcel pridať takýmto spôsobom, k protestujúcim na námestí v Bratislave.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Z prieskumu denníka SME zo začiatku roka 2006 vyplynulo, že najväčšiu moc na Slovensku má vláda a veľké finančné a podnikateľské skupiny. Vplyv parlamentu a politických strán je až za nimi. Toľko z prieskumu verejnej mienky.

Určite väčšina stihla zaregistrovať, tú krásne romantickú a idylickú reklamu, ktorá propaguje novú éru Tatier, plnú krásnych a špičkových hotelov, služieb a nových zjazdoviek. Je to reklama firmy Tatry mountain resorts, a.s., ktorú samozrejme zastrešuje aj finančná skupina J&T. J&T má široké pole pôsobnosti nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pôsobí v bankovom sektore, v nehnuteľnostiach a stavebníctve, v korporátnych investíciách, službách a privátnom bankovníctve. Majiteľom tejto finančnej skupiny je Patrik Tkáč a Ivan Jakabovič, ale viac ako polovičným vlastníkom J&T je Jozef Tkáč, otec Patrika Tkáča. Čo a kto stál vlastne za vznikom tejto veľkej finančnej a investičnej skupiny? Začiatkom 90-tych rokov bol Jozef Tkáč najvyšším šéfom Investičnej a rozvojovej banky, a.s., ktorá bola dôkladne vytunelovaná a jej straty sa presunuli do Konsolidačnej banky, ktorá už tiež skončila svoju činnosť začiatkom roka 2002, pre svoje veľké straty. V rokoch 1993-94 stál za vznikom J&T práve Jozef Tkáč, ktorý dosadil do riadiacich funkcií svojho syna a jeho blízkeho priateľa Jakaboviča. Z J&T je dnes jedna z najväčších investorských a finančných korporácií v strednej Európe. Jej pôsobnosť zahrňuje Slovensko, Česko, Rusko, Švajčiarsko a Cyprus. J&T stihlo vyrobiť Európskej zdravotnej poisťovni dlh vo výške 200 mil. korún, čo je v prepočte viac ako 6 a pol milióna eur. Fond národného majetku presunul do ich J&T banky vyše 1,3 mld. korún, ako úložku. J&T je jednou z tých rýchlokvasených spoločností, ktoré vznikli za viac ako podozrivých okolností a možno tu hovoriť o mafiánskych praktikách. Na tomto príklade znova vidieť, že zo štátneho sa pekne ryžovalo. Práve za vlády Vladimíra Mečiara v rokoch 1992-98.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zonácia Tatier v prípade schválenia údajne umožní výstavbu hotelov a nových zjazdoviek, v chránených krajinných oblastiach Tatranského národného parku. Samozrejme, že to je znova len projekt, ktorý bude v prospech vysokej vrstvy a na úkor chránených oblastí Tatier a v neposlednom rade aj občanov. J&T a ich blízki spolupracovníci budú mať len ďaľší dôvod opäť dobre ryžovať a naplniť si už aj tak plné vrecká z nakradnutého majetku. Vláda Róberta Fica pravdepodobne úzko spolupracuje s týmito finančnými skupinami a sama rozvíja svoj privátny biznis prostredníctvom takýchto finančníkov. Všetko je znova len o biznise plnom korupcie a zlodejstva a preto treba vysloviť rozhodné nie zonácii Tatier.

Dominik Marko

Dominik Marko

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

V podstate som človek z ľudu, teda jeden z mnohých. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu